Судове рішення #10150447

                                 

                                                                          2-1308/10

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

    31 травня 2010 року Вишгородський районний суд Київської області в складі


головуючого – судді Чіркова Г.Є.,

при секретарі Мухоїд Г.В.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вишгороді цивільну справу за позовом ЗАТ «А.Е.С. Київобленерго» до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості,

встановив:

    представник позивача звернувся до суду з даним позовом, посилаючись на порушення відповідачем Правил користування електричною енергією, внаслідок чого підприємству нанесений матеріальний збиток, який просить з нього стягнути в розмірі 7 510 грн. 27 коп.

    Представник позивача позов підтримав та пояснив що відповідач порушив    п. 48 «Правил користування електричною енергією для населення» затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №1357 від 26 липня 1999 року, а тому на нього слід покласти цивільну відповідальність.

    Посилаючись на дані обставини представник позивача просив позов задовольнити в повному обсязі.

    Відповідач проти задоволення позову заперечив. Ствердив, що електроенергією користувався правомірно, хоча договору про це не укладав.

    Заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного.

    Так, відповідач всупереч вимогам, що передбачені п. 48 вищевказаних Правил самовільно підключився до мережі енергопостачальника, що підтверджується актом №001145 від 11 липня 2009 року.

    Згідно, ч. 1 ст. 26 Закону України «Про електроенергетику» від 16 жовтня 1997 року № 575\97 – ВР споживання енергії можливе лише на підставі договору з електропостачальником.

   

Правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну відповідальність., відповідно до вимог ч. 1 ст. 27 згаданого Закону. Правопорушенням в електроенергетиці є підключення до об’єктів електроенергетики і споживання без приладів обліку.

Споживання електричної енергії здійснюється на підставі договору про користуваннч електричною енергією між споживачем і енергопостачальником, що розробляється енергопостачальником згідно з типовим договором про користування електричною енергією і укладається на три роки, згідно вимог п. 3 «Правил користування електричною енергією для населення» затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №1357 від 26 липня 1999 року.

.    

    Відповідно до п. 48 вказаних Правил споживач несе відповідальність згідно із законодавством за порушення правил користування електричною енергією та розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку.

    Відповідач за місцем свого проживання в с. Сувид по вул. Нагірна, 27 самовільно підключився до мережі енергопостачальника, що було виявлено 11 липня 2009 року працівниками енергонагляду і складено відповідний акт № 0011465.

    Своїми діями ОСОБА_3 порушив вимоги законодавства України щодо користування енергопостачанням та електроенергією.

    Згідно п. 2.2 Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією (далі ПКЕЕ), затверджену постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 31 липня 1996 року обсяг електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення ПКЕЕ, розраховується на підставі акта порушень, який складається відповідно до передбаченої ПКЕЕ процедури.

    Розрахунок обсягу та вартості не облікованої електричної енергії здійснюється за тарифами для споживачів відповідної групи та класу напруги, які діяли під час порушення споживачем ПКЕЕ, за величиною розрахункового добового споживання електричної енергії та за кількістю днів, протягом яких споживання електричної енергії здійснювалося з порушенням вимог ПКЕЕ, згідно п. 2.3 вказаної методики.

Вирішуючи питання про визначення розміру стягнення, суд виходить зі змісту позовних вимог, вказаної Методики та наданих суду розрахунків, з яких убачається розмір шкоди в  сумі 7 510 грн. 27 коп.

    З огляду на зазначене пред’явлений позов є обґрунтованим і підлягає задоволенню.

    Крім того, представником позивача представлено документальне підтвердження понесених судових витрат, які слід стягнути з відповідача

    На підставі викладеного  та керуючись статтями 209-215 ЦПК України,

вирішив:

    позовну заяву задовольнити.

      Стягнути з ОСОБА_3 якова Васильовича на користь ЗАТ «А.Е.С. Київобленерго» заборгованість по сплаті послуг електричною енергією в сумі 7 510 грн. 27 коп. і судові витрати, що складаються з судового збору в розмірі 51 грн., витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грн., а всього 7 681 грн. 27 коп.

    Рішення набирає законної сили протягом 10 днів з дня його проголошення і може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання в зазначений строк заяви про її оскарження та протягом 20 днів після цього апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація