ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 липня 2010 р. Справа № 2-а-2486/10/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі м. Вінниця
Головуючого судді Жданкіної Наталії Володимирівни,
при секретарі судового засідання: Задерей Ірина Василівна
за участю представників сторін:
позивача : Федорченко Р.О.
відповідача : не з'явився
прокуратури: не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: Прокурора м. Вінниці в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Вінниці
до: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2
про: стягнення активів
ВСТАНОВИВ :
до суду звернувся Прокурор м. Вінниці в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у м. Вінниці (далі –позивач) з позовом до фізичної особи –суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 (далі –відповідач) з вимогами про стягнення заборгованості в сумі 1394,45 грн. мотивуючи позовні вимоги наступним.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем рахується заборгованість по сплаті єдиного податку у розмірі 1394,45 грн., що підтверджується розрахунком суми позову, податковими вимогами, а тому позивач просить суд винести рішення про примусове стягнення активів суб’єкта підприємницької діяльності в рахунок погашення податкового боргу у сумі 1394,45 грн.
В судове засідання представник прокуратури не з’явився по невідомій суду причині, хоча належним чином повідомлявся про день та час розгляду справи.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з’явився, повноважного представника не направив, письмових пояснень з приводу обґрунтованості чи необґрунтованості заявленого позову не надав.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про дату, час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів, а тому дійшов висновку за можливе розглянути справу без участі відповідача або його повноважного представника відповідно до положень ст. 128 КАС України.
Суд, заслухавши доводи представника позивача по справі, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, прийшов до висновку, що дана позовна заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідач зареєстрований як фізична особа-підприємець виконавчим комітетом Виконавчим комітетом Вінницької міської ради 19.01.2008 р. Платник єдиного податку ОСОБА_2 перебуває на обліку в державній податковій інспекції у м. Вінниці.
Згідно з розрахунком суми позову заборгованість відповідача зі сплати єдиного податку складає 1394,45 грн., що також підтверджується корінцем другої податкової вимоги форми Ф2 від 25.01.2010р. №2/174.
Розрахунок суми позову підтверджується корінцем свідоцтва про сплату єдиного податку, згідно з яким розмір єдиного податку, що підлягає сплаті щомісяця, становить 200 грн.
В добровільному порядку відповідачем заборгованість погашена не була.
Визначаючись щодо заявлених позовних вимог та наданих доказів суд виходить з наступного.
Положення ст. 4 Закону України “Про систему оподаткування” передбачає, що платниками податків і зборів (обов’язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Відповідно до Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" в редакції від 28 червня 1999 року N 746/99 суб'єкти підприємницької діяльності - фізичні особи, які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи і у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом календарного року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за календарний рік не перевищує 500 тис. гривень, мають право обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку за встановленою формою.
Пункт 2 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа - сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Відповідно до положень п.п. 15.1.1 п. 15.1. ст. 15 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податковий орган має право самостійно визначити суму податкових зобов'язань платника податків у випадках, визначених Законом, не пізніше закінчення 1095 дня, наступного за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, а у разі, коли така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку податковий орган не визначає суму податкових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого податкового зобов'язання, а спір стосовно такої декларації не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.
Пункт 15.2. ст. 15 вищевказаного Закону України передбачає, що у разі коли податкове зобов’язання було нараховане податковим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 15.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні податкового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів від дня узгодження податкового зобов'язання. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або до визнання боргу безнадійним.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, а також норм Закону України “Про систему оподаткування”, платники податків зобов’язані в повній мірі та в установлений строк сплачувати податки та збори до Державного бюджету України а також місцевих бюджетів.
Відповідно до положень пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Враховуючи вищевикладене, судом встановлено, що позивач діяв в межах порядку та у спосіб, передбачений законом.
В силу ч. 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.
Заявлена за позовом сума підтверджується належними доказами та не оспорюється відповідачем, доказів, які могли б спростувати викладені в заяві факти, суду не надано, а тому, виходячи з аналізу вищенаведених положень законодавства та обставин справи, позов Прокурора м. Вінниці в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у м. Вінниці до фізичної особи –суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 про стягнення заборгованості в сумі 1394,45 грн. в рахунок погашення податкового боргу є обґрунтованим та підлягає задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) активи в рахунок погашення податкового боргу до місцевого бюджету в сумі 1394 (Одна тисяча триста дев'яносто чотири) грн. 45 коп.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 21.07.10
Суддя Жданкіна Наталія Володимирівна
20.07.2010