Справа № 2-257/2007 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2 квітня 2007 року Немирівський районний суд
Вінницької області
в складі головуючого судді Рибчинського В.П.
при секретарі Горбенко Л.П.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Немирові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Немирівської міської ради про визнання права власності на самовільно побудовану не житлову будівлю (гараж),-
ВСТАНОВИВ:
12.032007 року позивачка звернулася до суду з цією позовною заявою, в якій просить суд винести рішення, яким визнати за нею право власності на самовільно побудовану нежитлову будівлю-гараж, що розташованийАДРЕСА_1. Посилаючись не те, на підставі свідоцтва про право власності на житло їй належить трикімнатна квартира АДРЕСА_1. Оскільки господарських будівель біля будинку не було в неї виникла необхідність побудувати гараж. Нею із власних матеріалів за власні кошти побудовано гараж. Оскільки виготовлення проектно-кошторисної документації потребувало значних коштів та часу, тому здійснила будівництво без виготовлення проектно-кошторисної документації. В даний час виникла необхідність оформити право власності, але через відсутність належно затвердженого проекту не може це зробити, тому змушена звернутись до суду
Представник відповідача Подзігун Є.П. в попередньому судовому засіданні заявлені позовні вимоги визнала повністю пояснила, що не заперечує, щоб за позивачкою було визнано право власності на самочинно побудовану будівлю.
Суд, заслухавши пояснення сторін позовні вимоги обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню зі слідуючих підстав.
Зазначені правовідносини регулюються ст. 376 ЦК України, де вказано, що житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.
Особа, яка здійснила або здійснює самочинне будівництво нерухомого майна, не набуває права власності на нього.
Право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно.
2
На вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.
Приймаючи до уваги те, що в попередньому судовому засіданні встановлено, що позивачкою самочинно було побудовано нежитлову будівлю гараж на земельній ділянці, яку їй виділено під самочинно збудований гараж , позивачка позовні вимоги підтримала, представник відповідача позовні вимоги визнала, внаслідок задоволення позову права і законні інтереси сторін порушені не будуть, а тому за позивачкою слід визнати право власності на самочинно побудований гараж загальною площею 21,2 кв. м.., що розташований АДРЕСА_1.
Керуючись ст.ст. 376, 392 ЦК України та ст. ст.10, 60, 212-215 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на самочинно побудовану нежитлову будівлю-гараж площею 21,2 кв.м., що розташований АДРЕСА_1.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення , а апеляційна скарга на рішення суду протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.