Справа № 2-1769/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
01 червня 2010 року Франківський районний суд м. Львова у складі
головуючої-судді Мартьянова С.М.
при секретарі Копиняк Т.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, Франківської районної адміністрації м.Львова, за участю третьої особи – Інспекції архітектурно – будівельного контролю у Львівській області про визнання права власності, -
в с т а н о в и в :
позивач звернулась в суд з позовом, в якому просить визнати за нею право власності на Ѕ ідеальну частку квартирі АДРЕСА_2.
В обґрунтування своїх вимог покликається на те, що вона із відповідачем перебуває у шлюбі. 02 червня 2003 року відповідач за рахунок спільних коштів придбав квартиру АДРЕСА_1. В подальшому ця квартира шляхом укладення договору міни від 10 вересня 2004 року була обмінена на три квартири АДРЕСА_2, які також були оформлені на ім’я відповідача. Вказані вище квартири фактично були частинами однієї комунальної квартири, а тому розпорядженням третьої особи – Франківської районної адміністрації м. Львова № 37 від 17.03.2005 року відповідачу було дозволено провести об’єднання цих квартир з одночасним влаштуванням балкону з дворового фасаду та присвоєнням об’єднаній квартирі № 7. На даний час роботи по об’єднанню квартир проведені, відповідним службам здано в експлуатацію системи електро- та газопостачання спірної квартири, та укладено відповідні угоди. Експлуатаційні послуги в ЛКП «Вулецьке» сплачуються за об’єднану квартиру № 7 площею 163,78 кв.м., в якій зареєстровані позивач, відповідач та двоє їхніх дітей. Після проведеної реконструкції спірна квартира складається з п’яти житлових кімнат, загальна площа квартири становить 164,7 кв.м., житлова – 89,1 кв.м., до квартири належать дві комори – площею 16,9 кв.м. та 1,5 кв.м., всього – 18,4 кв.м. Відповідно до висновку будівельно-технічного дослідження № 01/10-09, складеного експертом-будівельником ОСОБА_4 проведена реконструкція з об’єднанням трьох квартир в одну у будинку АДРЕСА_3 відповідає проектній документації та діючим будівельним нормам та правилам. Проте, відповідач не реєструє право власності на об’єднану квартиру, тим самим порушується право позивача на поділ майна подружжя та оформлення на неї частини спірної квартири. Просить визнати за нею право власності на 1/2 ідеальну частку квартири АДРЕСА_2, яка складається з п’яти житлових кімнат, загальна площа якої становить 164,7 кв.м., житлова – 89,1 кв.м., та до якої належать дві комори – площею 16,9 кв.м. та 1,5 кв.м.. А також просить визнати за відповідачем право власності на 1/2 ідеальну частку квартири АДРЕСА_2, яка складається з п’яти житлових кімнат, загальна площа якої становить 164,7 кв.м., житлова – 89,1 кв.м., та до якої належать дві комори – площею 16,9 кв.м. та 1,5 кв.м.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала. Пояснення дав аналогічні викладеним в позовній заяві. Просить позов задоволити.
Відповідач ОСОБА_3 позов визнав та пояснив, що квартира придбана на спільні кошти, а тому повинна бути поділена порівну. Просить позов задоволити.
В судовому засіданні експерт ОСОБА_4 підтримав висновок експерта № 01/10-09 від 12.10.2009р., пояснив що проведена реконструкція з об’єднання трьохкімнатних квартир в одну квартиру у будинку №2а на вул.Бр.Тимошенків у м.Львові відповідає проектній документації та діючим державним будівельним нормам.
Представник відповідача – Франківської районної адміністрації м.Львова та представник третьої особи – Інспекції архітектурно-будівельного контролю у Львівській області в судове засідання не з’явились, на підставі ст.ст. 169, 224 ЦПК України суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).
Заслухавши пояснення позивача, відповідача, експерта, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов слід задоволити.
Судом встановлено, що позивач – ОСОБА_2 та відповідач – ОСОБА_3 перебувають у шлюбі, який зареєстрований 31 жовтня 1987 року відділом реєстрації актів цивільного стану Дублінського міськрайонного управління юстиції Рівненської області, актовий запис №301.
02 червня 2003 року відповідачем за рахунок спільних коштів було придбано квартиру АДРЕСА_1. В подальшому ця квартира шляхом укладення договору міни від 10 вересня 2004 року була обміняна на три квартири АДРЕСА_2, які також були оформлені на ім’я відповідача.
Вказані вище квартири фактично були частинами однієї комунальної квартири, а тому розпорядженням третьої особи – Франківської районної адміністрації м. Львова № 37 від 17.03.2005 року відповідачу було дозволено провести об’єднання цих квартир з одночасним влаштуванням балкону з дворового фасаду та присвоєнням об’єднаній квартирі № 7 (додаток 9).
Ліцензованою організацією ТОВ «Дністер-Агро» було розроблено проект такої реконструкції по об’єднанню квартир та влаштуванню балкону, який було погоджено з управлінням охорони історичного середовища м. Львова та управлінням архітектури та містобудування.
На виконання наведеного вище розпорядження було отримано технічні умови ВТ «Львіввобленерго» та виготовлено робочий проект підключення спірної квартири до електромереж, робочий проект газифікації цієї квартири з влаштуванням індивідуального опалення, залишено один рахунок для оплати послуг водопостачання та водовідведення.
На даний час роботи по об’єднанню квартир проведені, відповідним службам здано в експлуатацію системи електро- та газопостачання спірної квартири, та укладено відповідні угоди. Експлуатаційні послуги в ЛКП «Вулецьке» сторони сплачують за об’єднану квартиру № 7 площею 163,78 кв.м.
Як вбачається з технічного паспорта від 21.08.2007 року, виданого ОКП ЛОР «БТІ та ЕО», після проведеної реконструкції спірна квартира складається з п’яти житлових кімнат, загальна площа квартири становить 164,7 кв.м., житлова – 89,1 кв.м., до квартири належать дві комори – площею 16,9 кв.м. та 1,5 кв.м., всього – 18,4 кв.м.
Відповідно до висновку будівельно-технічного дослідження № 01/10-09, складеного експертом-будівельником ОСОБА_4, проведена реконструкція з об’єднанням трьох квартир в одну у будинку АДРЕСА_3 відповідає проектній документації та діючим будівельним нормам та правилам.
Відповідно до ст.ст. 60, 69, 70 СК України, майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить чоловікові та дружині на праві спільної сумісної власності, дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу, та, у разі поділу майна їх частки є рівними.
Відповідно до вимог ст.ст.15, 16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Пунктом 1 ч.1 ст. 16 ЦК України встановлено спосіб захисту цивільного права шляхом його визнання.
Відповідно до ст. 331 ЦК України право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою, набувається нею, якщо інше не передбачено договором або законом.
Відповідно до вимог ч.2 ст.383 ЦК України власник квартири може на свій розсуд здійснювати ремонт і зміни у квартирі, наданій йому для використання як єдиного цілого, - за умови, що ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та не порушать санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що проведена реконструкція не порушує права інших власників та не порушує будівельно-технічних норм та правил експлуатації будинку.
Керуючись наведеним, та відповідно до ст.ст.15, 16, 331, 383 ЦК України, ст. ст. 10, 60, 169, 212-215, 224-226 ЦПК України, ст.ст.60, 69, 70 СК України, суд, -
в и р і ш и в :
позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на 1/2 ідеальну частку квартири АДРЕСА_2, яка складається з п’яти житлових кімнат, загальна площа якої становить 164,7 кв.м., житлова – 89,1 кв.м., та до якої належать дві комори – площею 16,9 кв.м. та 1,5 кв.м.
Визнати за ОСОБА_3 право власності на 1/2 ідеальну частку квартири АДРЕСА_2, яка складається з п’яти житлових кімнат, загальна площа якої становить 164,7 кв.м., житлова – 89,1 кв.м., та до якої належать дві комори – площею 16,9 кв.м. та 1,5 кв.м.
Заява про перегляд заочного рішення може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення. Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: Мартьянова С.М.