Судове рішення #10175399

                                  справа № 2-3160-10

Р І Ш Е Н Н Я

ІМ'ЯМ УКРАЇНИ

25 червня 2010р.                                       м.Лутугине

    Лутугинський районний суд Луганської області в складі:

головуючого судді Бескровного Я.В.

при секретарі Степаненко Н.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу по позову акціонерного банку «Український комунальний банк» до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором, -

В С Т А Н О В И В :

    Позивач звернувся до суду з дійсним позовом, в обґрунтування якого посилається на те, що 29.10.2007р. уклав з Іванян кредитний договір про надання кредиту у сумі 7000 грн. на придбання автозапчастин терміном до 28.10.2009р. Внаслідок виконання договору Іванян отримав 7000 грн. зі сплатою 32% річних за користування кредитом.

    В цей же день між Банком та ОСОБА_2 укладено договір поруки, згідно якого останній узяв на себе зобов’язання відповідати перед банком за невиконання умов договору Івнян.

    У зв'язку з тим, що Іванян умови договору не виконує, у нього  утворилася заборгованість станом на 31.05.2010р. в розмірі 3440,33 грн., яку позивач просив стягнути з відповідачів у солідарному порядку.

    У судовому засіданні представник позивача позов підтримала.

Відповідачі згодні з позовом.

    Вислухавши доводи сторін, дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає позов обгрунтованим і таким, що підлягає задоволенню.

    У судовому засіданні встановлено, що 29.10.2007р. відповідач ОСОБА_1 уклав з банком договір № 3067\07-1255 по якому отримав кредит у розмірі 7000 грн. В цей же день між Банком та ОСОБА_2 укладено договір поруки, згідно якого останній узяв на себе зобов’язання відповідати перед банком за невиконання умов договору Івнян.

В порушення вимог п.1.1 договору відповідач не повертає кредитні кошти згідно графіку.      Згідно з розрахунками, заборгованість по кредиту станом на 31.05.2010р. становить 3440,33 грн., яка підлягає стягненню з відповідача ОСОБА_1, на підставі ст.526 ЦК України.

Банком на ім’я відповідача ОСОБА_2 надіслано сповіщення щодо сплати боргу та процентів за договором, однак ОСОБА_2 від добровільного виконання зобов’язань відмовився.

Таким чином заборгованість підлягає стягненню з обох відповідачів у солідарному порядку.

    Усього з відповідачів на користь позивача у солідарному порядку підлягає стягненню сума 3440,33 грн. та витрати на оплату судового збору у сумі 51 грн. і судово-інформаційного забезпечення розгляду справи у сумі 120 грн.

    На підставі ст.526,554 ЦК України, керуючись ст.ст. 10,11,60,88,212-215 ЦПК України, суд  

В И Р І Ш И В :

    Позов задовольнити.

Стягнути у солідарному порядку з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на користь АБ «Укркомунбанк» заборгованість станом на 31.05.2010р. за кредитним договором №3067\07-1255 від 29.10.2007р. у сумі 3440,33 грн., витрати на оплату судового збору у сумі 51 грн. і судово-інформаційного забезпечення розгляду справи у сумі 120 грн.

Копію заочного рішення надіслати відповідачу не пізніше 5 днів з дня його проголошення.

    Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Луганської області через суд першої інстанції шляхом подачі, в 10-денний строк з дня його проголошення, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції, або в порядку ст.295ч.4 ЦПК України.

    Суддя:    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація