ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 22а-1288/2007 Головуючий суддя у 1-ій інстанції -
Категорія статобліку - 14 Дьомін Л.М.
(справа №2а-60/07)
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«16» серпня 2007 року м. Дніпропетровськ
Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого - Стежко В.А.
суддів - Поплавського В.Ю., Уханенка С.А.,
при секретарі - Порт ненко Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді на постанову Кіровського районного суду м. Кіровограда від 04 квітня 2007 року у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді про відшкодування моральної шкоди, завданої громадянинові бездіяльністю державних органів,-
в с т а н о в и л а:
Постановою Кіровського районного суду м. Кіровограда від 04 квітня 2007 року позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді задоволені частково - визнано протиправною бездіяльність відповідача в частині несвоєчасної підготовки матеріалів для призначення пенсії позивачці та стягнуто на її користь у відшкодування моральної шкоди 300 грн.
В апеляційній скарзі відповідач просить скасувати зазначену постанову з підстав порушення судом норм матеріального та процесуального права і постановити нове рішення, яким відмовити в задоволенні адміністративного позову повністю.
У запереченні на апеляційну скаргу ОСОБА_1 просить залишити постанову суду без змін, а апеляційну скаргу - без задоволення.
Перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду першої інстанції, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Позивачка звернулась до суду із позовом про відшкодування моральної шкоди, завданої громадянинові бездіяльністю державних органів, посилаючись, при цьому, як на норми ЦПК України, так і на норми КАС України. Ухвалою суду від 22 листопада 2006 року провадження у справі було відкрито та розглядалось в порядку, передбаченому КАС України.
Згідно з положеннями ч. 2 ст. 21 КАС України вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб»єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб»єктно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.
У позовній заяві ОСОБА_1 викладені вимоги про стягнення з відповідача моральної шкоди 10 тисяч грн.., судових витрат та судового збору. За змістом ст.104 КАС України особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин, має право звернутися до адміністративного суду з адміністративним позовом. Формою такого звернення є письмово викладений позов, зміст якого передбачений ст. 105 КАС України. При розгляді справи позивачка не скористалась своїм правом, передбаченим ч. 1 ст. 51 КАС України, щодо доповнення, зміни підстави або предмета позову, не звернулась із уточненою заявою про вирішення публічно-правового спору, а тому її вимоги про відшкодування моральної шкоди мають розглядатись в порядку, передбаченому ЦПК України.
Згідно з вимогами п.1 ч.1 ст.157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
За таких обставин колегія суддів вважає, що постанова суду першої інстанції підлягає скасуванню; провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді - закриттю.
Керуючись ст.ст. 21, 157, 198, 203 КАС України, колегія суддів, -
у х в а л и л а:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді - задовольнити частково.
Постанову Кіровського районного суду м. Кіровограда від 04 квітня 2007 року - скасувати.
Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді про відшкодування моральної шкоди - закрити.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з моменту її проголошення.
Головуючий суддя:
Судді :