Судове рішення #10191343

справа №  2-316-2010 року

Україна

ГОРОДИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ   ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

31 травня 2010 року                                                                                                                                                               м. Городище

Городищенський районний суд Черкаської області у складі:  головуючого - судді  Синиці Л.П., при секретарі судових  засідань Хіжняк В. Л.,

розглянувши у відкритому судовому  засіданні  в  залі  суду м. Городище   цивільну  справу за  позовом ОСОБА_2 до  Буда–Орловецької сільської ради Городищенського району Черкаської області,  за участю третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на стороні позивача ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, Городищенської державної нотаріальної контори про  визнання права власності на спадкове  майно , -

в с т а н о в и в :

23.04.2010р. позивач ОСОБА_2  звернулася до суду з позовною заявою до Буда–Орловецької сільської ради Городищенського району Черкаської області, третя особа Городищенська державна нотаріальна контора про визнання права власності на спадкове майно.

Обґрунтовуючи  свої позовні вимоги позивач посилається  на  ті обставини,  що з 17.06.1962 року перебувала у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_6 та проживала у с. Буда–Орловецька Городищенського району Черкаської області. ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_6 помер. Після смерті чоловіка залишилось спадкове майно, що складається з будинковолодіння, яке розташоване по АДРЕСА_1 та земельної ділянки розміром 1,27га.. Постільки позивач, як дружина покійного, постійно проживала разом з спадкодавцем, і на даний час проживає у даному будинку, то фактично прийняла спадкове майно, але юридично його не оформила, у зв’язку із відсутністю правовстановлюючого документа на будівлю та грошових коштів. З метою узаконення спадщини, звернулася до суду, і просить постановити рішення, яким визнати право власності у порядку спадкування за законом на житловий будинок, що розташований у АДРЕСА_1 та земельну  ділянку розміром 1, 27га.  після померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 року, ОСОБА_6 .

           

До участі в справі в якості третіх осіб, за ухвалою суду, залучені інші спадкоємці померлого ОСОБА_6 – ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_2 позов змінила, просить визнати право власності на нерухомість, зіславшись на доводи, що викладені в позовній заяві. Представник відповідача Буда-Орловецької сільської ради Городищенського району Черкаської області та представник третьої особи Городищенської державної нотаріальної контори у судове засідання не з’явилися, але надали суду листи про те, що позовну заяву ОСОБА_2 визнають в повному обсязі, не заперечують щодо її  задоволення та просять справу слухати у їх відсутності. Треті особи  ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 в судове засідання не з’явились, надіславши на адресу суду  телеграми, про те, що вони  проти позовних вимог не заперечують, відмовляються від спадку на будинок, що розташований у АДРЕСА_1,  на користь матері ОСОБА_2, позивача по справі, і просять справу розглядати за їх відсутності.

З огляду на викладене вище, суд вважає, що за наявності відповідних листів, телеграм неявка представника відповідача, представника Городищенської державної нотаріальної контори, як третьої особи, третіх осіб  ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5  не перешкоджає розглядові справи по суті, і за таких обставин у справі достатньо доказів для її об’єктивного розгляду.

Суд, розглянувши позов в межах заявлених позовних вимог, заслухавши позивача, врахувавши думку відповідача, третіх осіб та вивчивши наявні у матеріалах справи докази, вважає, що позов обґрунтований і підлягає до задоволення, та узгоджується зі ст. 174 ч.4 ЦПК України – у разі визнання відповідачем позову за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Відповідно до ст. ст. 1216, 1218, 1220 ЦК України спадкування – перехід прав та обов’язків (спадщини)  від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців),  що відкривається внаслідок смерті особи, і до складу спадщини входять усі права та обов’язки, які належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини та не припинились внаслідок його смерті.  За ст. 1217 ЦК України,  спадкування здійснюється за заповітом або за законом. Право на спадкування мають особи, визначені у заповіті – ст. 1223 ЦК України. Право спадкування у разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмова від її прийняття спадкоємцем за заповітом, а також у разі не охоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені законодавством, і почергово – 1223 ЦК України, які на час відкриття спадщини є живими – ст. 1222 ЦК України. Згідно ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народженні після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки. Згідно до ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення. При цьому, згідно ст. 1268 ч. 3 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого  ст. 1270 ЦК України, не заявив про відмову від неї.

Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер чоловік позивача  ОСОБА_2 - ОСОБА_6, за яким згідно довідки Буда–Орловецької сільської ради Городищенського районну Черкаської області, рахувався /ється/  житловий будинок по АДРЕСА_1 та земельна ділянка розміром 1,27 га., що є не приватизована, державний акт на право приватної власності на землю не видавався. На час смерті ОСОБА_6, подружжя перебувало у зареєстрованому шлюбі, з 1962 року. У даному шлюбі народилося троє дітей: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5. ОСОБА_2, позивач по справі, як дружина покійного та ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, треті особи по справі, як діти покійного, являються спадкоємцями першої черги за законом. Інших спадкоємців судом не встановлено, як і не виявлено заповіту покійного. Після померлого  ОСОБА_6 в Городищенській державній нотаріальній конторі відкрито спадкову справу №99/2006 за заявою ОСОБА_2, позивача по справі, їй же 16.11.2007 року було видане свідоцтво про право на спадщину за законом на приватизовану земельну ділянку.   Діти покійного - ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, треті особи по справі, із заявою до нотаріальної контори на прийняття спадщини не звертались, не виявивши такого бажання, від свого права на частину спадщини за законом, після смерті батька, відмовилися, шляхом подання відповідних заяв.  ОСОБА_2 на час смерті чоловіка проживала з ним однією сім’ю, вели спільне господарство за адресою с. Буда–Орловець Городищенського районну Черкаської області  і остання продовжує в ньому проживати, утримувати, фактично прийнявши спадщину. На даний час домоволодіння по АДРЕСА_1  складається з : житлового будинку інвентаризаційною вартістю 41439,00грн., веранди – 3652,00грн., сараю – 11036,00грн., гаража – 1530,00грн., літньої кухні - 10106,00грн., сараю – 2553,00грн. вбиральні – 678,00грн., погреба – 3710,00 грн., криниці – 1589,00 грн.,  загальною вартістю 76293,00грн..

Позов підтверджується: копією паспорта, копією свідоцтва про одруження, копією свідоцтва про смерть, копією технічного паспорту,  довідками: Буда–Орловецькою сільською радою Городищенського району Черкаської області, Городищенської державної нотаріальної контори.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 1261, 1223, 1222, 1268 ч.3  ЦК України,  ст. ст. 5, 10, 30, 60, 174, 212, 213, 215, 294 ЦПК України, суд, -

в и р і ш и в :

Позов задовольнити.          

Визнати   за   ОСОБА_2 ,   ІНФОРМАЦІЯ_1, жителькою АДРЕСА_1, право власності ,   в порядку спадкування  на   будинковолодіння ,   що розташоване в АДРЕСА_1,  після померлого,  ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_6 .

           Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня його проголошення, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4  ст. 295 ЦПК України.

 

           

      Суддя:                                                                                                                                                           Л. П. Синиця

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація