Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #101180930

Справа №:755/13471/21

Провадження №: 2/755/6641/21

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

про відкриття провадження у цивільній справі


"23" серпня 2021 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Коваленко І.В, вивчивши матеріали цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ), до ОСОБА_2 (адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ), треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору: Дніпровський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у м.Києві Центрального міжрегіального Управління Міністерства юстиції (м.Київ), Служба у справах дітей та сім`ї Дніпровської районної державної адміністрації в м.Київ - про визнання батьківства,

в с т а н о в и л а:

10.08.2021 року до Дніпровського районного суду м.Києва звернувся позивач ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ) треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору: Дніпровський відділ державної реєстрації Актів цивільного стану у м.Києві Центрального міжрегіального Управління Міністерства юстиції (м.Київ) та Служба у справах дітей та сім`ї Дніпровської районної державної адміністрації м.Київ про визнання батьківства.

12.08.2021 року вказану справу було передано в провадження судді Коваленко І.В. у відповідності до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями.

17.08.2021 року на підставі ч. 6 ст. 187 ЦПК України судом направлено запит до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) фізичної особи.

23.08.2021 року відповідно до ч. 7 ст. 187 ЦПК України, судом отримана інформація про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи відповідача ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_2 .

Позовна заява віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції Дніпровського районного суду міста Києва. Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження у справі згідно із статтями 185, 186 ЦПК України не встановлено.

При вирішенні питання про те, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа, суд враховує вимоги частин ч.4 ст.19, ч.ч.1 - 4 ст. 274 ЦПК України та приходить до висновку, що дана справа не підпадає під ознаки малозначної справи, а віднесена до категорії справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження.

Дата і час підготовчого засідання призначаються судом з урахуванням положень статей 189, 196 ЦПК України.


При розгляді справи судом у порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, якими є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву (частини перша, друга статті 174 ЦПК України).


Положеннями статей 178-181 ЦПК України врегульовано підстави, час, черговість та вимоги щодо подання заяв по суті, зокрема відзиву (стаття 178 ЦПК України), відповіді на відзив (стаття 179 ЦПК України), заперечення (стаття 180 ЦПК України) та пояснення третьої особи щодо позову або відзиву (стаття 181 ЦПК України).

Одночасно з позовною заявою позивач подав клопотання про витребування доказів, в порядку ст.84 ЦПК України, а саме: просив витребувати з Дніпровського відділу державної реєстрації Актів цивільного стану у м.Києві Центрального міжрегіонального Управління Міністерства юстиції (м.Київ) свідоцтво про народження дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , оскільки не має можливості надати такі докази самостійно. Вказує на те, що Дніпровським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у м.Києві Центрального міжрегіонального Управління Міністерства юстиції (м.Київ) йому було відмовлено в наданні інформації про народження ОСОБА_3 .

Клопотання позивача підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до частини 1 статті 5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Відповідно до частини третьої статті 12 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим кодексом.

Згідно пункту 4 частини 5 статті 12 ЦПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість: сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим кодексом.

Сторони та інші учасники судового розгляду повинні подати докази у справі безпосередньо до суду разом із поданням відповідних заяв по суті. Порядок та строки подання доказів та копій доказів визначено статтею 83 ЦПК України.

Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.

Відповідно до частини 1 статті 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

Відповідно до частини 7 статті 84 ЦПК України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

Відповідно до частини 8 статті 84 ЦПК України у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Відповідно до абзацу 4 пункту 9 Розділу I Правил державної реєстрації актів цивільного стану України, затверджених наказом Міністерства юстиції України 18.10.2000 року № 52/2 (далі - Правила), за рішення суду фізична особа має право на ознайомлення з конфіденційною інформацією в актових записах цивільного стану про інших осіб, якщо це необхідно для реалізації та захисту прав та законних інтересів.

Згідно абзацу 10 пункту 9 Розділу I Правил повторна видача свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану, а також видача витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян здійснюється відділами державної реєстрації актів цивільного стану при підтвердженні права особи на отримання даних документів та, в окремих випадках, родинних відносин між заявником та особою, щодо якої складено актовий запис цивільного стану.

