Судове рішення #10124497

Справа № 2-4146/10

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

11 травня 2010 року Приморський районний суд м. Одеси у складі:

Головуючого судді      Гандзій Н.В.

При секретарі          Горецькій К.М

Розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом  Публічного акціонерного товариства «Райффайзен Банк Аваль»  в особі Одеської обласної дирекції АТ «Райффайзен Банк Аваль» до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення боргу за кредитом

ВСТАНОВИВ:

    Позивач звернувся з позовом до суду про стягнення суми заборгованості за Кредитним Договором, мотивуючи свої вимоги тим, що 23.08.2007 р. між позивачем та відповідачем ОСОБА_2 був укладений Кредитний договір згідно умов якого ОСОБА_2 отримав кредит у розмірі 122960 доларів США строком з 23.08.2007 р. до 23.08.2020 р. під 14,25 % річних та погашенням шляхом здійснення щомісячних фіксованих рівних платежів згідно Графіку погашення кредиту. В забезпечення повернення кредиту за Кредитним договором був укладений Договір поруки із відповідачем ОСОБА_3 у відповідності  з умовами якого відповідачі несуть солідарну відповідальність перед кредитором за Кредитним договором. Заборгованість за кредитним договором погашена не була, відповідь про претензії не отримана. Загальна сума заборгованості за Кредитним договором на 04.06.2009р. становить 1047507,39 грн., що складається з заборгованості за кредитом у сумі 902987,53 грн., заборгованість по відсоткам за користування кредитом 12542,88 грн, заборгованість за простроченими відсотками 75617,15 грн., нарахована пеня 56357,83 грн.

    У судовому засіданні представник позивача присутнім не був, подавши письмову заяву про розгляд справи за його відсутністю, в якій повністю підтримала заявлені вимоги.

Відповідачі у судове засідання без поважних причин не з’явились, про час та місце слухання справи були повідомлені судом належним чином,шляхом направлення повісток, про причини нявки суд не повідомили, тому суд розглядає справу у відповідності до ст.169 ЦПК України на підставі наявних у справі доказів.

Суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що  відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Судовим розглядом встановлено: 23.08.2007 р. між позивачем та відповідачем ОСОБА_2 був укладений Кредитний договір № 014/0029/85/80531 згідно умов якого ОСОБА_2 отримав кредит у розмірі 122815,00 доларів США строком з 23.08.2007 р. до 23.08.2020 р. під 14,25 % річних та погашенням шляхом здійснення щомісячних фіксованих рівних платежів згідно Графіку погашення кредиту.  Відповідно до п. 4.1.Кредитного договору позивач повністю та в строки виконав зобов’язання за кредитним договором надавши кошти в сумі 122815,00 доларів США.

Відповідач не виконав умови п.5.1. Кредитного договору , тобто щомісячно до 15 числа кожного місяця не здійснювала часткове погашення Кредиту та не сплачувала відсотки за користування кредитом  відповідно графіку. Після отримання повідомлення у відповідності з п.5.5.,6.5. кредитного договору не повернула позивачу кредитні кошти та не сплатила відсотки за користування кредитними коштами.

В забезпечення повернення кредиту за Кредитним договором був укладений Договір поруки № 014/0029/85/80531/1 від 23.08.2007 р. із відповідачем  ОСОБА_3 у відповідності  з умовами якого відповідачі несуть солідарну відповідальність перед кредитором за Кредитним договором. Відповідно  п.п.2.1.,3.1. договору поруки у випадку невиконання  або неналежного виконання боржником взятих на себе зобов’язань по кредитному договору ОСОБА_2 та ОСОБА_3 несуть солідарну відповідальність перед кредитором за виконання боргових зобов’язань у повному обсязі. Заборгованість за кредитним договором погашена не була, відповідь про претензії не отримана. Загальна сума заборгованості за Кредитним договором станом на 04.06.2009р. становить 1047507,39 грн., що складається з заборгованості за кредитом у сумі 902987,53 грн., заборгованість по відсоткам за користування кредитом 12542,88 грн, заборгованість за простроченими відсотками 75617,15 грн., нарахована пеня 56357,83 грн. Згідно п.6.5. Кредитного договору у випадку невиконання Відповідачем умов договору, кредитом має право достроково стягнути заборгованість за кредитом, нараховані відсотки за користування кредитом та штрафні санкції.

Відповідно до ст.. 525 ЦК України, одностороння відмова від зобов’язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором  або законом. Стаття 526 ЦК України встановлює, що зобов’язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.

Відповідно до ст..ст. 553, 554 ЦК України боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники за порушення зобов’язання боржником.

Відповідно до ст.. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа зобов’язується надати грошові кошти позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов’язується повернути кредит та сплатити проценти.

 Відповідно до ч. 2 ст. 625 ЦК України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.  

Відповідно до ст.. 1050 ЦК України якщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зобов’язаний сплатити грошову суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.  

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 212, 214-215, 224-226 ЦПК України суд,

ВИРІШИВ:

    Позовну заяву Публічного акціонерного товариства «Райффайзен Банк Аваль»  в особі Одеської обласної дирекції АТ «Райффайзен Банк Аваль» до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення боргу за кредитом задовольнити.

    Стягнути з ОСОБА_2, ОСОБА_3 в солідарному порядку заборгованості за кредитом у сумі 1047507,39 грн., що складається з заборгованості за кредитом у сумі 902987,53 грн., заборгованість по відсоткам за користування кредитом 12542,88 грн, заборгованість за простроченими відсотками 75617,15 грн., нарахована пеня 56357,83 грн., а також судові витрати у сумі 1950 грн, а всього стягнути  на користь Публічного акціонерного товариства «Райфайзен Банк Аваль»  в особі Одеської обласної дирекції «Райфайзен Банк Аваль» ( м. Одеса вул.. Садова 10, МФО 328351, код ЄДРПОУ 23876031 рр 2909949)  1049455 ( один мільйон сорок дев'ять тисяч чотириста п'ятдесят п'ять) грн  39 коп.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

    Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження й подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація