Судове рішення #10129686

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ Справа № 22ц- 1308-2010                                           Категорія ЦПК:7.

Головуючий у першій інстанції – Гусєв О.Г.                          

Доповідач - Плавич Н.Д.                            

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 червня  2010 року                                     м. Одеса

Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області в складі:

головуючого – Плавич Н.Д.  

суддів – Галушко Л.А., Кварталової А.М..

при секретарі – Граненко А.А.

у присутності  заявника ОСОБА_3,    

у відкритому судовому засіданні розглянула апеляційну скаргу ОСОБА_3 на ухвалу Суворовського районного суду м. Одеси від 24.12.2009р. по заяві ОСОБА_3  на бездіяльність відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції Україні,

встановила:

в червні 2009р. заявник звернувся з заявою на бездіяльність відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції Україні. В обґрунтування заяви ОСОБА_3 посилався на те, що рішенням Суворовського районного суду м. Одеси від 18.07.2005р., залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Одеської області від 13.02.2006р., ухвалою Вищого адміністративного Суду України від 27.06.2007р. визнано неправомірним висновок службового розслідування від 25.12.1997р. в частині, яка стосується ОСОБА_3 Суд визнав неправомірним і скасував:

1. в повному обсягу п3 наказу МВС України №038 від 25.12.1997р.;

2.п.п.1,2 наказу МВС України №2 від 15.01.1998р. в частині, що стосується звільнення ОСОБА_3;

3. в повному обсягу наказ МВС України №47  о/с від 04.02.1998р.;

4.наказ УМВС  України в Одеській області №57 о/с від 10.03.1998р. в частині, що стосується звільнення  ОСОБА_3;

5.наказ  УМВС  України в Одеській області №464 о/с від 19.12.2002р. в частині, що стосується зміни дати звільнення ОСОБА_3;

ОСОБА_3 поновлений на роботі в органах внутрішніх справ на посаді начальника УВБ в Одеській області Департаменту внутрішньої безпеки  ГУ БОЗ МВС України. Суд допустив негайне виконання рішення.

Заявник при зверненні до суду посилався на те, що рішення суду до наступного часу не виконано, до виконання своїх обов’язків він не приступив.

Посилаючись на вказані обставини просив про задоволення його заяви в повному обсягу.

Ухвалою суду від 24.12.2009р. в задоволені заяви відмовлено(а.с.95-96).

В апеляційній скарзі заявник просить про скасування ухвали суду, просив постановити нову ухвалу про задоволення його заяви в повному обсягу.

В апеляційному суді заявник доводи апеляційної скарги підтримав.

Справа призначалася до розгляду апеляційним судом неодноразово. За вимогою апелянта витребувана з Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України  копія матеріалів виконавчого провадження №434/5 2010 по примусовому виконанню виконавчого листа, виданого за рішенням суду. Сторони по справі з виконавчим провадженням ознайомлені.

В останнє судове засідання представник Головного управління юстиції в Одеській області, який діє по довіреності Міністерства юстиції України в судове засідання не з’явився, сповіщений про день і час розгляду справи.

У відповідності з вимогами ч2ст.305 ЦПК України неявка сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про час і місце розгляду справи, не перешкоджає розглядові справи.    

Розглянувши матеріали справи, заслухавши суддю – доповідача, доводи  апеляційної скарги, колегія дійшла висновку апеляційну скаргу задовольнити частково з наступних підстав.

Звернувшись до суду загальної юрисдикції в порядку ст.ст 383-389 ЦПК України заявник ОСОБА_3 просив визнати неправомірною бездіяльність відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України. Розглянувши заяву ОСОБА_3 по суті, суд 1 інстанції, посилаючись на норми ЦПК України,   дійшов висновку, що рішення суду було виконано в повному обсягу.

Колегія з вказаним висновком суду 1 інстанції не погоджується.

Процесуальні відносини, пов’язані з оскарженням рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби одночасно  регулюють норми КАС (ст.181), ЦПК України (розділ VII), Господарського процесуального кодексу (ст.121-2).

Справа за заявою ОСОБА_3 до МВС України, УМВС України в Одеській області про оскарження наказів, поновлення на роботі розглядалася судами в порядку адміністративного судочинства.

Звернувшись до суду з заявою про визнання незаконною бездіяльність відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України заявник  оскаржує дії ( бездіяльність ) суб’єкту  владних повноважень.

Відповідно до вимог ст. 17 Кодексу України про адміністративне судочинство спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень віднесені до компетенції адміністративних судів.

Ст.205ч1п1 ЦПК України передбачено, що суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства. З урахуванням зазначеного ухвала суду 1 інстанції  від  24.12.2009р. підлягає скасуванню з закриттям провадження справи по заяві ОСОБА_3 про оскарження бездіяльності відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України.

Завнику роз’яснюється його право звернутися з вказаною заявою в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись ст. ст. 205ч1п1, 303,307ч2п2,312ч1п2,315,317,319 ЦПК України, судова колегія,

УХВАЛИЛА:

 Апеляційну скаргу ОСОБА_3 задовольнити частково, ухвалу  Суворовського районного суду м. Одеси від 24.12.2009р. по заяві ОСОБА_3 про визнання неправомірною бездіяльність відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції Україні - скасувати.

Провадження по справі за заявою ОСОБА_3  про визнання неправомірною бездіяльність відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції Україні закрити.

Заявнику ОСОБА_3 роз’яснюється його право  в порядку адміністративного судочинства оскаржити бездіяльність відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.

Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців через суд касаційної інстанції.

Судді апеляційного суду Одеської області:                    Плавич Н.Д.

                                                                                              Галушко Л.А.

                                                                                              Кварталова А.М.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація