Судове рішення #1012514
Справа №2-1021/07

Справа №2-1021/07

РІШЕННЯ

іменем   України

23 березня 2007 р.                                                                                    м. Житомир

Корольовський районний суд м. Житомира у складі:

судді    Талько О.Б., секретаря Горелової М.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом

ОСОБА_1 до територіальної громади м. Житомира в особі Житомирської міської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

Встановив:

Позивач звернувся до суду з даним позовом та зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати   ОСОБА_2, після смерті якої залишилась спадщина -квартира, розташованав АДРЕСА_1. На даний час позивач є єдиним спадкоємцем майна померлої, однак вчасно не звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини. Просить надати йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.

В судовому засіданні позивач позов підтримав та пояснив, що не міг вчасно звернутися до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, оскільки часто перебував у відрядженнях за межами м. Житомира. На початку січня 2007 року він звернувся до Першої житомирської державної нотаріальної контори з наміром прийняти спадщину, однак, нотаріуси не здійснювали в цей період прийом громадян.

Представник відповідача в судове засідання не з'вився, надіславши на адресу суду заяву, в якій просив суд розглядати справу за його відсутності.

/    Заслухавши пояснення позивача та дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

В судовому засіданні встановлено, що квартира АДРЕСА_1 на праві приватної власності належала ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1. На даний час єдиним спадкоємцем померлої, який пропустив встановлений законом шестимісячний строк для прийняття спадщини та бажає звернутися до нотаріальної контори із відповідною заявою, є позивач.

Ч. ст. 1272 ЦК України передбачає, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

З довідки, виданої за місцем роботи позивача, вбачається, що він з жовтня по грудень 2006 року перебував у відрядженнях. Окрім того, на початку січня 2007 року нотаріуси Першої Житомирської нотаріальної контори не здійснювали прийом громадян, що підтверджується довідкою Першої житомирської держнотконтори від 22 березня 2007 року за №367.

Вказані обставини позбавили позивача можливості вчасно звернутися із заявою про прийняття спадщини, і на думку суду, причини пропуску строку для прийняття спадщини є поважними.

На підставі викладеного, суд вважає за необхідне надати позивачу додатковий строк в два місяці з дня набрання рішенням законної сили для. подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, що відкрилася ІНФОРМАЦІЯ_1 після смерті ОСОБА_2.

Керуючись ст. 1272 ЦК України, ст. ст. 10, 60, 208, 212 ЦПК України

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк в два місяці з дня набрання рішенням суду законної сили для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, що відкрилася ІНФОРМАЦІЯ_1 після смерті ОСОБА_2.

 

 Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не подано.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Корольовський районний суд м. Житомира шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та в подальшому подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація