Справа № 2-а-62/2010 р.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 червня 2010 р. м. Могилів-Подільський.
Могилів – Подільський міськрайонний суд Віницької області в складі:
головуючого, судді: Цибульського О.Є.,
з участю: секретаря Спічко А.В.,
представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача Безмещука П.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Могилів-Подільського міськрайонного суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Немійської сільської ради Могилів-Подільського району Вінницької області про визнання рішення сільської ради неправомірним та зобов’язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 звернувся до Могилів-Подільського міськрайонного суду з позовною заявою до Немійської сільської ради Могилів-Подільського району Вінницької області про визнання рішення сільської ради неправомірним та зобов’язання вчинити певні дії, мотивуючи це тим, що з 1993 року він користується будівлею млина, яка розташована в АДРЕСА_1, а також земельною ділянкою, на якій розташована вказана будівля розміром 0,025 га. і частиною земельної ділянки в розмірі 0,04005 га., яка необхідна для обслуговування приміщення млина. За користування вказаними земельними ділянками позивач сплачував встановлену орендну плату. З 12 грудня 2002 року позивач став власником будівлі млина та прибудов, що підтверджується свідоцтвом про право власності на вищевказані споруди. В січні 2010 року позивач звернувся з заявою до Немійської сільської ради Могилів-Подільського району з проханням надати йому дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою, щодо передачі йому в оренду земельної ділянки, що знаходиться під будівлею млина та частини земельної ділянки, яка прилягає до даної будівлі розміром 0,0400 га., яка необхідна для належного користування та обслуговування його власності, а всього 0,0678 га. 22 січня 2010 року рішенням 23 сесії 5 скликання без номера, позивачу було надано тільки дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою, щодо передачі в оренду земельної ділянки орієнтовною площею 0,027 га., що знаходиться під будівлею млина, для комерційного використання, хоча площа вказаної земельної ділянки складає 0,0285 га. Як зазначив позивач в позовній заяві, він вважає дане рішення незаконним, так як він є власником будівлі та відповідно до закону володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд, а також саме на нього покладено обов’язок утримувати майно, що йому належить. Але позивач не в змозі належним чином користуватися своєю власністю (будівлею млина) і прибудовами, утримувати та обслуговувати своє майно, бо сільська рада на протязі довгого часу відмовляється передати йому в оренду на законних підставах земельну ділянку під будівлею млина, та ту частину земельної ділянки, що необхідна для під’їзду до його власності і належного здійснення підприємницької діяльності. А тому позивач звернувся до суду з позовом до Немійської сільської ради Могилів-Подільського району Вінницької області та просить визнати рішення 23 сесії 5 скликання без номера Немійської сільської ради Могилів-Подільського району Вінницької області від 22 січня 2010 року неправомірним, в зв’язку з ненаданням йому дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо передачі в оренду всієї частини земельної ділянки, площею 0,0285 га., яка знаходиться під будівлею млина за адресою: АДРЕСА_1 та земельної ділянки розміром 0,0400 га., яка необхідна для його обслуговування та визнати за ним право користування вищевказаними земельними ділянками.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила суд, визнати вказане рішення неправомірним та скасувати його.
Представник позивача сільський голова Безмещук П.О. позовні вимоги визнав частково, суду пояснив, що сільська рада ніколи не забороняла ОСОБА_3 будь-яким чином утримувати своє майно. Щодо неточностей в площі земельної ділянки під будівлею млина, то чинне законодавство допускає відхилення в площі земельної ділянки, без внесення змін в попередні рішення до 6 відсотків. Крім того, сільська рада повністю підтримує вимогу ОСОБА_3, щодо визнання за ним права користування земельною ділянкою, але також сільська рада розуміє, що передача в користування зазначеної земельної ділянки повинна здійснюватися з дотриманням вимог чинного законодавства та врахуванням інтересів сусіда ОСОБА_4
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги слід задовольнити частково з наступних підстав.
Згідно ст. 122,123,124 Земельного кодексу України с ільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб. Надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування. Рішення зазначених органів приймається на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у разі: зміни цільового призначення земельних ділянок відповідно до закону; надання у користування земельних ділянок, межі яких не встановлені в натурі (на місцевості). Надання у користування земельної ділянки, межі якої встановлені в натурі (на місцевості), без зміни її цільового призначення здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо складання документа, що посвідчує право користування земельною ділянкою. Особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідної сільської, селищної, міської, районної, обласної ради, Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевої державної адміністрації. У клопотанні зазначаються орієнтовний розмір земельної ділянки та її цільове призначення. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки, письмова згода землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки). Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку. Забороняється відмова у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, місце розташування об'єктів на яких погоджено відповідним органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування згідно із статтею 151 цього Кодексу.
Рішенням 23 сесії 5 скликання без номера Немійської сільської ради Могилів-Подільського району Вінницької області від 22 січня 2010 року не вирішено в повному обсязі питання щодо передачі в оренду всієї частини земельної ділянки, площею 0,0285 га., яка знаходиться під будівлею млина за адресою: АДРЕСА_1 та земельної ділянки розміром 0,0400 га., яка необхідна для його обслуговування, відповідно до проекту із землеустрою щодо відведення вказаних земельних ділянок (а.с.5).
Як вбачається з п.34 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються відповідно до закону питання регулювання земельних відносин. В даному випадку сільською радою не врегульовано земельний спір рішенням 23 сесії 5 скликання без номера Немійської сільської ради Могилів-Подільського району Вінницької області від 22 січня 2010 року (а.с.3). Крім того, існує інше рішення Немійської сільської ради від 06 липня 2004 року про визначення площі та встановлення меж земельної ділянки під будівлями приватного підприємця ОСОБА_3, яке не скасоване сільською радою та відповідно до якого ОСОБА_3 надано дозвіл на виготовлення проекту відведення земельної ділянки, розміром 0,044 га. та встановлено абрис меж земельної ділянки для обслуговування млина (а.с.9,10). Вказані рішення Немійської сільської ради Могилів-Подільського району Вінницької області суперечать одне одному. Відділом Держкомзему у Могилів-Подільському районі Вінницької області надано роз’яснення сільській раді про можливість відведення земельних ділянок в користування (а.с.8), де вказано: що громадянин ОСОБА_3 фактично користується земельною ділянкою під об’єктом нерухомого майна та прилеглою територією з 1993 року. Після оформлення права власності на зазначене майно в 2002 році, йому передавалася Немійською сільською радою в оренду земельна ділянка, розміром 0,044 га., відповідно договорів оренди для обслуговування приміщення млина, орендна плата сплачувалася в повному обсязі. Абрис земельної ділянки було затверджено ХІІ сесією ІV скликання Немійської сільської ради від 06.07.2004 року. Вказано, що можливо за результатом розгляду заяви громадянина ОСОБА_3 надати йому дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо посвідчення права оренди земельної ділянки, так як цільове призначення ділянки не змінюється, межі земельної ділянки затверджені відповідно абрису сесією сільської ради.
Вказані роз’яснення не були враховані Немійською сільською радою при винесенні рішення 23 сесії 5 скликання без номера Немійської сільської ради Могилів-Подільського району Вінницької області від 22 січня 2010 року, а тому суд вважає, що позов необхідно задовольнити частково, визнавши дане рішення неправомірним, в зв’язку з ненаданням ОСОБА_3 дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо передачі в оренду всієї частини земельної ділянки, площею 0,0285 га., яка знаходиться під будівлею млина за адресою: АДРЕСА_1 та земельної ділянки, яка необхідна для його обслуговування, відмовивши у визнанні за ним права користування вищевказаними земельними ділянками, оскільки це землі сільської ради та питання про надання їх у користування позивач має вирішувати на сесії сільської ради. Крім того, як зазначено в запереченнях на позовну заяву, сільська рада повністю підтримує вимогу ОСОБА_3, щодо визнання за ним права користування земельною ділянкою, але передача її в користування повинна здійснюватися з дотриманням вимог чинного законодавства.
Керуючись ст. 122,123,124 Земельного кодексу України, ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 316,319,321,322 ЦК України; ст. 104-106,161,162 КАС України суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_3 до Немійської сільської ради Могилів-Подільського району Вінницької області про визнання рішення сільської ради неправомірним та зобов’язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати рішення 23 сесії 5 скликання без номера Немійської сільської ради Могилів-Подільського району Вінницької області від 22 січня 2010 року неправомірним, в зв’язку з ненаданням дозволу ОСОБА_3 на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо передачі в оренду всієї частини земельної ділянки, площею 0,0285 га., яка знаходиться під будівлею млина за адресою: АДРЕСА_1 та земельної ділянки, яка необхідна для його обслуговування.
Скасувати рішення 23 сесії 5 скликання без номера Немійської сільської ради Могилів-Подільського району Вінницької області від 22 січня 2010 року «Про розгляд заяви громадянина ОСОБА_3.».
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду може бути подана протягом десяти днів з дня її проголошення.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Київського адміністративного апеляційного суду через Могилів-Подільський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її проголошення або протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
ГОЛОВУЮЧИЙ:
- Номер: 2-а-62/2010
- Опис: про скасування постанови
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-62/2010
- Суд: Ружинський районний суд Житомирської області
- Суддя: Цибульський Олег Євгенійович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.01.2010
- Дата етапу: 03.03.2010