Судове рішення #10180053

                   

   

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ  

2 липня 2010 року                                                                                    м. Ужгород  

 

Колегія суддів судової палати в цивільних справах

апеляційного суду Закарпатської області у складі:

головуючої – Боднар О.В.

суддів – Куштана Б.П., Кондора Р.Ю.

при секретарі – Медяник Л.В.

з участю  -  ОСОБА_1, ОСОБА_2,

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні за  апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Ужгородського міськрайонного суду від 6 квітня 2010 року справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -

У С Т А Н О В И Л А :

У лютому 2010 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до колишнього чоловіка ОСОБА_2, шлюб з яким розірвала  у  судовому порядку 29.08.2005 р., про стягнення  на підставі ст.184 СК України аліментів у твердій грошовій сумі у розмірі 500 грн. на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішенням Ужгородського міськрайонного суду від 6 квітня 2010 року позов задоволено частково.

Стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дочки ОСОБА_4 у розмірі 400 грн. щомісячно, починаючи з 22.02.2010 р. і до досягнення нею повноліття.

В апеляційній скарзі ОСОБА_2, посилаючись на те, що в порушення вимог ст.ст.182-184 СК суд першої інстанції при визначенні аліментів у твердій грошовій сумі не врахував його матеріальне становище, наявність на його утриманні ще однієї неповнолітньої дитини та дружини, яка знаходиться у відпустці по догляду за дитиною, а також те, що він має  постійне місце роботи, просить рішення суду першої інстанції скасувати та ухвалити нове рішення, яким  визначити розмір аліментів у частці від його заробітку.

    Розглянувши доводи скарги та перевіривши матеріали справи, апеляційний суд визнав, що скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.

Відповідно до ст.180, ч.2 ст.182 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття і мінімальний розмір аліментів на одну дитину за жодних обставин не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Що ж стосується максимального розміру аліментів, то, як роз’яснив Пленум Верховного Суду України у п.17 постанови  від 15 травня 2006 р № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного Кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та  стягнення аліментів», відповідно до ч. 3 ст. 70 Закону України від 21 квітня 1999 р. N 606-XIV "Про виконавче провадження" він не повинен перевищувати 50 відсотків заробітної плати цієї особи.

    З матеріалів справи вбачається, що відповідач є молодою працездатною особою, може працювати та сплачувати аліменти на утримання своєї дитини,  а визначений судом розмір аліментів незначно перевищує встановлений законом їх мінімальний розмір.

    З урахуванням наведеного ухвалене судом рішення відповідає вимогам ст.ст.213-215 ЦПК України і передбачених     ст.ст. 309-311 цього Кодексу підстав для його зміни чи скасування немає.

      На підставі наведеного, керуючись ст.ст.307, 308 ЦПК України, колегія суддів,-

У  Х  В  А  Л  И  Л  А:

    Апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити.

    Рішення Ужгородського міськрайонного суду від 6 квітня 2010 року залишити без змін.

    Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.

    Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

С  у  д  д  і:

    Куштан Б.П.                                 Боднар О.В.                             Кондор Р.Ю.

   

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація