Справа №22ц-3403/2009
Категорія 45
Головуючий в суді 1 інстанції Буймова Л.П.
Доповідач у суді 2 інстанції Хопта С.Ф.
УХВАЛА
22 червня 2009 року суддя Апеляційного суду Київської області Хопта С.Ф., розглянувши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на ухвалу Фастівського міськрайонного суду Київської області від 29 травня 2009 року в цивільній справі за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_3 про поділ присадибної земельної ділянки в натурі,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Фастівського міськрайонного суду Київської області від 29 травня 2008 року призначено у справі повторну судову будівельно-технічну експертизу.
На вказану ухвалу ОСОБА_3 подала апеляційну скаргу.
Стаття 293 ЦПК України містить вичерпний перелік ухвал суду першої інстанції, які можуть бути оскаржені окремо від рішення суду і цією статтею не передбачена можливість оскарження ухвали про зупинення провадження в частині призначення експертизи.
Згідно роз’яснень п. 8 постанови № 12 Пленуму Верховного Суду України від 24 жовтня 2008 року „Про судову практику розгляду цивільних справ в апеляційному порядку" при поданні апеляційної скарги особою, яка не має передбаченого статтею 292 ЦПК права на апеляційне оскарження, у тому числі особою, яка не брала участі у справі, про права та обов’язки якої суд першої інстанції питання не вирішував, подання скарги на ухвалу суду, що не підлягає апеляційному оскарженню, суддя-доповідач відповідно до цієї норми та частини третьої статті 297 ЦПК постановляє ухвалу про відмову в прийнятті апеляційної скарги. Якщо зазначені обставини будуть виявлені після прийняття апеляційної скарги до розгляду, апеляційний суд постановляє ухвалу про закриття апеляційного провадження у справі за такою скаргою.
Таким чином, оскільки апеляційну скаргу подано на ухвалу суду, що не підлягає апеляційному оскарженню, то у прийнятті апеляційної скарги ОСОБА_3 необхідно відмовити.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 293, ч. 3 ст. 297 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Відмовити у прийнятті апеляційної скарги ОСОБА_3 на ухвалу Фастівського міськрайонного суду Київської області від 29 травня 2009 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановления і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили.