Судове рішення #10158870

  справа № 2-525/2010 року  

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ  

Іменем України  

  06.07.2010 року                                                                                             м. Могилів-Подільський

 Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області в складі:

   головуючого, судді:                       Цибульського О.Є.,

   з участю секретаря:                       Спічко А.В.,

третьої особи на стороні  

позивача без самостійних вимог:        ОСОБА_1,    

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Могилів-Подільського міськрайонного суду цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання осіб такими, що втратили право користування жилим приміщенням, -

ВСТАНОВИВ:  

Позивач ОСОБА_2 звернувся до Могилів-Подільського міськрайонного суду з позовом до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання осіб такими, що втратили право користування жилим приміщенням, посилаючись на те, що він є власником житлового будинку, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1. У вказаному приміщенні на даний час зареєстровані також треті особи на стороні позивача без самостійних вимог, а саме: син позивача – ОСОБА_5, та його дружина – ОСОБА_1 та її малолітня донька ОСОБА_6

Відповідачі по справі: ОСОБА_3 – колишня дружина ОСОБА_5, з якою він розірвав шлюб 10 січня 2006 року та їх донька ОСОБА_4 також зареєстровані у вищевказаному житловому будинку. Проте вже чотири роки останні там не проживають, оскільки після розірвання шлюбу в 2006 році відповідачі переїхали проживати на постійне місце проживання в іншу місцевість, позивачу невідомо куди. Відповідачі з 2006 року і по теперішній час не проживають у вищевказаному житловому будинку, комунальні послуги не оплачували та не оплачують.

Час від часу відповідачі приїжджали в м. Могилів-Подільський, однак проживали за іншою адресою, по АДРЕСА_2, що і є останнім відомим місцем їх проживання.

Визнання ОСОБА_3 та ОСОБА_4 такими, що втратили право користування жилим приміщенням необхідно позивачеві для того, щоб розпоряджатися своїм майном на власний розсуд, але наявність реєстрації там відповідачів не дає йому змоги це зробити.

Враховуючи вищевикладене, позивач звернувся з позовом до суду і просить визнати ОСОБА_3, ОСОБА_4 такими, що втратили право користування жилим приміщенням за адресою: АДРЕСА_1.  

Позивач ОСОБА_2 в судове засідання не з’явився, надав до суду письмову заяву, де вказав, що позовні вимоги підтримує і просить їх задовольнити, розглянувши справу без його участі, в зв’язку з хворобою, погоджується на постановлення заочного рішення по справі.  

Відповідачі ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в судове засідання не з’явилися двічі без поважних причин, хоча про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином. Оскільки від них не надійшло повідомлення про причини неявки, це дає підстави суду у відповідності з ч. 4 ст. 169 ЦПК України розглянути дану справу у відсутність відповідачів та ухвалити заочне рішення відповідно до ч.1 ст.224 ЦПК України, на підставі наявних матеріалів про права та взаємовідносини сторін.

Третя особа на стороні позивача без самостійних вимог ОСОБА_1 в судовому засіданні підтримала позовні вимоги, не заперечувала проти їх задоволення. Суду пояснила, що вона зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1. В даному житловому будинку відповідачі: ОСОБА_3 та ОСОБА_4 дійсно не проживають з 2006 року, тобто з моменту розірвання шлюбу між її чоловіком та відповідачкою ОСОБА_3

Свідки: ОСОБА_7 та ОСОБА_8 в судовому засіданні підтвердили, що відповідачі: ОСОБА_3 та ОСОБА_4 з 2006 року дійсно не проживають в житловому будинку за адресою: АДРЕСА_1.

Заслухавши третю особу на стороні позивача без самостійних вимог ОСОБА_1, свідків, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно довідки Могилів-Подільського МБТІ за №301 від 29.04.2010 року за позивачем ОСОБА_2 зареєстровано жилий будинок, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.5), на підставі договору на право будівництва, посвідченого Могилів-Подільською держнотконторою від 03.07.1968 року за №3239.  

Згідно довідки голови квартального комітету №9 від 28.04.2010 року за № 45 (а.с.10) відповідачі: ОСОБА_3 та ОСОБА_4, зареєстровані за вищевказаною адресою, але там не проживають. Відповідач ОСОБА_3 вписана в домову книгу, про що свідчить копія домової книги (а.с.12-13).

На підставі ст. 72 ЖК України суд може визнати особу такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки.

Статтею 150 ЖК України визначено, що громадяни, які мають у приватній власності будинок (частину будинку), квартиру, користуються нею для особистого проживання і проживання членів їх сімей.

Відповідно до ч.2 ст.167 ЖК України у разі вибуття наймача на постійне проживання до іншого населеного пункту або в інше жиле приміщення в тому ж населеному пункті договір найму жилого приміщення вважається розірваним з дня вибуття.

Як вбачається з позовної заяви, пояснень третьої особи на стороні позивача без самостійних вимог ОСОБА_1 та свідків: ОСОБА_7, ОСОБА_8 відповідачі: ОСОБА_3 та ОСОБА_4 з 2006 року вибули та з того часу по теперішній не проживають в житловому будинку, що належить позивачеві, за адресою: АДРЕСА_1, що також підтверджується матеріалами справи, а тому суд вважає обґрунтованими вимоги власника спірного житлового приміщення щодо визнання відповідачів такими, що втратили право користування жилим приміщенням.

На підставі ст. 71, 72, 150, 157, 163, 167, 168 ЖК України, ст. 386, 391 ЦК України, керуючись ст.10, 60, 212-215, 224-227 ЦПК України, суд, -

  ВИРІШИВ:  

Позов задовольнити.

Визнати ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, такими, що втратили право користування жилим приміщенням, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.

Копію заочного рішення протягом п’яти днів з дня його проголошення направити відповідачам.  

Відповідачі протягом десяти днів з дня отримання копії заочного рішення можуть подати до Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області письмову заяву про його перегляд.

Позивач може подати заяву про апеляційне оскарження заочного рішення до апеляційного суду Вінницької області протягом десяти днів з дня його проголошення, або шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.

  Головуючий:  

    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація