Справа № 22ц-2447/2010 Головуючий у 1 інстанції -
Костенко О.Ф.
Категорія - цивільна Доповідач - Позігун М.І.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 липня 2010 року м. Чернігів
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ у складі:
головуючого-судді ПОЗІГУНА М.І.,
суддів: Губар В.С., ШЕМЕЦЬ Н.В.
при секретарі: РАЧОВІЙ І.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернігові цивільну справу за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України в Бахмацькому районі на рішення Бахмацького районного суду Чернігівської області від 7 травня 2010 року за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Бахмацькому районі про нарахування і виплату допомоги до пенсії, як дитині війни.
В С Т А Н О В И В:
В апеляційній скарзі Управління Пенсійного фонду України в Бахмацькому районі Чернігівської області просить скасувати постанову Бахмацького районного суду Чернігівської області від 7 травня 2010 року, яким позовні вимоги ОСОБА_2 задоволено частково, визнано дії Управління пенсійного Фонду України в Бахмацькому районі Чернігівської області щодо невиплати ОСОБА_2 щомісячної доплати до пенсії в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, передбаченої Законом України „Про соціальний захист дітей війни” з 9 липня по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2009 року, зобов’язано відповідача провести перерахунок пенсії в зазначені періоди та забезпечити її виплату, за виключенням виплаченого підвищення до пенсії, ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позову, посилаючись на неповне, необ’єктивне з’ясування дійсних обставин справи.
Незаконність постанови суду апелянт обгрунтовує неправильним застосування норм матеріального та процесуального права.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, апеляційний суд приходить до висновку.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_2 має статус дитини війни, що підтверджується відповідним посвідченням (а.с.7), та відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», має право на підвищення державної соціальної допомоги на 30% від мінімальної пенсії за віком. Управління Пенсійного фонду України в Бахмацькому районі не проводило виплату в такому розмірі, посилаючись на те, що Законом України „Про Державний бюджет України на 2007-2009 роках та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" такі виплати не були передбачені.
Приймаючи рішення про задоволення вимог в частині зобов'язання відповідача провести перерахування та виплату надбавки позивачу у розмірі 30% від мінімальної пенсії за віком в період з 9 липня по 31 грудня 2007 року, та в період з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2009 року суд першої інстанції правомірно керувався положеннями Закону України „Про соціальний захист дітей війни" і рішеннями Конституційного Суду України від 9 липня 2007 року № 6-рп/2007 та від 22.05.2008 року №10-рп/2008, якими визнано неконституційними зміни щодо розміру пенсії дітям війни.
В іншій частині доводи апеляційної скарги щодо відсутності бюджетних коштів, неможливості застосування поняття „мінімальна пенсія за віком" для визначення підвищення державної соціальної допомоги за ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни", не можуть братись до уваги, оскільки положення ч. З ст. 28 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" не є перешкодою для застосування поняття „мінімальний розмір пенсії за віком" для розрахунку інших, пов'язаних з ним пенсій чи доплат, а наявність чи відсутність коштів для таких доплат не є підставою для порушення законних прав позивача.
За таких обставин, апеляційний суд приходить до висновку, що судом першої інстанції судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права і підстави для його скасування відсутні.
Керуючись ст.ст. 303, 307, 308, 313-315, 317, 319 ЦПК України, апеляційний суд,
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Бахмацькому районі - відхилити.
Рішення Бахмацького районного суду від 7 травня 2010 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, може бути оскаржена до Верховного Суду України в касаційному порядку протягом двох місяців.
ГОЛОВУЮЧИЙ: СУДДІ: