Справа №22-5751
Головуючий у 1 інстанції: Іванченко М.М.
Доповідач: Євтушенко О.І.
УХВАЛА
22 червня 2009 року Апеляційний суд м. Києва в складі:
Головуючого: ЄВТУШЕНКО О.І.
суддів: ВОВЧЕНКО В.М., КОРОТУНА В.М.
при секретарі СІРІЙ О.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні в м Києві заяву ОСОБА_1 про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Деснянського районного суду м. Києва від 13 квітня 2009 року в справі за позовом ОСОБА_1 до ЗАТ «Європейський страховий альянс» про визнання несправедливими окремих умов договору страхування, про визнання недійсними окремих умов договору страхування, про спонукання до виконання обов’язку у натурі, про стягнення страхового відшкодування, стягнення страхового відшкодування, стягнення пені, захист прав споживача.
Апеляційний суд, -
ВСТАНОВИВ:
В грудні 2008 року позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача про визнання несправедливими окремих умов договору страхування, про визнання недійсними окремих умов договору страхування, про спонукання до виконання обов’язку у натурі, про стягнення страхового відшкодування, пені, захист прав споживача.
Ухвалою Деснянського районного суду м. Києва від 13 квітня 2009 року позовну заяву визнано неподаною і повернуто без розгляду, тому що позивачка не усунула недоліки визначені судом.
Не погоджуючись з ухвалою суду, позивачка 29 травня 2009 року подала заяву про поновлення строку та апеляційну скаргу, в якій просить суд скасувати ухвалу суду, посилаючись на те, що ухвалу суду винесена з порушенням норм процесуального права та поновити строк на оскарження, оскільки він пропущений з поважних причин, оскаржувану ухвалу вона отримала 05 травня 2009 року, що підтверджується штемпелем на поштовому конверті.
В апеляційній інстанції представник позивачки підтримав подану заяву просив поновити строк на апеляційне оскарження, пояснив, що ухвалу позивачка отримала 5 травня 2009 року, зазанчив, що відсутні поважні причини пропуску 5-строку на апеляційне оскарження, вважав.
Заслухавши доповідь судді ЄВТУШЕНКО О.І., вивчивши матеріали справи, обговоривши доводи заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали, суд вважає, що заява не підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до вимог ч.1,3 ст. 294 ЦПК України заяву про апеляційне оскарження ухвали суду може бути подано протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановлюється ухвала.
Із заяв та пояснень позивачки та її представника, матеріалів справи встановлено, що ОСОБА_1 отримала оскаржувану ухвалу 5 травня 2009 року, але вказали суду поважних причин пропуску встановленного законом 5-денного строку на оскарження, який для неї необхідно рахувати з 5 травня 2009 року. Скарга та заява про оскарження надійшли до суду 29 травня 2009 року, що встановлено із матеріалів справи.
За таких обставин слід прийти до висновку, що позивачка могла вчасно до 10 травня 2009 року оскаржити ухвалу суду, поважних причин пропуску строку на апеляційне оскарження ухвали суду не вказала, а її представник зазначив, що таких причин немає.
Встановлені судом факти свідчать про те, що позивачка могла своєчасно оскаржити ухвалу, а тому її заява задоволенню не підлягає, тому що строк на оскарження пропущений не з поважних причин.
Керуючись ст. ст. 294 ЦПК України, апеляційний суд, -
УХВАЛИВ:
ОСОБА_1 відмовити в задоволенні заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Деснянського районного суду м. Києва від 13 квітня 2009 року, а подану апеляійну скаргу залишити розгляду.
Ухвала набирає законної чинності з моменту її оголошення, але може бути оскаржена до Верховного Суду України в касаційному порядку протягом двох місяців.