Згідно абзацу 11 пункту 9 Розділу I Правил, Відділ державної реєстрації актів цивільного стану повідомляє відомості про державну реєстрацію акту цивільного стану на підставі ухвали (письмового запиту) суду (судді) у зв`язку зі справами, що перебувають у його провадженні, а також письмового запиту органу досудового розслідування, інших державних органів, органів місцевого самоврядування (посадових осіб), якщо запит зроблено у зв`язку зі здійсненням ними повноважень, визначених актами законодавства.

З урахуванням підстав та предмету спору суд, з урахуванням Правил державної реєстрації актів цивільного стану України, приходить висновку про необхідність витребування у Дніпровського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у м.Києві Центрального міжрегіального Управління Міністерства юстиції (м.Київ) (02100, м. Київ, бульвар Верховної Ради, 8/20) інформацію про державну реєстрацію народження ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1-19, 27, 33, 34, 83-84, 174-177, 187, 189, 190, 191, 274-279, 352-355 Цивільного процесуального кодексу України, суддя, -

п о с т а н о в и л а:

Відкрити провадження у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 (адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ), треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору: Дніпровський відділ державної реєстрації Актів цивільного стану у м.Києві Центрального міжрегіального Управління Міністерства юстиції (м.Київ), Служба у справах дітей та сім`ї Дніпровської районної державної адміністрації в м.Київ про визнання батьківства.

Витребувати з Дніпровського відділу державної реєстрації Актів цивільного стану у м.Києві Центрального міжрегіонального Управління Міністерства юстиції (м.Київ) відомості про державну реєстрацію актів цивільного стану, унесені до актового запису цивільного стану про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_6 ).

Розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження.

Призначити підготовче засідання по справі на 07 жовтня 2021 року на 16 годину 00 хвилин, яке відбудеться у приміщенні Дніпровського районного суду м. Києва (м. Київ, вул. Івана Сергієнка, 3, каб № 8 під головуванням судді Коваленко І.В.).


У підготовче засідання викликати учасників справи.


Відповідач має право у п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали подати відзив на позовну заяву. Одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи та надати суду докази, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (частина восьма статті 178 ЦПК України).


Відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.


Позивач має право у п`ятиденний строк з дня отримання копії відзиву та доданих до нього документів подати відповідь на відзив у порядку та з дотриманням вимог статті 179 ЦПК України. Одночасно з надісланням відповіді на відзив до суду, копію відзиву та доданих до неї документів позивач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи та надати суду докази, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до неї доказів іншим учасникам справи.


У разі надіслання (надання) відповіді на відзив відповідач має право у п`ятиденний строк з дня отримання її копії подати заперечення, у яких викладає свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів і мотивів їх визнання або відхилення у порядку та з дотриманням вимог статті 180 ЦПК України. Одночасно з надісланням заперечень до суду, копію заперечень та доданих до них документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи та надати суду докази, що підтверджують надіслання (надання) заперечень і доданих до них доказів іншим учасникам справи.


Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, має право у десятиденний строк викласти свої аргументи і міркування на підтримку або заперечення проти позову у поясненнях щодо позову або відзиву у порядку та з дотриманням вимог статті 181 ЦПК України. Одночасно з надісланням таких пояснень до суду, надіслати їх іншим учасникам справи та надати суду докази, що підтверджують таке надіслання (надання) іншим учасникам справи.


Інші учасники справи мають право надати відповідь на письмові пояснення третьої особи до закінчення підготовчого провадження, якщо судом не встановлено інший строк.


При поданні вказаних заяв по суті сторони та інші учасники справи повинні виконувати вимоги статті 83 ЦПК України, з урахуванням вищезазначених вимог до порядку розгляду справи за правилами загального позовного провадження за наявними у справі матеріалами.

Копії ухвали невідкладно направити учасникам справи.

Інформацію по справі можна отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет http://dn.ki.court.gov.ua.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Оскарження ухвал суду, які не передбачені статтею 353 цього Кодексу, окремо від рішення суду не допускається (ч. 2 ст. 352 ЦПК України).

Відповідно до положень ч.2 ст.353 ЦПК України заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.


Суддя: І.В.Коваленко







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація