Україна
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 22а-1247/07 Головуючий суддя у 1-ій Категорія стат.обліку - 39 інстанції - Яковлєв О.В. Справа № 2а-94/07 |
||
|
|
|
П О С Т А Н О В А
Іменем України
«30» серпня 2007 року м. Дніпропетровськ
Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді - Стежко В.А.,
суддів - Поплавського В.Ю., Уханенка С.А.,
при секретарі - Портненко Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську апеляційну скаргу Служби безпеки України на постанову Ленінського районного суду м. Кіровограда від 26 квітня 2007 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Служби безпеки України про визнання рішення незаконним,-
в с т а н о в и л а :
Позивач звернувся до суду із заявою про визнання неправомірним рішення Служби безпеки України, посилаючись на те, що Управлінням Служби безпеки України в Кіровоградській області йому було відмовлено у зарахуванні до вислуги років для призначення пенсії роботу на виборних та відповідальних посадах в комсомольських органах в період з 06.06.1983 року по 01.09.1986 року. На його звернення до керівництва СБУ щодо зобов»язання Управління СБУ в Кіровоградській області зарахувати зазначену роботу як вид служби до вислуги років, отримана відмова за підписом начальника фінансово-економічної служби СБУ від 03.12.2006 року.
Постановою Ленінського районного суду м. Кіровограда від 26 квітня 2007 року дії Служби безпеки України визнані неправомірними, вона зобов»язана зарахувати до вислуги років для призначення пенсії період роботи позивача в Ленінському РК ЛКСМ України м. Кіровограда з 06.06.1983 року по 01.09.1986 року.
Не погоджуючись із зазначеною постановою відповідачем подано апеляційну скаргу з посиланням на порушення судом першої інстанції норм матеріального права - п. «и» ст. 17 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постанови КМ України № 393 від 17.07.1992 року «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби за контрактом, особам начальницького складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей». Апелянт просив скасувати оскаржену постанову суду та ухвалити нове рішення, яким відмовити позивачу у задоволенні його вимог у повному обсязі.
Перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду першої інстанції, дослідивши матеріали справи та доводи, викладені в апеляційній скарзі та запереченнях ОСОБА_1, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, постанова суду першої інстанції - скасуванню з постановленням нового рішення про відмову у позові з наступних підстав.
Згідно з вимогами п.4 ч.1 ст. 202 КАС України підставами для скасування постанови суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 оскаржував відповідь за підписом начальника фінансово-економічної служби СБУ від 03.12.2006 року, яку він отримав на своє звернення зі скаргою на дії Управління СБУ у Кіровоградській області про зарахування до служби для призначення пенсії його роботи на виборних та відповідальних посадах в комсомольських органах.
Відповідно до ст. 10 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», призначення та виплата пенсій за вислугу років позивачу здійснюється органами Пенсійного фонду України. При цьому, обчислення вислуги років для призначення пенсії проводиться за послужним списком особової справи особи, яка має право на пенсію.
Всі документи, необхідні для призначення пенсії ОСОБА_1, складені Управлінням СБУ в Кіровоградській області (довідка про види грошового забезпечення - а.с.41; розрахунок вислуги років на пенсію - а.с. 42; грошовий атестат - а.с. 43; витяг з послужного списку - а.с. 44-45). Таким чином, суб»єктами оскарження рішень, дій чи бездіяльності з питань призначення пенсії є орган, в якому позивач безпосередньо проходив службу - Управління СБУ в Кіровоградській області та відповідне Управління Пенсійного фонду України. Керівництво Служби безпеки України не приймало правових актів індивідуальної дії стосовно обчислення ОСОБА_1 вислуги років для призначення пенсії і не наділено такими повноваженнями діючим законодавством України, тому суд першої інстанції необґрунтовано визнав СБУ належним відповідачем та поклав на неї обов»язок вчинити дії, які належать до компетенції інших суб»єктів владних повноважень. Позивач не позбавлений можливості оскаржити розрахунок вислуги років в позові до Управління СБУ в Кіровоградській області та пенсійного органу, який призначив та виплачує пенсію.
З урахуванням наведених обставин та норм закону, колегія суддів приходить до висновку, що постановлене у справі судове рішення підлягає скасуванню, а в задоволені позову повинно бути відмовлено.
Керуючись п.3 ч.1 ст.198, п.4 ч.1 ст. 202, 205 КАС України, колегія суддів, -
П о с т а н о в и л а :
Апеляційну скаргу Служби безпеки України - задовольнити.
Постанову Ленінського районного суду м. Кіровограда від 26 квітня 2007 року - скасувати.
В позові ОСОБА_1 до Служби безпеки України про визнання рішення незаконним - відмовити.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця.
Головуючий суддя:
Судді: