Судове рішення #10153486

Справа № 2-О-116

2010 рік

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 червня 2010 року                 Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі:

головуючої судді                           Чебан В.М.

при секретарі                         Гладчук А.Д.  

         

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернівці цивільну справу за заявою ОСОБА_1, інтереси якої представляє ОСОБА_2, де заінтересованою особою по справі є Чернівецька міська рада про встановлення факту родинних відносин,

ВСТАНОВИВ:

Заявник звернулась до суду з заявою про встановлення факту родинних відносин, посилаючись на те, що 22 грудня 1998 року Департаментом житлово-комунального господарства Чернівецької міської ради гр. ОСОБА_1 та її матері ОСОБА_3 було видане свідоцтво про право власності на житло, а саме на АДРЕСА_1, відповідно до якого, дана квартира належить їм на праві спільної сумісної власності.

ІНФОРМАЦІЯ_4 померла мати ОСОБА_1 - ОСОБА_3, про що міським відділом реєстрації актів цивільного стану Чернівецького обласного управління юстиції в Книзі реєстрації актів про смерть зроблено запис за № 1492.

Після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина на належне їй майно.

Згідно із ст. 1261 Цивільного кодексу України ОСОБА_1 являється спадкоємцем за законом першої черги, як донька померлої.

Для оформлення спадщини ОСОБА_1 звернулася у Першу Чернівецьку державну нотаріальну контору. Під час звернення нотаріус оглянув представлені ОСОБА_1 документи і виявив, що у її свідоцтві про народження, свідоцтві про шлюб її батьків та у свідоцтві про смерть її матері існують розбіжності у записах прізвищ, а саме у свідоцтві про народження ОСОБА_1 її дівоче прізвище та прізвище її батьків записано на російській мові «ОСОБА_1»; у свідоцтві про шлюб її батьків прізвища після укладення шлюбу записані на російській мові «ОСОБА_1» та у свідоцтві про смерть матері ОСОБА_1 її прізвище записано на українській мові «ОСОБА_3», в зв’язку з чим ОСОБА_1 необхідно підтвердити родинні стосунки з померлою.

Згідно з ч. З п. 212 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, доказом родинних та інших відносин спадкоємців із спадкодавцями є: свідоцтва органів реєстрації актів цивільного стану; копії актових записів; записи в паспортах про другого з подружжя; копії рішень суду, що набрали законної сили, про встановлення факту родинних та інших відносин.

У зв'язку з цим нотаріус запропонував заявнику звернутися до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин.

Позивач вважає, що плутанина з написанням дівочого прізвища ОСОБА_1 виникла внаслідок неправильного написання даного прізвища на російській мові, а плутанина з тим, що мати ОСОБА_1 у свідоцтві про смерть записана на своєму дівочому прізвищі виникла у зв'язку з тим, що 19.10.1931 року між ОСОБА_4 та ОСОБА_3 був укладений шлюбу в Гурзуфській сільській раді Ялтинського району Кримської області, про що був зроблений запис в реєстрі №225. До війни батьки ОСОБА_1 проживали у с. Гурзуф, Ялтинського району, Кримської області. Після того, як батька ОСОБА_1 мобілізували на війну, мати і малолітня ОСОБА_1 були переселені (вислані), як кримські татари, до табору. По невідомим причинам і за допомогою невідомих людей заявник та її мати були врятовані і відправлені на Буковину. Після закінчення війни батько ОСОБА_1 знайшов свою родину і переїхав на постійне проживання до них на Буковину.

Позивач вважає, у зв'язку із зазначеними подіями і була зроблена переміна прізвища з «ОСОБА_1» на «ОСОБА_3».

Оскільки вирішити дане питання в позасудовому порядку заявник не має можливості, вона звернутись до суду для захисту своїх прав та інтересів.

    На підставі зазначеного просить встановити, що особа, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4 у м. Чернівці та записана у свідоцтві про смерть, виданого міським відділом реєстрації актів цивільного стану Чернівецького обласного управління юстиції (актовий запис № 1492), як «ОСОБА_3» - є матір'ю ОСОБА_1.

В судовому засідання заявник та її представник підтримали вимоги заяви в повному обсязі та надали пояснення аналогічні зазначеним в заяві.

Свідки по справі ОСОБА_5 та ОСОБА_6 підтвердили обставини зазначені в позові та підтвердили, що померла ОСОБА_3 є матір’ю заявниці - ОСОБА_1

Від представника заінтересованої особи – Чернівецької міської ради надійшло клопотання, в якому вони не заперечують проти задоволення заяви про встановлення факту родинних відносин, та просять провести слухання справи у їх відсутність.

Вислухавши пояснення заявника та її представника, покази свідків, розглянувши заяву заінтересованої особи, дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява підлягає до задоволення в повному обсязі.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_4 померла ОСОБА_3, про що міським відділом реєстрації актів цивільного стану Чернівецького обласного управління юстиції в Книзі реєстрації актів про смерть зроблено запис за № 1492 (а.с. 5).

Після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина на належне їй майно, що підтверджується витягом про реєстрацію в Спадковому реєстрі (а.с. 7).

Для оформлення спадщини заявник звернулася у Першу Чернівецьку державну нотаріальну контору. Під час звернення нотаріус оглянув представлені ОСОБА_1 документи і виявив, що у її свідоцтві про народження, свідоцтві про шлюб її батьків та у свідоцтві про смерть її матері існують розбіжності у записах прізвищ, а саме у свідоцтві про народження ОСОБА_1 її дівоче прізвище та прізвище її батьків записано на російській мові «ОСОБА_1» (а.с. 8); у свідоцтві про шлюб батьків заявника прізвища після укладення шлюбу записані на російській мові «ОСОБА_1» (а.с. 9) та у свідоцтві про смерть матері ОСОБА_1 її прізвище записано на українській мові «ОСОБА_3» (а.с. 6), в зв’язку з чим ОСОБА_1 необхідно підтвердити родинні стосунки з померлою.

Згідно з ч. З п. 212 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, доказом родинних та інших відносин спадкоємців із спадкодавцями є: свідоцтва органів реєстрації актів цивільного стану; копії актових записів; записи в паспортах про другого з подружжя; копії рішень суду, що набрали законної сили, про встановлення факту родинних та інших відносин.

У зв’язку з зазначеним заявник звернулась до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин між нею та померлою ОСОБА_3 як дочки та матері.

Судом встановлено, що плутанина з написанням дівочого прізвища ОСОБА_1 виникла внаслідок неправильного написання даного прізвища на російській мові, а плутанина з тим, що мати заявника у свідоцтві про смерть записана на своєму дівочому прізвищі виникла у зв'язку з тим, що 19.10.1931 року між ОСОБА_4 та ОСОБА_3 був укладений шлюбу, про що був зроблений запис в реєстрі №225 (а.с.9).

Згідно пояснень заявника, до війни її батьки проживали у с. Гурзуф, Ялтинського району, Кримської області. Після того, як батька заявниці мобілізували на війну, ОСОБА_1 та її мати були переселені (вислані), як кримські татари, до табору. Пізніше заявниця та її мати були відправлені на Буковину. Після закінчення війни батько заявниці знайшов свою родину і переїхав на постійне проживання до них на Буковину.

У зв’язку із зазначеними подіями могла мати місце переміна прізвища з «ОСОБА_1» на «ОСОБА_3».

Відповідно до ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин, якщо від такого факту залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Встановлення факту родинних відносин необхідно заявниці для оформлення спадщини.

За наведених обставин, судом встановлено, що ОСОБА_3, що померла ІНФОРМАЦІЯ_4 є матір’ю заявниці ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, що в судовому засіданні підтвердили свідки ОСОБА_5 та ОСОБА_6

На підставі наведеного, вимоги заяви ОСОБА_1 є обґрунтованими та підлягають  до задоволення.

    Керуючись   ст.ст. 256-259, 10, 60, 212-215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_1, інтереси якої представляє ОСОБА_2, де заінтересованою особою по справі є Чернівецька міська рада, про встановлення факту родинних відносин -  задовольнити.

Встановити факт, що особа, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4 та записана у свідоцтві про смерть, виданого міський відділом реєстрації актів цивільного стану Чернівецького обласного управління юстиції, актовий запис № 1492, як ОСОБА_3, є матір’ю ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної  скарги.

Заява про апеляційне оскарження або апеляційна скарга може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Апеляційного суду Чернівецької області через Шевченківський районний суд м. Чернівці.

                  СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація