Справа №2-0-172\2009
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 вересня 2009 року м. Радомишль
Радомишльський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Коваленко В.П.
при секретарі Білошицькій І.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа - виконком Краснопільської сільської ради Врадіївського району Миколаївської області, про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
Заявниця ОСОБА_1, посилаючись на те, що з серпня місяця 2005 року, аж до самої смерті проживала однією сім’єю в селі Веприн Радомишльського району Житомирської області із своєю матір’ю ОСОБА_2, а в даний час виникла необхідність оформлення спадщини після смерті матері, просить встановити факт проживання однією сім»єю.
В судовому засіданні заявниця підтримала свої вимоги, просить встановити спірний факт. Представник заінтересованої особи в засідання не з’явився, про день розгляду справи повідомлений належним чином, а тому суд вважає необхідним розглядати дану справу на підставі наявних матеріалів.
Вислухавши пояснення заявниці, перевіривши матеріали справи, оцінивши всі докази та обставини по справі, суд задовольняє вимоги, виходячи з таких підстав.
Як встановлено судом заявниця ІНФОРМАЦІЯ_4 в АДРЕСА_1. Після одруження вона стала проживати в АДРЕСА_2. В зв’язку з хворобою матері в серпні 2005 року вона перевезла на постійне проживання до себе в АДРЕСА_2 свою матір ОСОБА_2, де остання проживала з нею однією сім’єю аж до дня смерті, проживали в одному будинку, вели спільне господарство, мали спільний сімейний бюджет. Покійна мати знялася з реєстраційного обліку за місцем попереднього проживання, але через певні обставини мати не зареєструвалася за новим місцем проживання.
ІНФОРМАЦІЯ_6 у віці 64 років в АДРЕСА_2 померла ОСОБА_2, про що був зроблений відповідний актовий запис за НОМЕР_1 в книзі реєстрації смертей відділом РАГС Радомишльського районного управління юстиції Житомирської області.
Після її смерті залишилось спадкове майно у вигляді житлового будинку з господарським спорудами в АДРЕСА_1, право на земельний пай та майновий пай.
В даний час у заявниці виникла необхідність оформити спадщину після смерті матері, але нотаріус обґрунтовано відмовляє їй у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, так як відсутні докази проживання спадкодавця із заявником однією сім’єю.
Відповідно до п.23 постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 30 травня 2008 року «Про судову практику в справах про спадкування» якщо проживання особи зі спадкодавцем на час відкриття спадщини не підтверджено відповідними документами, у зв’язку із чим нотаріус відмовив особі в оформленні спадщини, спадкоємець має право звернутися в суд із заявою про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини.
А тому суд вимоги заявниці задовольняє.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 256 - 259 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Заяву задовольнити.
Встановити факт, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, громадянка України, уродженка с Комарове Любашівського району Одеської області постійно проживала разом із своєю донькою - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженкою АДРЕСА_1 із серпня 2005 року до часу своєї смерті ІНФОРМАЦІЯ_7 в АДРЕСА_2
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Радомишльський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня його оголошення заяви про апеляційне оскарження рішення суду та поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4ст. 295 ЦПК України.