Судове рішення #1013965

                                                                   

 

Справа № 2-а - 1007/ 07

Категорія 36

П О С Т А Н О В А

іменем України

 

 

30 серпня 2007 року                                                                                               м. Житомир                       

Житомирський окружний адміністративний суд у складі

головуючого - судді Євпак В.В.

при секретарі         Курдиш М.В.

за участі позивачки

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації та Овруцької районної державної адміністрації  визнання права на компенсацію за втрачене домоволодіння,

 

в с т а н о в и в :

 

Позивачка  звернулась до суду і просить зобов'язати відповідача, а саме управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації поновити її тітку ОСОБА_2 на черзі, встановленій місцевими органами виконавчої влади для отримання компенсації за втрачене домоволодіння в с.Желудівка Овруцького району  Житомирської області, в сумі 19098 грн.,  просить визнати за нею право на перераховану компенсацію та стягнути з відповідача 19089 грн. Вимоги мотивує тим, що ОСОБА_2 здала своє будинковолодіння на баланс сільської ради, мешкала в іншій місцевості і перебувала в черзі на отримання перерахованої грошової компенсації до 20.07.2007 року, але була знята з неї у зв'язку з тим, що не надала документ про включення її  в списки про переселення.

В судовому засіданні позивачка уточнила позовні вимоги та просить зобов'язати управління праці та соціального захисту населення Овруцької РДА поновити її на черзі для отрмання перерахованої грошової компенсації, як спадкоємця померлої ОСОБА_2 та визнати за нею право на перерахунок компенсації за втрачене домоволодіння в с. Желудівка в розмірі 19098 грн.

Представник управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації та Овруцької районної державної адміністрації в судове засідання не з'явились. Про день, час та місце розгляду справи повідомлені вчасно та належним чином, про що свідчить розписки в отриманні ними судової повістки. Заперечень суду не надали.

Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації просить справу розглядати у їх відсутність.

Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення позивачки, встановив: відповідно до листа управління праці та соціального захисту населення Овруцької РДА № НОМЕР_1 від 30.07.2007р. ОСОБА_2 була знята з черги на виплату перерахунку грошової компенсації за втрачене домоволодіння у зв'язку з тим, що не  надала документів про  включення її  в списки на переселення.

Встановлено, що ОСОБА_2 мала на праві власності житловий будинок в с. Желудівка Овруцького району.

Відповідно до Переліку населених пунктів Житомирської і Київської областей, віднесених до зони радіоактивного забруднення внаслідок катастрофи, затвердженого постановою КМ України № 106 від 23.07.1991р. та розпорядження КМ України №17 від 12.01.1993р. с. Желудівка відноситься до третьої зони радіаційного забруднення та гарантованого добровільного відселення.

Відповідно до ст. 4 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” кожен громадянин, який проживає у зоні гарантованого добровільного відселення, має право на підставі наданої йому об'єктивної інформації про радіаційну обстановку, дози опромінення і можливі їх наслідки для здоров'я самостійно приймати рішення про подальше проживання на цій території чи відселення.

Судом встановлено, ОСОБА_2 10.03.1993 року здала на баланс виконкому Переїздівської сільської ради належне їй на праві власності домоволодіння в с. Желудівка Овруцького району, за яке їй була перерахована компенсація в сумі 160995 укр. крб., що підтверджується довідкою виконкому Великочернігівської сільської ради № НОМЕР_2 від 11.12.1993 року.

Відповідно до довідки Раківщинської сільської ради № НОМЕР_3 від 04.08.2004р. ОСОБА_2 отримала житловий будинок в с. Новосілки Овруцького району.

Встановлено, що житловий будинок в с. Новосілки ОСОБА_2 був наданий саме у зв'язку з переселенням.

Відповідно саме  до цих обставин, ОСОБА_2 поставили на чергу на отримання перерахованої грошової компенсації.

Відповідно до ст. 50 Конституції України кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля, а тому, суд вважає, що ОСОБА_2 була знята з черги з підстав ненадання списку про переселення,  без правових на те підстав.

Суд вважає неправомірними дії управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації в цій частині.

Крім того, ст. 35 Закону не містить будь-яких обмежень в даному випадку щодо виплати компенсації. Відсутні зазначені посилання і в Положенні про порядок виплати компенсації громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивно забруднених територій, затвердженого постановою КМ України № 755 від 15.07.1997 року.

 Встановлено, що  ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 померла. Спадщину за заповітом отримала ОСОБА_1, позивачка по справі.

Суд вважає, що ОСОБА_1, як спадкоємиця померлої  ОСОБА_2 має право на отримання перерахованої грошової компенсації, яка належала до виплати померлій за зданий нею житловий будинок в с. Желудівка Овруцького району та має бути поновлена у списках на черзі яку займала померла ОСОБА_2, для отримання такої грошової компенсації.

Перерахована грошова компенсація становить 19089 грн.

Відповідно до п. 10 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затверджене постановою Кабінету Міністрів України № 939 від 20.09.2005р., виплата компенсацій громадянам за нерухоме майно, що втрачене у разі відселення або самостійного переселення з території зон радіоактивного забруднення, та перерахунок компенсацій,  виплачених громадянам у період 1992-1996 років, проводиться за попереднім місцем їх проживання уповноваженими органами у порядку черговості за списками, затвердженими відповідними органами місцевої виконавчої влади, на підставі Положення про порядок виплати   компенсацій громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.07.1997 року № 755, за умови надходження коштів на зазначені цілі.

Так як ОСОБА_2 була виключена зі списків управлінням праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації, суд зобов'язує саме даного відповідача вчинити певні дії та поновити порушене право позивачки.

У позові до  Овруцької райдержадміністрації  суд відмовляє.

Керуючись ст. 35 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”,  ст.ст. 94, 158 - 163, 167, 254  КАС України, суд -

 

                                              п о с т а н о в и в :

 

Позов задовольнити частково.

Визнати за ОСОБА_1 право на отримання перерахованої грошової компенсації ОСОБА_2 за втрачене  домоволодіння в с. Желудівка Овруцького району Житомирської області, в сумі 19089 грн.

Зобов'язати управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації поновити  ОСОБА_1 на черзі замість померлої ОСОБА_2,  для отримання перерахованої грошової компенсації за втрачене домоволодіння в с. Желудівка Овруцького району  Житомирської області (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №1284 від 29.08.2002 року та Методики визначення розміру перерахунку  грошової компенсації за втрачене нерухоме майно на радіоактивно забрудненій території у період 1992-1996 років) сумі  19089 грн.

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Овруцької райдержадміністрації відмовити за безпідставністю.

Постанова Житомирського окружного адміністративного суду  набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги.

Заява про апеляційне оскарження подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд  протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

 

 

          Суддя                                                                                                             В.В. Євпак         

 

 

 

 

  • Номер:
  • Опис: про стягнення заборгованості
  • Тип справи: У порядку виконання судових рішень
  • Номер справи: 2-а-1007/07
  • Суд: Донецький окружний адміністративний суд
  • Суддя: Євпак В.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 07.05.2018
  • Дата етапу: 18.05.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація