ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
22 липня 2010 р. м. Чернівці Справа № 2а-2609/10/2470
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Бойко О.Я. розглянувши адміністративний позов підприємства "Дім" Чернівецького обласного товариства інвалідів "Мир та добробут інвалідам"
ВСТАНОВИВ:
В поданому до суду адміністративному позові, підприємство "Дім" Чернівецького обласного товариства інвалідів "Мир та добробут інвалідам" просить суд визнати дії ДПІ у м. Чернівці протиправними щодо податкової застави активів Підприємства та вжити заходів забезпечення адміністративного позову шляхом зоборони ДПІ у м. Чернівці вчиняти певні дії.
Після одержання позовної заяви суд з'ясував , що до позовної заяви не були додані копії документів , що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів, що є порушення ст. 106 КАС України.
Згідно з ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додаються копії позовної заяви та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів.
Копія - це точне відтворення оригіналу документа, належним чином завірена.
Згідно зі ст. 105 КАС України позов пред’являється до адміністративного суду у формі позовної заяви, яка повинна відповідати вимогам, встановленим ст. 106 КАС України.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Той факт, що позивач приєднав до позовної заяви копію позову без копії всіх документів , що приєднуються до неї, перешкоджає суду вирішити питання про відкриття провадження у справі, а саме - виконати свій обов'язок надіслати відповідачу копію позовної заяви з усіма приєднаними до неї копіями документів.
Враховуючи зазначене вище, суд прийшов до висновку залишити позовну заяву без руху, запропонувати позивачу усунути недоліки до позовної заяви, шляхом надання належним чином здійснених та завірених копій доданих документів до 03.08.2010р.
Стосовно клопотання, яке було заявлено в позовній заяві, про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, шляхом заборони податковому органу вчиняти дії щодо податкової застави активів Підприємства "Дім" Чернівецького обласного товариства інвалідів "Мир і добробут інвалідам", суд зазначає наступне. Забезпечення адміністративного позову - це вжиття судом, у провадженні якого знаходиься адміністративна справа, до її вирішення визначених законом заходів. Тобто забезпечити адміністративний позов суд уповноважений на час відкриття провадження у справі. Оскільки позовна заява судом залишена без руху, провадження в справі не відкрите , суд залишає клопотання про забезпечення адміністартивного позову без розгляду до часу відкриття провадження у справі в разі усунення позивачем недоліків вказаних у даній ухвалі .
.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 106, 108 КАС України, суддя -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Підприємство "Дім" Чернівецького обласного товариства інвалідів "Мир та добробут інвалідам" залишити без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків до "03" серпня 2010 р..
3. Копію ухвали невідкладно направити Підприємство "Дім" Чернівецького обласного товариства інвалідів "Мир та добробут інвалідам".
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня постановлення ухвали (отримання копії ухвали) заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя О.Я.Бойко