АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22ц –8467/ 2010 Головуючий по 1-й інстанції
Соболєв В.А.
Суддя-доповідач: Дорош А.І.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 липня 2010 року м. Полтава
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах апеляційного суду Полтавської області в складі:
Головуючого: Обідіної О.І.
Суддів Карнаух П.М., Дорош А.І.
при секретарі Амєліній М.В.
за участю
представника позивача ОСОБА_3
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві заяву ОСОБА_4 поновлення строку на апеляційне оскарження
рішення Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 16 червня 2009 року
по цивільній справі за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_5 про розірвання шлюбу, -
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача Дорош А.І. , -
В С Т А Н О В И Л А :
Рішенням Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 16 червня 2009 року шлюб, зареєстрований 26 лютого 1996 року у Макіївському відділі РАЦС Донецької області, актовий запис № 255, між ОСОБА_5 та ОСОБА_4 – розірвано.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнуто в прибуток держави мито з ОСОБА_5 – 21 грн., ОСОБА_4 від сплати держмита звільнена.
07.05.2010 року позивач ОСОБА_4 надала заяву про апеляційне оскарження вищевказаного рішення суду та апеляційну скаргу, в якій одночасно просить поновити пропущений строк на апеляційне оскарження, посилаючись на те, що копію повного тексту судового рішення вона не отримувала та не була з ним ознайомлена, дізналася про зміст судового рішення 30.04.2010 р. із заяви про уточнення зустрічних позовних вимог про поділ майна, просить з вказаних підстав поновити строк на апеляційне оскарження, як пропущений з поважних причин.
Заява не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст.73 ч.1 ЦПК України суд поновлює або продовжує строк, встановлений відповідно законом або судом, за клопотанням сторони або іншої особи у разі його пропущення з поважних причин.
Згідно ч.2 ст.294 ЦПК України заяву про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції може бути подано протягом п"яти днів з дня проголошення ухвалу. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Згідно ст. 294 ч. 3 ЦПК України заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Як вбачається із матеріалів справи, позивач ОСОБА_4 брала участь у судовому засіданні 16.06.2009 р., була присутня при проголошенні повного тексту судового рішення. Посилання на проголошення резолютивної частини рішення не відповідає дійсності, оскільки, як вбачається із матеріалів справи, був проголошений повний текст судового рішення. Вказані позивачем причини пропуску строку на апеляційне оскарження судового рішення не є поважними, оскільки, як вбачається, позивач недобросовісно користувалася процесуальними правами, зокрема правом на одержання своєчасно копії рішення суду.
За таких обставин, колегія суддів приходить до висновку, що у поновленні пропущеного строку слід відмовити, апеляційну скаргу слід залишити без розгляду.
Керуючись ст.ст. 294 ч. 3, 301, 302 ЦПК України, колегія суддів , -
У Х В А Л И Л А :
Відмовити ОСОБА_4 у поновленні пропущеного строку, на апеляційне оскарження рішення Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 16.006.2009 р.
Апеляційну скаргу ОСОБА_4 на вищевказане рішення суду - залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.
С У Д Д І :