Справа № 2о-53
2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
09 липня 2010 року
КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД
ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
В складі: головуючого судді Навроцького А. П.
та народних засідателів Черниш Н.А., Колесник В.П..,
при секретарі Сологуб Л. А.,
з участю прокурора Оліянчук К.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Козятин
справу за заявою Козятинського міжрайонного прокурора про визнання громадянина безвісно відсутнім,
ВСТАНОВИВ:
В березні 2010 року Козятинський міжрайонний прокурор звернувся в суд із заявою в інтересах неповнолітнього ОСОБА_1 про визнання ОСОБА_2 безвісно відсутнім.
В обґрунтування підставності і необхідності визнання ОСОБА_2 безвісно відсутнім прокурор в заяві вказав, неповнолітній ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4 в смт. Глухівці, Козятинського району. Його мати – ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_5. Його батько – ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець смт. Чорнобай, Черкаської області, був прописаний і постійно проживав із сім’єю в будинку АДРЕСА_1. Проте, відповідно до довідки Глуховецької селищної ради та СГРФО Козятинського РВ ГУМВС України у Вінницькій області ОСОБА_2 вибув з постійного місця проживання в 2003 році і по даний час його місце знаходження невідоме. За час проживання в смт. Глухівці ОСОБА_2 зарекомендував себе з негативної сторони, зловживав алкогольними напоями, вихованням та утриманням сина не займався. Останній час свого проживання в смт. Глухівці ОСОБА_2 з сім’єю не проживав.
Таким чином, до цього часу місце проживання ОСОБА_2 не відоме і встановити його не можливо.
На даний час неповнолітній ОСОБА_1 проживає в сім?ї своєї тітки ОСОБА_4, яка займається його утриманням та вихованням. Постало питання про визначення його соціального статусу, як дитини, позбавленої батьківського піклування, оскільки визнання ОСОБА_2 безвісно відсутнім буде відповідати його інтересам, так як це надасть йому право користуватись рядом передбачених законодавством пільг.
При цьому прокурор посилається на положення ст. 36-1 ЗУ «Про прокуратуру», ст.43 ЦК та ст.ст. 45,46, 246,247 ЦПК України.
В судовому засіданні прокурор заяву підтримала, підтвердила обставини, що вказані в ній.
В попередньому судовому засіданні неповнолітній ОСОБА_1 погодився на визнання його батька безвісно відсутнім.
Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши письмові докази, суд вважає, що заяву необхідно задовольнити.
Відповідно до довідки виконкому Глуховецької селищної ради №105 від 25 лютого 2010 року ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, в смт.Глухівці, Козятинського району, Вінницької області не проживає з 10.06.2003 року по теперішній час, місцезнаходження його не відоме.
(а.с.2)
Згідно довідки-характеристики №106 від 25.02.2010р. виданої виконавчим комітетом Глуховецької селищної ради за час проживання на території сільської ради гр. ОСОБА_2 зарекомендував себе з негативної сторони, а саме зловживав алкогольними напоями, вихованням, утриманням дітей не займався. Більше шести років не проживав з сім’єю, місцезнаходження його невідоме.
(а.с.5)
Таким чином з 2003 року місце перебування ОСОБА_2 невідоме.
Відповідно до довідки виконкому Глуховецької селищної ради №51 від 25.02.2010 року неповнолітній ОСОБА_1 проживає в сім’ї своєї тітки ОСОБА_4.
(а.с.3)
Відповідно до ч. 1 ст. 43 ЦК України фізична особа може бути визнана судом безвісно відсутньою, якщо протягом одного року в місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування.
В даному випадку за місцем постійного проживання ОСОБА_2 з 2003 року немає відомостей про місце його перебування. А тому, є всі підстави для визнання його безвісно відсутнім.
Це необхідно для захисту законних інтересів його сина - ОСОБА_1 (а.с.6), оскільки це надасть йому можливість користуватись рядом передбачених законодавством пільг.
Керуючись ст.ст. 212-215, 246, 249 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ :
Заяву задовольнити.
Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця смт. Чорнобай, Черкаської області безвісно відсутнім.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Вінницької області через Козятинський міськрайонний суд шляхом подачі протягом десяти днів з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги.
В разі подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подачі такої заяви.
Головуючий: підпис
Народні засідателі: підписи
З оригіналом вірно:
Головуючий суддя: Секретар: