Справа № 6-659/10
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 травня 2010 року м. Чернігів
Новозаводський районний суд міста Чернігова
в складі:
головуючого судді: Ченцової С.М.
секретаря Биховець Н.М.
з участю: заявника- Лебеденка В.Г., представника ПАТ «Альфа-Банк» - Барила О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Чернігові заяву ОСОБА_2, заінтересована особа: Публічне акціонерне товариство «Альфа-Банк» про скасування рішення Постійно діючого Третейського суду при Всеукраїнській Громадській Організації «Всеукраїнський фінансовий союз» від 10.09.2009 року –
В С Т А Н О В И В :
31.03.2010 року ОСОБА_2 звернувся до суду з заявою про скасування рішення Постійно діючого Третейського суду при Всеукраїнській Громадській організації «Всеукраїнський фінансовий союз» від 10.09.2009 р. по справі № 2010-7/09. Зазначає, що Постійно діючим Третейським судом при Всеукраїнській Громадській організації «Всеукраїнський Фінансовий Союз» 10.09.2009 року винесено рішення, яким в повному обсязі задоволені вимоги позивача в розмірі 24 089 грн. 30 коп., а саме: заборгованість за кредитним договором – 23 889,30 грн. та судових витрат по сплаті третейського збору – 200,00 грн. Ухвалою Новозаводського районного суду м. Чернігова від 30.11.2009 року задоволено заяву ПАТ «Альфа-Банк» про видачу виконавчого документа. Зазначає, що їм належним чином виконуються умови кредитного договору, але про те, що між ним та кредитором виникли яксь робіжності, він дізнався лише 18.03.2010 року, коли отримав виклик до державного виконавця. Вказує, що рішення третейського суду є протиправним, оскільки порушує його конституційні права і законні інтереси, оскільки не отримував документів та викликів з третейського суду, в зв»язку з чим не міг надати необхідні докази в підтвердження свої правоти. Крім того, рішення третейського суду не отримував. Тому просить поновити пропущений строк для подання зави, скасувати рішення третейського суду від 10.09.2009 року.
В судовому засіданні заявник заяву підтримав, посилаючись на обставини зазначені в заяві. Додатково пояснив , що він не був викликаний на засідання третейського суду, про рішення дізнався тільки після виклику до виконавчої служби. Крім того , строк виплати кредиту ще не закінчився.
ПАТ «Альфа-Банк» у судовому засіданні просив залишити заяву без розгляду у зв»язку з пропуском строку на оскарження, оскільки , рішення третейського суду від 10.09.2009 року направлено ОСОБА_2 12.09.2009 року , згідно поштового повідомлення повернуто на адресу третейського суду у зв»язку з закінченням терміну зберігання. Зазначив , що відповідно до п.15 Загальних умов кредитування фізичних осіб в ЗАТ « Альфа- Банк» банк має право в будь- якому разі вимагати дострокового виконання всіх зобов»язань позичальника за договором у випадку прострочення більше ніж на один місяць терміну сплати обов»язкового платежу.
Вислухавши пояснення осіб, що беруть участь у справі, дослідивши матеріали даної справи, матеріали справи третейського суду № 2010-7/09, суд приходить до висновку, що заява задоволенню не підлягає з наступних підстав:
Судом встановлено, що 10.09.2009 року рішенням Постійно діючого Третейського суду при Всеукраїнській Громадській організації «Всеукраїнський фінансовий союз» по справі № 2010-7/09 позов ЗАТ „Альфа-Банк” до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором задоволено в повному обсязі (а.с.51-52 третейської справи № 2010-7/09).
Посилаючись на доводи, зазначені в заяві (а.с.3-4), ОСОБА_2 з даним рішенням не згодний.
Відповідно до ст. 213 ЦПК України рішення суду повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно з законом. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з’ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Представник ПАТ « Альфа- Банк» просив залишити заяву ОСОБА_2 без розгляду , у зв»язку з пропуском строку на оскарження .
Оскільки , заявник рішення третейського суду від 10.09.2009 року не отримав , хоча лист суду направлений 12.09.2009 року ( а.с. 50 третейської справи 2010-7/2009 року, а.с.28), суд ,виходячи зі змісту ст. 51 Закону України « Про третейські суди» , рішення Конституційного суду України від 10.01.2008 року № 1-рп/2008 року , вважає , що з метою захисту прав та інтересів сторін органами правосуддя , якими не є третейські суди, заяву сторони необхідно вирішувати по суті .
Відповідно до ст.. 51 Закону України « Про третейські суди» , рішення третейського суду є остаточним і оскарженню не підлягає , окрім випадків , передбачених частиною 3 статті 51 Закону, якою визначено вичерпний перелік підстав для скасування рішення третейського суду, а саме: - справа, по якій прийнято рішення третейського суду не підвідомча третейському суду відповідно до закону; - рішення третейського суду прийнято у спорі, не передбаченому третейською угодою, або цим рішенням вирішені питання, які виходять за межі третейської угоди; - третейську угоду визнано недійсною компетентним судом; - склад третейського суду, яким прийнято рішення, не відповідає вимогам статей 16-19 цього Закону; - третейський суд вирішив питання про права і обов’язки осіб, які не брали участь у справі.
Відповідно до абзацу 6 п. 3 оферти та п. 8 акцепту, судовий захист прав та законних інтересів, які мають Сторони в зв»язку з цим договором, в тому числі розгляд та вирішення спорів, які виникають при виконанні або припиненні Договору, включаючи спори про відшкодування завданих порушенням Договору збитків та недійсність (неукладеність) Договору, підлягають остаточному вирішенню у Постійно діючому Третейському суді при Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнський фінансовий союз» у відповідності до його Регламенту. Справа розглядається одним третейським суддею, який призначається головою Постійнодіючого Третейського суду при Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнський фінансовий союз». Підписанням даного Договору сторони надають свою згоду на такий порядок призначення третейського суду для кожного спору, що може виникнути між ними в зв»язку з даним Договором. Сторони домовились, що якщо одна із Сторін письмово не наполягають на іншому, то розгляд їх спору у Третейському суді буде проходити виключно на підставі наданих Сторонами письмових матеріалів без проведення усного слухання і виклику Сторін (а.с. 9-10 Третейської справи № 2010-7/09).
Керуючись ст. 6 Закону України «Про третейські суди», суд вважає, що спір, по якому винесено рішення Постійно діючого Третейського суду при Всеукраїнській Громадській Організації «Всеукраїнський фінансовий союз» від 10.09.2009 року у справі № 2010-7/ 2009 року за позовом ЗАТ «Альфа-Банк» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості підвідомчий третейському суду.
Відповідно до положень ст.5 Закону України «Про третейські суди» спір може бути переданий на розгляд третейського суду за наявності між сторонами третейської угоди, яка відповідає вимогам цього Закону. Оскільки третейська угода є різновидом цивільно-правового правочину, тому вона має відповідати також вимогам, встановленим цивільним законодавством.
Оскільки третейська угода, укладена між ЗАТ « Альфа- Банк» та ОСОБА_2 відповідає вимогам ст. 12 Закону України «Про третейські суди», ст. ст. 203 , 228 ЦК України, то підстав для скасування рішення третейського суду немає.
Заявник зазначає , що третейський суд вирішив питання про права та обов»язки осіб, які не брали участі у справі.
Судом встановлено, що на адресу заявника третейським судом 11.08.2009 року направлений лист про порушення провадження по справі , 12.08.2009 року заявником отримано, про що свідчить список рекомендованих відправлень ( а. с. 2 Третейської справи № 2010-7/09) повідомлення про вручення поштового відправлення ( а.с. 28). Таким чином суд вважає , що заявнику було відомо про розгляд справи у третейському суді і підстав для скасування рішення третейського суду немає.
Керуючись ст.ст. 5, 12, 14-19, 39, 51 Закону України «Про третейські Суди», ст. 203 ЦК України , п.8 ч.3 ст.129 Конституції України, ст.ст.10,11, 71, 72, 294,295 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В :
У задоволенні заяви ОСОБА_2, заінтересована особа: Публічне акціонерне товариство «Альфа-Банк» про скасування рішення Постійно діючого Третейського суду при Всеукраїнській Громадській Організації «Всеукраїнський фінансовий союз» від 10.09.2009 року - відмовити.
Ухвала суду може бути оскаржена до апеляційного суду Чернігівської області через Новозаводський районний суд м. Чернігова шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали та подачі апеляційної скарги протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження ухвали.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Новозаводського
районного суду м. Чернігова С.М.Ченцова