Справа № 2-2446/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 березня 2007 року Жовтневий районний суд м. Харкова у складі:
головуючого - судді Старостіна В.В.,
при секретарі - Машура А.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1до виконавчого комітету Жовтневої районної ради у м. Харкові про визнання права власності, -
Встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про визнання за нею права власності на гараж літ. „Г", площею 47.8 кв.м., розташований у дворі АДРЕСА_1
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач посилається на те, що 11.12.1997 року за договором купівлі-продажу НОМЕР_1 укладеному на біржі нерухомості „Україна" вона придбала у власність АДРЕСА_1 з відповідною частиною місць загального користування та розташованим у дворі металевим гаражем, дозволи на встановлення якого отримували попередні власники, що підтверджується схемою реєстрації гаражу, засвідченого директором ПП ПЖЕП -85 м. Харкова, та узгодженого головним лікарем санітарно- епідеміологічної станції та управлінням МНС України в Жовтневому районі м. Харкова, про що надісланий лист 18.08.06 року за № НОМЕР_2.
У зв'язку з тим, що неодноразово були спроби незаконного проникнення до гаражу, та враховуючи кліматичні умови місцевості, які не дозволяють утримувати автомобілі в металевих спорудах, бо це призводить до їх псування, ОСОБА_1, за власні кошти, забудувала гараж цеглою, не збільшив площі приміщення в розмірах визначених схемою.
КП „Харківське МіськБТІ" зареєструвало реконструйовану нежитлову споруду гаражу під літ. „Г", площею 47.8 кв.м., про що видало мені технічний паспорт 27.02.07 року.
В судовому засіданні позивач підтримав свої вимоги в повному обсязі, пояснив суду, що Реконструкція приміщення велося відповідно до встановлених будівельних норм та правил, що підтверджується доданим до позову технічним висновком ТОВ „Модулор" (ліцензія АА № НОМЕР_3) про задовільний стан будівельних конструкцій гаражу літ. „Г", розташованому у дворі АДРЕСА_1.
Достеменно знаючи, що проведена реконструкція гаражу є самовільною, бо ОСОБА_1 регулярно сплачує адміністративні штрафи за порушення реєстраційних правил щодо нерухомого майна, діючи відповідно до вимог чинного законодавства, маючи намір вжити заходів щодо узаконення самовільно забудованого нерухомого майна, подала на узгодження до органів місцевої владі відповідні заяви на отримання дозволів про можливості збереження та вводу в експлуатацію нежитлового приміщення у дворі АДРЕСА_1. Представник відповідача за довіреністю ОСОБА_2 в судовому засіданні проти позову принципово не заперечував, пояснив суду, що позивачем не було дотримано процедури щодо прийняття об'єкту в експлуатацію.
Суд, розглянувши матеріали справи, вислухав пояснення позивача, представника відповідача, вважає за можливе задовольнити позовні вимоги в повному обсязі через наступні обставини.
Відповідно до ст.ст. 321,331 ЦК України право власності є непорушним, ніхто не може бути протиправно позбавленим цього права чи обмеженим у його здійсненні. Право власності на новостворене нерухоме майно виникає з моменту завершення будівництва. Якщо право власності на нерухоме майно підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації. Згідно із ст. 182 ЦК України право власності та інші речові права на нерухомі речи, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації. Державна реєстрація прав на нерухомість і правочинів щодо нерухомості є публічною, здійснюється відповідним органом, який зобов'язаний надавати інформацію про реєстрацію та зареєстровані права в порядку, встановленому законом. Відмова у державній реєстрації права на нерухомість або правочинів щодо нерухомості, ухилення від реєстрації, можуть бути оскаржені в
2
суді. Порядок державної реєстрації прав на нерухомість, у тому числі і за рішеннями суду, визначено Тимчасовим положенням про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, що затверджене в редакції Наказу Міністерства Юстиції України № 36/5 від 17 травня 2004 року.
Відповідно до п.п. 1.3.,1.4 Тимчасового положення обов'язковій реєстрації підлягає право власності на нерухоме майно фізичних і юридичних осіб. Державну реєстрацію прав власності на нерухоме майно здійснюють підприємства бюро технічної інвентаризації в межах визначених адміністративно-територіальних одиниць. В межах м. Харкова, певної адміністративно-територіальної одиниці, на території якої знаходиться вищезазначене нежитлове приміщення, здійснює державну реєстрацію прав КП «Харківське міське бюро технічної інвентаризації».
В силу ст. 376 ЦК України на вимогу користувача земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, що самочинно забудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.
З урахуванням вищевикладеного, керуючись ст.ст.332, 376, 391, 392 ЦК України, ст.ст. 1-15,57-66,158,159,197,198,208,209,212-218 ЦПК України, суд
Вирішив:
Позов ОСОБА_1до виконавчого комітету Жовтневої районної ради у м. Харкові про визнання права власності - задовольнити.
Визнати право власності ОСОБА_1на гараж літ. „Г", площею 47.8 кв.м., розташований у дворі АДРЕСА_1
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційний суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний рядків з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження й поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
- Номер: 2-зз/522/178/15
- Опис: про зняття арешту
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-2446/07
- Суд: Приморський районний суд м. Одеси
- Суддя: Старостін В.В.
- Результати справи: скасування заходів забезпечення позову, доказів
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.08.2015
- Дата етапу: 28.10.2015