Судове рішення #10166136

< Список > 


Україна

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

20 липня 2010 року                                                             Справа № 2а-2701/10/1170

Кіровоградський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого –судді Ясенової Т.І.

при секретарі –Сіліоновій І.В.

за участю:

представника позивача: Потокі Ю.В.

відповідача: ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кіровограді                      справу за адміністративним позовом Устинівського районного відділу управління міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області до громадянина республіки Молдови ОСОБА_2 про примусове видворення іноземця з території України, -

ВСТАНОВИВ:

          Устинівський районний відділ управління міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області (далі за текстом - Устинівський РВ УМВС України в Кіровоградській області) звернувся до суду з адміністративним позовом до громадянина республіки Молдови ОСОБА_2, в якому просить видворити відповідача за межі України у примусовому порядку.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що 21.06.2010 під час перевірки паспортного режиму в смт Устинівка, Устинівського району, Кіровоградської області,  по вул. Вишнева, 27, встановлено громадянина республіки Молдови ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, стосовно якого 18.03.2010 Устинівським РВ УМВС України в Кіровоградській області було прийнято рішення про видворення його за межі України та заборонено в’їзд в Україну терміном на 6 (шість) місяців.

Іноземець зобов’язаний був виїхати за межі України до 18.04.2010.

Відповідач встановлений таким, що незаконно перебуває на території України  в порушення заборони щодо в’їзду в Україну, переховується від правоохоронних органів та продовжує нелегально проживати на території Устинівського району в смт. Устинівка по вул. Вишневій, 27, тим самим порушивши вимоги ч.3 ст.32 Закону України „Про правовий статус іноземців  та осіб без громадянства”.

Посилається на наявність підстав вважати, що іноземець і в подальшому буде ухилятися від добровільного виїзду за межі України.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі із зазначених підстав.

Відповідач в судовому засіданні вимоги адміністративного позову не визнав в повному обсязі.

Суду пояснив, що перебуває на території України сім років. З 2009 року намагався прийняти громадянство України, оскільки за національністю є українцем та просить не видворяти його за межі України.

Суд, вислухавши доводи сторін, дослідивши письмові докази у справі, вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню, виходячи з наступних підстав.

27 січня 2010 постановою Устинівського районного суду Кіровоградської області ОСОБА_2 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.203 КУпАП , що виразилось у тому, що ОСОБА_2 проживає на тертої України смт Устинівка, Кіровоградської області без документів на право проживання, чим вчинив порушення іноземців правил перебування на Україні. З даної постанови вбачається, що ОСОБА_2 вину у вчиненому правопорушенні визнав, пояснивши обставини вчиненого правопорушення.    

На підставі ст. 22 КУпАП ОСОБА_2 був звільнений від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.

Відповідно до ч. 1 ст. 32 Закону України „Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” від 04.02.1994 № 3929-ХІІ (далі за текстом –Закон № 3929-ХІІ) іноземець та особа без громадянства, які вчинили злочин або адміністративне правопорушення, після відбуття призначеного йому покарання чи виконання адміністративного стягнення може бути видворений за межі України.

18 березня 2010 року старшим інспектором СГІРФО Устинівського РВ УМВС України в Кіровоградській області стосовно відповідача було прийняте та погоджено у встановленому порядку рішення про видворення його за межі України із забороною в’їзду  на територію України терміном на 6 (шість) місяців, а також встановлено термін залишення держави протягом 30 діб. (а.с.13)

Відповідача зобов’язано у термін до 18 квітня 2010 року покинути територію України.

ОСОБА_2 із зазначеним рішенням ознайомлений, що підтверджується розпискою від 18.03.2010. (а.с. 14)

В судовому засіданні ОСОБА_2 підтвердив зазначені обставини.

Таким чином, в порушення заборони щодо в’їзду в Україну, відповідач не залишив територію України у визначений термін, незаконно перебуває на території України, переховується від правоохоронних органів.

Приймаючої сторони в Україні, легальних  засобів для покриття  витрат, пов’язаних  з подальшим  перебуванням  в Україні і виїздом за її межі відповідач не має, що дає підстави  вважати, що і в подальшому відповідач буде ухилятись від добровільного виїзду за межі  держави.

Згідно до п. 44 Постанови КМУ „Про правила в’їзду в Україну іноземних громадян, їх виїзду з України та транзитного проїзду через її територію” № 1074 від 29.12.1995 та ч.3 ст. 32 Закону України „Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” від 04.02.1994 № 3929-ХІІ (далі за текстом –Закон 3929-ХІІ), іноземець та особа без громадянства зобов’язані покинути територію України у строк, зазначений у рішенні про видворення.

Відповідно до ч.5 ст. 32 Закону № 3929-ХІІ, орган внутрішніх справ чи орган охорони державного кордону можуть затримати і примусово видворити з України іноземця або особу без громадянства тільки на підставі постанови адміністративного суду. Така постанова приймається судом за зверненням органу внутрішніх справ, органу охорони державного кордону або Служби безпеки України, якщо іноземець або особа без громадянства ухиляються від виїзду після прийняття рішення про видворення або є обґрунтовані підстави вважати, що вони будуть ухилятися від виїзду.

Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.2 ст.256 КАСУ суд, який прийняв постанову може звернути до негайного виконання постанову про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства.

Керуючись  ст.ст. 86,  94,  159-163, 167, ч.2 ст.256 КАС України, суд, -  

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Устинівського районного відділу управління міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області до громадянина республіки Молдови ОСОБА_2 про примусове видворення іноземця з території України -  задовольнити в повному обсязі.

Громадянина республіки Молдова ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця АДРЕСА_1 паспорт НОМЕР_1, виданого відділом внутрішніх справ Тираспольського міськвиконкома, м. Тирасполь 29.11.1993 -  видворити в примусовому порядку за межі України.                                                                                                                              

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в  10-денний  строк з дня її  проголошення, а в разі складення постанови  у повному обсязі  відповідно до ст. 160 КАС України –з дня  складення в повному обсязі,  заяви про апеляційне  оскарження і  подання після цього протягом  20 днів апеляційної скарги. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.


Суддя                                                                                     Т.І. Ясенова



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація