Справа № _2-582/2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 травня 2010 року Немирівський районний суд
Вінницької області
в складі : головуючого судді Царапори О.П.
при секретарі Максименко В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Немирові справу за позовом ОСОБА_1 до Криковецької сільської ради Немирівського району про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В :
ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_2, яка постійно проживала і була зареєстрована в с. Будки Немирівського району Вінницької області.
Після її смерті залишилося спадкове майно і позивач є спадкоємцем за заповітом на спадщину як син померлої. За законом спадкоємцем є сестра позивача ОСОБА_3, яка спадщину не приймала і на неї не претендує, що підтверджується відповідною заявою.
Маючи намір на оформлення спадкового майна позивач ОСОБА_1 звернувся до нотаріальної контори де отримав відмову. Мотиви відмови полягають в тому, що будучи необізнаним з діючим законодавством та не знаючи про необхідність подання заяви до нотаріальної контори в шестимісячний термін з дня смерті спадкодавця позивач пропустив цей строк, а тому й не може реалізувати своє право на отримання спадщини та вимушений звернутися до суду з даним позовом.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 свої позовні вимоги підтвердив, просить їх задовільнити та надати йому строк необхідний для прийняття спадщини.
Представник відповідача голова Криковецької сільської ради ОСОБА_4 в судове засіданні не зявився, надійшла заява про розгляд справи без участі представника і визнання позовних вимог.
Суд, заслухавши позивача, дослідивши докази, приходить до висновку, що є підстави задовільнити позов.
Відповідно до паспортних даних позивача ( а.с. 5 ), його мати ОСОБА_2 померла згідно свідоцтва про смерть ІНФОРМАЦІЯ_1 року ( а.с. 9 ).
За довідкою Криковецької сільської ради № 91 від 24.03.2010 року вбачається наявність спадкового майна і спадкоємцями за заповітом на спадкове майно є син ОСОБА_1, за законом дочка ОСОБА_5 (а.с.8)
Згідно заповіту при житті ОСОБА_2 заповіла все своє майно своєму сину ОСОБА_1О ( а.с. 4).
Також суд вважає що причини пропуску строку на прийняття спадщини необхідно визнати поважними.
Керуючись ст. ст. 1216, 1220-1222, 1258, 1261, 1268-1270, 1272 ЦК України, 208, 209, 213-218, 221-223, 294 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовільнити повністю.
Визнати пропуск строку для прийняття спадщини поважним і визначити ОСОБА_6 додатковий строк до 15.08.2010 року для подання ним заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10-и днів з дня його проголошення, апеляційну скаргу протягом 20-и днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду.
Суддя: