Судове рішення #10131437

                                                 Справа № 2–754/2010 р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

14 липня 2010 року                               Немирівський районний суд                                                 Вінницької області                                                         в складі головуючого:                                 судді  Підлипняка М.Д.            

    при секретарі                                 Путій З.О.

розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Немирів

цивільну справу за позовом  ОСОБА_1  до Великобушинецької сільської ради Немирівського району про  визначення  додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,  -

В С Т А Н О В И В:

    Позивачка ОСОБА_1  звернулась в суд з вищевказаною позовною заявою.  В позовній заяві вона зазначила,  що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_2. Після  смерті матері відкрилась спадщина,  яка складається із: права на земельну частку (пай) розміром 2.27 в умовних кадастрових гектарах, призначену для ведення сільськогосподарського виробництва, грошових заощаджень, майнового паю, житлового будинку з господарськими будівлями. Спадкоємцями за законом на вказане майно є вона, її батько (чоловік спадкодавиці) - ОСОБА_3 та її брат (син спадкодавиці) - ОСОБА_4 Інших спадкоємців немає. ОСОБА_3 та ОСОБА_4 спадщину не приймали і на неї не претендують, про що подали відповідні заяви. Вона фактично прийняла спадщину, оскільки у неї на зберіганні знаходяться правовстановлюючі документи на спадкове майно, вона проживає в будинку, обробляє земельну ділянку прилеглу до будинку. Звернувшись до нотаріальної контори, з метою оформити свідоцтво про право на спадщину за законом вона отримала відмову, оскільки  пропустила  визначений законодавством шестимісячний строк для прийняття спадщини. Вона є юридично не обізнана та її не було відомо, що протягом шести місяців з часу відкриття спадщини, необхідно подати заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини. Тому  позивачка просить суд визначити її додатковий строк, достатній для подання нею заяви про прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

    В попередньому судовому засіданні   позивачка ОСОБА_1 підтримала позовні вимоги, просила їх задовольнити.

    Представник  відповідача – Великобушинецької  сільської ради  в судове засідання не з"явився,  однак від  нього надійшла заява про визнання позову і про розгляд справи без їхньої участі.

    Суд, заслухавши позивача, розглянувши матеріали справи,  вважає можливим постановити рішення про задоволення позову у попередньому судовому засіданні.

    Відповідно до частини 4  ст.  130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку,  встановленому статтею 174 цього ж Кодексу. Згідно з частиною 4  ст.  174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

    Матеріалами справи підтверджується,  що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2   ( а.с. 12).  

    Після  смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина, яка складається із: житлового будинку з господарськими будівлями, який розташований в с. В. Бушинка, Немирівського району Вінницької області, права на земельну частку (пай)  розміром 2.27 в умовних кадастрових гектарах, майнового паю, грошових заощаджень, які знаходяться в Немирівському відділенні ощадного банку на рахунку № НОМЕР_1  (а.с. 8).

    Позивачка є єдиною спадкоємицею за законом на майно померлої  ОСОБА_2, вона фактично прийняла спадщину, оскільки у неї на зберіганні знаходяться правовстановлюючі документи на спадкове майно, вона проживає в будинку, обробляє земельну ділянку прилеглу до будинку. Але позивачка є юридично не обізнана та її не було відомо, що протягом шести місяців з часу відкриття спадщини, необхідно подати заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини і в даний час це є перешкодою для одержання свідоцтва про право на спадщину законом на майно, що залишилося після смерті спадкодавиці.

    Відповідно до  ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

    За наведених вище обставин суд приходить до висновку, що строк для прийняття спадщини позивачка пропустила з поважної причини, через що їй слід визначити додатковий строк для подання заяви про прийнятття спадщини  терміном  три місяці.

    Керуючись ст.ст.  1270, 1272 ЦК України  та  ст. ст. 10, 60, 130 ч. 4, 174 ч. 4, 212-215 ЦПК України, суд,-

                   

В И Р І Ш И В :

   

    Позов задовольнити.

    Визначити ОСОБА_1 додатковий строк терміном 3 (три) місяці, для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті її матері ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.  

    Заяву про апеляційне оскарження рішення суду  може бути подано протягом  10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга на рішення суду подається  протягом 20 днів після подання  заяви про апеляційне оскарження.

    Головуючий:

   

     

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація