Справа № 22ц-1499\09
Категорія:24
Головуючий у 1-й інстанції: Лєсний С.Є.
Доповідач в апел. інстанції: Зверхановська Л.Д.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
1 червня 2009 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Львівської області в складі:
головуючого: Петричка П.Ф.
суддів: Зверхановської Л.Д., Цяцяка Р.П.
при секретарі: Борачок М.Б.,
з участю відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Сихівського районного суду м. Львова від 18 листопада 2003 року,
ВСТАНОВИЛА:
Оскаржуваним рішенням суду задоволено позов ЛМКП „Львівтеплоенерго" до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення боргу за користування тепловою енергією.
Рішення суду оскаржила ОСОБА_2.
В апеляційній скарзі зазначає, що рішення суду є незаконним, оскільки прийняте з порушенням норм матеріального і процесуального права. Зокрема вказує, що судом порушено норми діючого на час розгляду справи ЦПК України в редакції 1963 року, оскільки їй взагалі не було відомо про розгляд справи, їй не надсилалось ні копії позовної заяви, ні повідомлень про час і місце судового розгляду.
Просить скасувати рішення суду та направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, виходячи із таких підстав.
Так, з протоколу судового засідання від 18.11.2003 року вбачається, що відповідачі не були присутні при розгляді справи.
Постановляючи оскаржуване рішення, суд покликався на те, що відповідачі належним чином були повідомлені про час і місце розгляду справи.
Однак, судова колегія не погоджується з цим, оскільки місцевим судом допущено порушення норм процесуального права, які вплинули на законність та обґрунтованість постановленого рішення.
Відповідно до ст. 90 ЦПК України (в ред. 1963 року) судові виклики і повідомлення провадяться судовими повістками, що надсилаються особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, представникам громадських організацій і трудових колективів за адресою, вказаною стороною, самими цими особами або іншими учасниками справи. Повістки разом із зворотною адресою надсилаються рекомендованим листом або через розсильних.
Проте, в матеріалах справи відсутні відомості про те, що відповідачі належним чином були повідомлені про час і місце розгляду справи.
Відповідно до ст. 311 ч. 1п. 3 підставою для скасування рішення суду та передачі
справи на новий розгляд є те, що справу розглянуто за відсутності будь -кого з осіб, які беруть участь у справі, належним чином не повідомлених про час і місце судового засідання.
Оскільки при винесенні рішення судом першої інстанції було допущено порушення норм процесуального права, тому колегія суддів вважає, що рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд.
При новому розгляді суду належить більш повно з’ясувати обставини справи і в залежності від встановленого і поданих доказів, вирішити спір.
Керуючись ст. ст. 303,304,307 ч. 1 п.5,311 ч. 1п. 3,314 ч. 1 п.2,315,317,319 ЦПК України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задоволити.
Рішення Сихівського районного суду м. Львова від 18 листопада 2003 року скасувати, а справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.