Справа № 1-151 2007 рік
В ИРОК
Іменем України
26 березня 2007 року Коломийський міськрайонний суд
Івано-Франківської області у складі:
головуючого-судді Кавацюка М.Ф.
секретаря Гайової Г.Ф.
з участю прокурора Гриніва В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Коломия кримінальну справу про обвинувачення:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця та жителя АДРЕСА_1, українця, громадянина України, освіта середня спеціальна, розлученого, не працюючого, не судимого, за ст. 296 ч.2 КК України,
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, уродженця та жителя АДРЕСА_2, українця, громадянина України, одруженого, освіта середня, не працюючого, раніше не судимого, за ст. 296 ч.2 КК України,
встановив:
підсудні вчинили грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувались особливою зухвалістю та винятковим цинізмом, вчинене групою осіб.
Злочин вчинено при слідуючих обставинах:
26.11.2006 року ОСОБА_1 біля 23 години ЗО хвилин, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння і знаходячись в кафе „Максимум", що в смт. Отинія Коломийського району по вул. Свободи, 5, де відпочивав разом з своєю мамою ОСОБА_3, співжителем його мами ОСОБА_2 і сестрою ОСОБА_2 - ОСОБА_4, почав безпричинно, з хуліганських спонукань, що грубо порушують громадський порядок, виражають явну неповагу до суспільства, яке виразилось у відкритому зневажливому ставленні до громадського порядку, встановлених норм моралі і поведінки громадян, які відпочивали в кафе, чим порушив їхні спокійні умови відпочинку, проявляючи грубу силу і п'яну хвацькість, приставати до своєї колишньої дружини ОСОБА_5, яка працювала барменом в даному кафе, шарпати ОСОБА_5 за одяг на грудях, заставив останню вийти з ним в коридор з залу, де наніс потерпілій удар рукою в обличчя, чим спричинив останній фізичний біль. Коли ОСОБА_5 зайшла в зал з коридору, то ОСОБА_1 продовжуючи свої хуліганські дії, висловлював в адрес потерпілої нецензурні слова і викрикував слова погроз. Коли ОСОБА_6 та ОСОБА_7, які знаходились в кафе, зробили ОСОБА_1 зауваження на його неправомірні дії, то він схопив ОСОБА_6 за одяг на грудях, почав погрожувати тому, обзивати нецензурними словами, наносити ОСОБА_6 удари в різні частини тіла, спричинивши тому фізичний біль. Після того коли ОСОБА_6 намагаючись припинити хуліганські дії зі сторони підсудного, повалив останнього на підлогу, де утримуючи почав заспокоювати, то до місця інциденту підбігли ОСОБА_2, ОСОБА_3, які теж перебували в стані алкогольного сп'яніння, де підсудний ОСОБА_2 почав
наносити удари руками ОСОБА_6, а ОСОБА_3 кричати на ОСОБА_6 та ОСОБА_7, обзивати їх нецензурними словами. Після чого даний конфлікт перемістився з торгового залу в більярдну кімнату кафе, де продовжуючи свої хуліганські дії, які за своїм змістом відзначались особливою зухвалістю та винятковим цинізмом, підсудні почали наносити удари руками і ногами в різні частини тіла ОСОБА_5, яка намагалась заспокоїти ОСОБА_1. Далі ОСОБА_1 схопив журнальний столик, підняв його і кинув в ОСОБА_6 і ОСОБА_7
В подальшому ОСОБА_2 схопив більярдні шари з більярдного стола і даними шарами почав кидати в ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_5, попавши шаром ОСОБА_5 в шию, чим спричинив останній фізичний біль. Коли ОСОБА_6 і ОСОБА_7, зрозуміли, що не можуть припинити хуліганські дії зі сторони підсудних вийшли з кафе на вулицю, то ОСОБА_1 разом з ОСОБА_2 почали наносити потерпілій, яка залишилась в більярдній кімнаті сама, удари руками і ногами в різні частини тіла. В результаті отриманого удару більярдним шаром, якого кинув ОСОБА_2, потерпіла ОСОБА_5 втратила свідомість, сиділа на підлозі, опору не чинила, а перебувала внаслідок отриманого удару шаром в безпорадному стані, і підсудні наносили удари ногами і руками в різні частини тіла, спричинивши останній тілесні ушкодження у вигляді синців в ділянці правого плеча і лівого стегна, які згідно висновку судово-медичної експертизи № 972/927-Е від 29.12.2006 року відносяться до легких тілесних ушкоджень.
В результаті хуліганських дій зі сторони підсудних нормальна робота кафе була припинена. Частина відвідувачів, налякані протиправними діями зі сторони ОСОБА_1. та ОСОБА_2 вийшли з кафе, а інша частина відвідувачів мовчки сиділа в залі. Свої хуліганські дії підсудні продовжували до тих пір, поки в кафе знову не повернулись ОСОБА_6 і ОСОБА_7, які силою вивели останніх з кафе.
Свою вину в судовому засіданні підсудні визнали повністю і пояснили, що дійсно в кафе „МАКСИМУМ", що в смт. Отинія Коломийського району по вул. Свободи, 5, порушили громадський порядок з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю, яка виразилась в спричиненні потерпілій ОСОБА_5 легких тілесних ушкоджень, знищенні приватного майна підприємця ОСОБА_8, власника кафе „МАКСИМУМ", в припиненні нормальної діяльності кафе, винятковим цинізмом, що виразилось в знущанні над потерпілою, яка перебувала в безпорадному стані, які тривали певний час і вперто не припинялись, вчиненими групою осіб. Розкаюється у вчиненому.
Оскільки підсудні вину визнали повністю, то суд визнав недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюются і учасники судового розгляду не заперечують проти цього, роз'яснивши їм зміст ст. 299 КПК України.
Таким чином винуватість підсуднього доведена повністю, а суд кваліфікує дії ОСОБА_1. та ОСОБА_2 за ст. 296 ч.2 КК України.
Обставинами, що пом'якшують покарання підсудним є щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, по місцю проживання характеризуються позитивно.
Обставини, що обтяжують покарання підсудним є вчинення злочину в стані алкогольного сп'яніння.
Призначаючи покарання підсудним суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винних та обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.
Враховуючи пом'якшуючі обставини покарання, що істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину, з урахуванням особи винних, суд знаходить за можливе призначити основне покарання перейшовши до іншого, більш м'якого виду основного покарання, не зазначеного в санкції статті за цей злочин, призначивши покарання у вигляді громадських робіт.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 323, 324, 327 КПК України
суд,-
засудив:
ОСОБА_1 визнати винуватим за ст. 296 ч.2 КК України та призначити покарання з застосуванням ст. 69 КК України у вигляді - 240 (двісті сорок) годин громадських робіт.
ОСОБА_2 визнати винуватим за ст. 296 ч.2 КК України та призначити покарання з застосуванням ст. 69 КК України у вигляді 240 (двісті сорок) годин громадських робіт.
Запобіжний захід ОСОБА_1 та ОСОБА_2 підписку про невиїзд скасувати.
На вирок може бути подано скаргу до Івано-Франківського апеляційного суду через Коломийський міськрайонний суд протягом 15 діб з моменту проголошення для всіх учасників процесу.