справа № 2-361-2010 року
Україна
ГОРОДИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 червня 2010 року м .Городище
Городищенський районний суд Черкаської області у складі: головуючого - судді Синиці Л.П., при секретарі судових засідань Хіжняк В.Л.,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Петропавлівської сільської ради Городищенського району Черкаської області, треті особи Державна нотаріальна контора Городищенського району Черкаської області, бюро технічної інвентаризації Городищенського району Черкаської області про визнання права власності на спадкове майно , -
в с т а н о в и в :
14.05.2010р. позивач ОСОБА_2 звернувся до суду із позовною заявою до Петропавлівської сільської ради Городищенського району Черкаської області, треті особи Державна нотаріальна контора Городищенського району Черкаської області, бюро технічної інвентаризації Городищенського району Черкаської області про визнання права власності на спадкове майно .
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач посилаються на те, що ІНФОРМАЦІЯ_3 року померла його мати позивача ОСОБА_4, що проживала у с. Петропавлівка Городищенського району Черкаської області, 20.07.2001 р., померлою було зроблено заповідальне розпорядження, згідно якого все майно, де б воно не знаходилось і з чого б воно не складалося заповідала позивачеві по справі. Після смерті матері позивач фактично вступив у володіння спадковим майном, оскільки проживав з матір’ю як до її смерті, так, і після, вів господарство, у 2004р. отримав свідоцтво про право на спадщину за заповітом на земельну ділянку та майновий пай. Разом з тим, через відсутності правовстановлюючих документів на будинковолодіння, що розташоване по АДРЕСА_1, не зміг юридично оформити дане спадкове майно.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_2 позов підтримав в повному обсязі, та просить його задовольнити. Відповідач Петропавлівської сільської ради Городищенського району Черкаської області, треті особи: Городищенський виробничий відділку ЧООБТІ, Городищенська нотаріальна контора до суду не з’явилися, надавши листи про слухання справи у їх відсутності, проти задоволення позовних вимог не заперечують.
З огляду на викладене, суд вважає, що за наявності відповідних листів, неявка відповідача, третіх осіб не перешкоджає розглядові справи по суті, і за таких обставин у справі достатньо доказів для її об’єктивного розгляду.
Суд, розглянувши позов в межах заявлених позовних вимог, заслухавши позивача, врахувавши думку відповідача, третіх осіб та вивчивши наявні у матеріалах справи докази, вважає, що позов обґрунтований і підлягає до задоволення, та узгоджується зі ст. 174 ч.4 ЦПК України – у разі визнання відповідачем позову за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Відповідно до ст. 524 ЦК України в редакції 1963 року, спадкування здійснюється за законом і за заповітом, спадкування за законом має місце, коли воно не змінене заповітом. Кожен громадянин може залишити за заповітом все своє майно чи його частину (не включаючи предметів звичайного домашнього вжитку) одному чи кільком особам – ст. 534 ЦК України (редакція 1963р.). Згідно ст. 548 ЦК України (редакція 1963р.) для набуття права на спадщину необхідно, щоб спадкоємець її прийняв, прийнятий спадок визнається належним спадкоємцю з часу відкриття спадщини. При цьому, якщо спадкоємець фактично вступив в управління чи володіння спадковим майном, він визнається таким, що прийняв спадщину, ст. 549 ЦК України (редакція 1963р.) .
Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, згідно погосподарських книг Петропавлівської сільської ради Городищенського району Черкаської області погосподарський номер по АДРЕСА_1 числиться за ОСОБА_4 (а. с. 10), яка померла, ІНФОРМАЦІЯ_3 року (а. с. 9). За життя покійна 20.07.2001 року склала заповідальне розпорядження (а. с.11), згідно якого усе своє майно, з чого б воно не складалося, та все, що на день смерті буде належати їй, за законом, заповіла своєму синові, ОСОБА_2, позивачеві по справі (а. с. 8). Відповідно довідки виконавчого комітету Петропавлівської сільської ради Городищенського району Черкаської області, на момент смерті ОСОБА_4, проживала разом сином ОСОБА_2, який доглядав матір та вів спільне господарство (а. с. 10). Позивач, через нотаріальну контору, прийняв спадщину вчасно про що свідчить свідоцтво про право на спадщину за заповітом, яка складається з: приватизованої земельної ділянки, майнового пай (а. с. 12). Правовстановлюючого документа на будинковолодіння АДРЕСА_1 покійна ОСОБА_4 не оформила, що позбавило спадкоємця ОСОБА_2 прийняти його через нотаріальну контору. На даний час домоволодіння, , складається з : житлового будинку вартістю 57096,00грн., ганку – 88,00грн., сараю – 4234,00грн., прибудови – 811,00грн., літньої кухні – 5176,00грн., веранди – 654,00грн., погреба – 704,00 грн., вбиральні – 594,00 грн., криниці – 1665,00грн., при загальній інвентаризаційній вартості в 71022,00грн. (а. с. 14-17).
Позов підтверджується копіями: паспорта ОСОБА_2, свідоцтва про народження ОСОБА_2, свідоцтва про смерть ОСОБА_4, заповіту від 20.07.2001р. свідоцтва про право на спадщину за заповітом, технічного паспорту на житловий будинок; довідками Петропавлівської сільської ради Городищенського району Черкаської області, Городищенської державної нотаріальної контори, Городищенського виробничого відділку «КП ЧООБТІ».
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 524, 534, 548, 549 ЦК України в редакції 1963 року, ст. ст. 5, 10, 30, 60, 174, 212, 213, 215, 294 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в :
Позов задовольнити .
Визнати за ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2, житель с. Петропавлівка, Городищенського району, Черкаської області, право власності , в порядку спадкування на будинковолодіння , що розташоване в АДРЕСА_1, після померлої ІНФОРМАЦІЯ_3р. ОСОБА_4 .
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя: Л. П. Синиця