Справа №2-1431 2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 травня 2007р. Стахановський міський суд Луганської області у складі головуючого судді Кузнецової М.Л. при секретарі Дибаль С.В. за участі позивачаОСОБА_1 відповідачаОСОБА_2
розглянувши у попередньому судовому засіданні справу за позовомОСОБА_1доОСОБА_2про стягнення аліментів,
ВСТАНОВИВ:
Звертаючись до суду, позивач зазначила, що з 1980р. вона перебувала у зареєстрованому шлюбі з відповідачем. Шлюб розірвано 09.10.2002р., що підтверджується свідоцтвом про розірвання шлюбу. У шлюбі ІНФОРМАЦІЯ_1 син ОСОБА_3, який перебуває на утриманні позивачки. Відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини добровільно не надає, інших аліментних зобов'язань не має. На утримання дитини позивач просила стягнути аліменти у розмірі 1/4 частини зо всіх видів доходу відповідача, щомісячно, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
У попередньому судовому засідання позивач позовні вимоги підтримала у повному обсязі.
Відповідач у попередньому судовому засіданні позов визнав у повному обсязі. Пояснив, що офіційного місця роботи не має, працює без реєстрації трудових відносин. Матеріальну допомогу на утримання сина надавати можливість має, тому згодний платити аліменти.
Відповідно до ст. 11 ЦПК України суд розглядає справи у межах заявлених вимог. Кожна особа, що бере участь у справі розпоряджається своїми правами щодо предмету спору на власний розсуд. Відповідно до ст.31 ЦПК України відповідач вправі визнати позов протягом усього часу розгляду справи.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж кодексу. Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Відповідно до ст.180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Відповідно до ст.181 Сімейного кодексу за рішенням суду кошти на утримання дитини присуджуються у частці від доходів її матері, батька. Відповідно до ст. 182 Сімейного кодексу України мінімальний розмір аліментів не може бути менший ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Оскільки відповідач у справі позов визнав, а також те, що підстав вважати, що визнанням позову будуть порушені чиїсь інтереси, не встановлено, його можна прийняти, та позов задовольнити у попередньому судовому засіданні.
Керуючись ст. 10,11,31,79,80,88,130,174,213,215, п.1 ч.1 ст.367 ЦПК України, ст. 180,183,191 Сімейного кодексу України, суд,
ВИРІШИВ:
ПозовОСОБА_1доОСОБА_2про стягнення аліментів задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_2, 1958р. народження, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1, не працює, на користьОСОБА_1, аліменти на утримання сина Андрія 05.10.1990р. народження, щомісячно, починаючи з 24.04.2007р. до повноліття дитини, у розмірі 1/4 частини з усіх видів доходу, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Стягнути зОСОБА_2судовий збір у розмірі 51 (п'ятдесят одна) грн. на користь держави.
СтягнутиОСОБА_2витрати, пов'язані з розглядом справи: витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 7(сім) грн. 50 коп. (Отримувач: ТУ ДСА в Луганській області, для Стахановського міського Суду).
Рішення у частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Луганської
області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення
рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20-ти днів
апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК
України.