Судове рішення #10123660

Справа № 2-4014/10

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 травня 2010 р.    

Приморський районний суд     м. Одеси  у складі:

Головуючого судді             Гандзій Н.В.

при секретарі                 Горецькій К.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Кредитної спілки «Промислово-фінансова спілка»  про відшкодування матеріальної шкоди

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась з позовом до суду про відшкодування матеріальної шкоди КС «Промислово-фінансова спілка» на загальну суму 73199грн. обґрунтовуючи свої вимоги тим, що 07.05.2008р. між КС «Промислово-фінансова спілка» та ОСОБА_1 було укладено Договір № КВ 181ВК про залучення внеску члена кредитної спілки на депозитний рахунок. Предметом договору є розміщення позивачем внеску члена кредитної спілки на депозитний рахунок в сумі 10000грн на строк шість місяців з виплатою відповідачем на користь позивача відсотків на суму внеску з розрахунку 28% річних. Сплата відсотків здійснюється відповідачем кожний квартал. Також 01.08.2008р. між тими самими сторонами було укладено договір № КВ150СТ про залучення внеску члена кредитної спілки на депозитний рахунок. Згідно якого, позивач внесла на депозитний рахунок грошові кошти у сумі 15000грн строком на шість місяців з виплатою відповідачем на користь позивача відсотків на суму внеску з розрахунку 27% річних. Крім того,29.08.2008р. між тими самими сторонами було укладено договір № КВ101СТ про залучення внеску члена кредитної спілки на депозитний рахунок. Згідно якого, позивач внесла на депозитний рахунок грошові кошти у сумі 40000грн строком на п'ять місяців з виплатою відповідачем на користь позивача відсотків на суму внеску з розрахунку 24% річних. Та 03.10.2008р. між тими самими сторонами було укладено договір № КВ124П про залучення внеску члена кредитної спілки на депозитний рахунок. Згідно якого, позивач внесла на депозитний рахунок грошові кошти у сумі 4000грн строком на 3 місяці з виплатою відповідачем на користь позивача відсотків на суму внеску з розрахунку 26% річних. У виконання вимог договорів, позивач вніс на депозитні рахунки вищевказані суми. Керуючись положеннями п.3.1.2. договорів 15.01.2009р. позивач повідомила відповідача щодо негайного повернення позивачу суми внесків по закінченню терміну дії договорів, але до теперішнього часу, гроші не отримала.

У судовому засіданні позивач присутньою не була, подавши письмову заяву про розгляд справи за її відсутністю, в якій позов та викладені в ньому обставини підтримала повністю.

Відповідач представник Кредитної спілки „Промислово-фінансова спілка” до судового засідання, про яке був повідомлений належним чином,  не з’явився, тому суд розглядає справу у відповідності до ст.169 ЦПК України на підставі наявних у справі доказів.

Суд на підставі ст. 224 ЦПК України ухвалює рішення при заочному розгляді справи.

Вивчивши матеріали справи, розглядаючи спір у межах заявлених вимог, суд вважає, що позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню за таких підстав.

