Україна
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 22а-246/07 Головуючий суддя у 1-ій Категорія стат.обліку - 14 інстанції - Дігтяр Н.В. |
УХВАЛА
Іменем України
«16» серпня 2007 року місто Дніпропетровськ
Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Стежко В.А. (доповідача)
суддів: Поплавського В.Ю.
Уханенко С.А.
при секретарі
судового засідання: Портненко Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області від 06 березня 2007 року
у адміністративній справі № 2а-24/07 за позовом ОСОБА_1 до Верхньодніпровської ОДПІ та Державної податкової адміністрації України „про відмову Верхньодніпровської ОДПІ й відмову Державної податкової адміністрації України проставити в паспорті позивача відмітку про право здійснювати будь-які платежі без індивідуального ідентифікаційного номеру, здійснювати податковий облік позивача за раніше встановленими формами без застосування індивідуального ідентифікаційного номеру, знищити облікову картку, звільнити позивача від індивідуального ідентифікаційного номеру шляхом виключення індивідуального ідентифікаційного номеру і всієї інформації про нього з інформаційного фонду Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів ”
в с т а н о в и л а:
У грудні 2006 року ОСОБА_1 звернулась до суду із позовом до Верхньодніпровської об'єднаної державної податкової інспекції та Державної податкової адміністрації України і просила визнати за нею право здійснювати податковий облік за раніше встановленими формами обліку без застосування індивідуального ідентифікаційного номеру, звільнити від ідентифікаційного номеру, виключити індивідуальний ідентифікаційний номер та всю інформацію про неї з інформаційного фонду Державного реєстру та Державного реєстру, знищити облікову картку, проставити в її паспорті відмітку про право здійснювати будь-які платежі без індивідуального ідентифікаційного номеру.
Постановою Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області від 06 березня 2007 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволені частково та зобов'язано Державну податкову адміністрацію України виключити індивідуальний ідентифікаційний номер та всю інформації про ОСОБА_1 з Державного реєстру фізичних осіб-платників податку та інших обов'язкових платежів без застосування індивідуального ідентифікаційного номеру і зберегти за нею раніше встановлену форму обліку платника податку та інших обов'язкових платежів без застосування індивідуального ідентифікаційного номеру. Верхньодніпровську об'єднану державну податкову інспекцію, суд зобов'язав знищити облікову картку ф. № 1ДР, на підставі якої були внесені відомості про присвоєння індивідуального ідентифікаційного номеру та загальні відомості про ОСОБА_1 до інформаційного фонду державного реєстру ОДПІ Верхньодніпровського району та Державної податкової адміністрації України.
Одночасно, суд зобов'язав позивача звернутися до Верхньодніпровської об'єднаної державної податкової інспекції та органів Міністерства внутрішніх справ України для проставлення відмітки в паспорті у встановленому порядку і відмовив у задоволені позовних вимог в частині зобов'язання Верхньодніпровської державної податкової інспекції та Державної податкової адміністрації України проставити в паспорті відмітку про наявність права ОСОБА_1 здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера.
На постанову суду першої інстанції позивачем ОСОБА_1 подано апеляційну скаргу, в якій вона посилаючись на незаконність рішення суду в частині зобов'язання її звернутися до Верхньодніпровської державної податкової інспекції та органів Міністерства внутрішніх справ України, оскільки це є обов'язок державної податкової інспекції, просить змінити постанову суду і прийняти нове рішення, яким зобов'язати Верхньодніпровську об'єднану державну податкову інспекцію поставити відмітку в її паспорті, наступного змісту „Має право здійснювати будь-які платежі без індивідуального ідентифікаційного номеру”.
Перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги і заявлених позовних вимог та правильність застосування судом норм матеріального права, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач звертався до відповідача 04 грудня 2006 р. з заявою про виключення всієї інформації про неї з Державного реєстру та звільнення його від ідентифікаційного номеру і відмітки в паспорті про його право здійснювати податковий облік за раніше встановленими формами обліку без застосування індивідуального ідентифікаційного номеру.
Судом встановлено, що у відповідь на звернення позивачки 13.12.2006 р. Верхньодніпровською об'єднаною державною податковою інспекцією їй був надісланий лист з роз'ясненням порядку внесення відмітки до її паспорту щодо ідентифікаційного номеру, який позивачка не прийняла до уваги та звернулася до суду за захистом своїх прав.
Законом України від 16 липня 1999 року № 1003-14, внесені зміни до Закону України "Про державний реєстр фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів", яким передбачено, що для осіб, які через свої релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного номеру і офіційно повідомляють про це відповідні державні органи, зберігається раніше встановлена форма обліку платників податків та інших обов'язкових платежів. В паспортах зазначених осіб ставиться відмітка про наявність у них права здійснювати будь-які платежі без наявності індивідуального ідентифікаційного номера.
Оскільки цим законом не визначено механізму його реалізації, зокрема по внесенню відміток в паспорт про право зазначених осіб здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера, то цей механізм було визначено спільним Наказом ДПА України і МВС України від 19 жовтня 2004 року № 602/1226 "Про затвердження порядку внесення відмітки до паспорта громадянина України щодо ідентифікаційного номера фізичної особи - платника податків та інших обов'язкових платежів", який зареєстровано Міністерством Юстиції України 20 жовтня 2004 року за № 1345/4944, згідно з яким відмітку в паспорті віруючого робить посадова особа органу внутрішніх справ.
Враховуючи, що позивачка була повідомлена про вимоги чинного законодавства стосовно вирішення постановлених нею у заяві питань, однак до державної податкової служби за місцем свого проживання для отримання довідки ФВ 3 не зверталась, їй обґрунтовано відмовлено у задоволенні зазначених позовних вимог.
На підставі наведеного, згідно ст.. 200 КАС України колегія суддів вважає, що апеляційна скарга залишається без задоволення, а постанова без змін.
Керуючись п.1 ч.1 ст.198, ст.200, ст.205 КАС України, колегія суддів, -
встановила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення, а постанову Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області від 06 березня 2007 р. - без змін
Постанова може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з часу виготовлення повного тексту.
Судді