Дело №2-1351/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 серпня 2009 року м. Димитров
Димитровський міський суд Донецькой області у складі:
головуючого - судді Перекупка І. Г.,
при секретарі Мітюхіній ОБ.,
за участю представника позивача СЕЗ Пахомова В.А.,
відповідача ОСОБА_2,
розглянувши заочно в відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Димитров справу за позовом комунального підприємства «Служби єдиного замовника» до ОСОБА_3, ОСОБА_2, ОСОБА_4 про визнання втратившими право користування житловим приміщенням, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач КП «Служби єдиного замовника» звернулися до суду з позовом до відповідачів ОСОБА_3, ОСОБА_2, ОСОБА_4 про визнання втратившими право користування жилим приміщенням.
В обґрунтування позовних вимог вказала, що квартира АДРЕСА_1 знаходиться на балансі комунального підприємства «Служба єдиного замовника». Крім відповідачів в квартирі ніхто не зареєстрований. З 2004 року ОСОБА_3, ОСОБА_2, ОСОБА_4 в квартирі не мешкають. Протягом вказаного часу відомостей про їх місце перебування не надходило. Жодного дня, з вказаного часу, відповідачі у квартирі не проживали, їх особистих речей у квартирі немає. Комунальні послуги за весь час відсутності відповідачі не сплачували. З вказаних підстав позивач просить суд визнати відповідачів втратившими право користування жилою площею в квартирі АДРЕСА_1.
В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги, обґрунтовуючи їх викладеними в позовній заяві обставинами.
До суду засідання з’явилася відповідачка ОСОБА_2, яка не погодилася з позовними вимогами і доповіла суду, що квартира за адресою: АДРЕСА_1 належить її чоловікові, ОСОБА_3. Квартиру чоловік отримав працюючи на шахті ім. Г.Димитрова. Першочергово їх сім’я не проживала у квартирі, так як необхідно було доглядати за хворими батьками чоловіка, які мешкали АДРЕСА_2 Протягом часу крівля будинку стала протікати і так як їх квартира знаходиться на п’ятому поверсі, мешкання в квартирі стало неможливим. Вона неодноразово зверталася до відповідних служб, але крівлю не ремонтували. У зв’язку з непроживанням сім’я перестала платити за комунальні послуги. На теперішній час батьки чоловіка померли і так як у квартирі неможливо проживати, вони продовжують мешкати у місці Красноармійську за вказаною адресою. Стан здоров’я чоловіка погіршився і йому призначено другу групу інвалідності безстроково. Вона планує звернутися до відповідних органів, щоб вирішити питання оплати заборгованості за надані послуги. Квартиру не намірена втрачати.
Вислухавши пояснення позивача, відповідачки дослідивши докази по справі, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_3, ОСОБА_2, ОСОБА_4 зареєстровані у квартирі АДРЕСА_1 і квартира знаходиться на балансі Комунального підприємства «Служба єдиного замовника», (а. с. 5,6) .
Наймачем зазначеної квартири є ОСОБА_3. (а. с. 8) .
Згідно довідки БТІ відомостей про реєстрацію права власності немає (а. с. 9) .
Згідно довідок з комунальних служб - «Димитровтепломережа» у відповідачів перед вказаною службою є заборгованість по оплаті комунальних платежів яка складає 257 грн. 64 коп.; перед Компаніє"! «Вода Донбасу» заборгованості складає 2470 грн. 87 коп. (а. с 10-11)
Як випливає з акту, складеного за участю представників КП "Служба єдиного замовника" відповідачі не проживають в зазначеній квартирі з 2004 року (а. с 5) .
Статею 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. В разі, якщо особа не проживає в жилому приміщенні більше шести місяців без поважних на те причин, вона може бути визнана втратившою право користування житлом. Порядок визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, визначається ст. 72 ЖК України. Судом встановлено, що відповідачі не проживали в спірній квартирі, так як умови проживання не дозволяли цього що є підставою для відмови позовних вимог позивача.
Враховуючи вищенаведене, керуючись ст. ст. 71,72 ЖК України, ст. ст. 10,60,79,81,88,213,214,215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
У задоволені позовних вимог комунального підприємства «Служби єдиного замовника» до ОСОБА_3, ОСОБА_2, ОСОБА_4 про визнання втратившими право користування житловим приміщенням відмовити.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано до Апеляційного суду Донецької області через Димитровський міський суд Донецької області протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Донецької області через Димитровський міський суд Донецької області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.