Судом встановлено, що 07.05.2008р. між КС «Промислово-фінансова спілка» та ОСОБА_1 було укладено Договір № КВ 181ВК про залучення внеску члена кредитної спілки на депозитний рахунок. Предметом договору є розміщення позивачем внеску члена кредитної спілки на депозитний рахунок в сумі 10000грн на строк шість місяців з виплатою відповідачем на користь позивача відсотків на суму внеску з розрахунку 28% річних. Сплата відсотків здійснюється відповідачем кожний квартал. Також 01.08.2008р. між тими самими сторонами було укладено договір № КВ150СТ про залучення внеску члена кредитної спілки на депозитний рахунок. Згідно якого, позивач внесла на депозитний рахунок грошові кошти у сумі 15000грн строком на шість місяців з виплатою відповідачем на користь позивача відсотків на суму внеску з розрахунку 27% річних. Крім того,29.08.2008р. між тими самими сторонами було укладено договір № КВ101СТ про залучення внеску члена кредитної спілки на депозитний рахунок. Згідно якого, позивач внесла на депозитний рахунок грошові кошти у сумі 40000грн строком на п'ять місяців з виплатою відповідачем на користь позивача відсотків на суму внеску з розрахунку 24% річних. Та 03.10.2008р. між тими самими сторонами було укладено договір № КВ124П про залучення внеску члена кредитної спілки на депозитний рахунок. Згідно якого, позивач внесла на депозитний рахунок грошові кошти у сумі 4000грн строком на 3 місяці з виплатою відповідачем на користь позивача відсотків на суму внеску з розрахунку 26% річних. У виконання вимог договорів, позивач вніс на депозитні рахунки вищевказані суми. Керуючись положеннями п.3.1.2. договорів 15.01.2009р. позивач повідомила відповідача щодо негайного повернення позивачу суми внесків по закінченню терміну дії договорів, але до теперішнього часу, гроші не отримала.

Керуючись положеннями п.п. 4.1. та 5.1. договорів. Позивач вжила заходів досудового врегулювання виниклої ситуації, провела переговори з керівництвом кредитної спілки, щодо виконання умов договорів та 15.01.2009р.подала на адресу відповідача «Претензії», де звернула увагу відповідача на порушення умов договорів.

У відповідності зі ст.526 ЦК України, зобов'язання повинне виконуватися належним чином відповідно до умов договору і вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а при відсутності таких умов і вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно пред'являються.

Згідно ст.530 ЦК України, зобов'язання повинне виконуватися у встановлений термін. Якщо термін визначений моментом права вимоги, кредитор має право вимагати його виконання в будь-який час, боржник зобов'язаний виконати обов'язок у семиденний термін із дня пред'явлення вимоги.

Згідно ст.. 610 ЦК України, порушення обов2язків є їх невиконання або виконання з порушенням умов.

Згідно п.7. ст.10 Закону України „Про кредитні спілки”, повернення вкладів провадиться за взаємною згодою сторін або не пізніше строку, передбаченого відповідним договором. Відповідно до п.2.ст.23 Закону України „Про кредитні спілки” кожний член кредитної спілки має право одержати належні йому кошти, у порядку і строки, які визначені відповідно до частини сьомої статті 10 цього Закону, статуту кредитної спілки або укладеними з членом кредитної спілки договорами.

Згідно п.37 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993р. від сплати державного мита звільняються: громадяни за позовами про відшкодування збитків, завданих неповерненням у терміни, передбачені договорами або установчими документами,,грошових та майнових внесків, які були залучені до кредитних установ, які залучають кошти та майно громадян» на підставі викладеного, суд вважає можливим звільнити позивача від слати держмита.

Керуючись ст.ст. 4, 60, 88, 107, 109, 169, 213-215 ЦПК України, ст.ст.526, 530 ЦК України, ст.10, 23 Закону України „Про кредитні спілки”, суд

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до Кредитної спілки «Промислово-фінансова спілка»  про відшкодування матеріальної шкоди задовольнити повністю.

Стягнути з кредитної спілки «Промислово-фінансова спілка» на користь ОСОБА_1 загальну суму внесків 69000,00грн, та нараховані відсотки 4199грн, а всього стягнути з КС «Промислово-фінансова спілка» на користь ОСОБА_1 73199 ( сімдесят три тисячі сто дев'яносто дев'ять) грн..

Стягнути з Кредитної спілки «Промислово-фінансова спілка» у доход держави судові витрати у сумі 81 ( вісімдесят одна)грн..  

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

На рішення протягом десяти днів з дня його проголошення може бути подано заяву про апеляційне оскарження, а протягом двадцяти днів після подання заяви подано апеляційну скаргу до апеляційного суду Одеської області через місцевий суд

      Суддя:                                       -Гандзій Н.В.-

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація