Справа № 2-585 2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 березня 2007 року Макарівський районний суд Київської області в
складі головуючого судді Устимчук М.Ю., при секретарі Мельниченко І.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Макарів , справу за позовом ОСОБА_1до Борівської сільської ради Макарівського району Київської області про визнання права власності на нерухоме майно ,-
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулась до суду з вказаним позовом посилаючись на те, що після смерті її бабусі ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , відкрилась спадщина за заповітом на спадкове майно, яке складається з житлового будинку з надвірними спорудами , що в АДРЕСА_1
Вона як спадкоємиця за заповітом своєчасно, протягом шести місяців звернулась до Макарівської державної нотаріальної контори з письмовою заявою про прийняття спадщини за заповітом
Проте, для оформлення в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадкове майно за заповітом на житловий будинок, необхідно пред'явити право установчий документ на жилий будинок.
У свій час спадкодавець не оформив належним чином свого права власності на нерухоме майно і при зверненні до Макарівського бюро технічної інвентаризації щодо видачі такого документа , їй відмовили , а тому для визначення належності нерухомого майна попередньому власнику , а саме житлового будинку з надвірними будівлями в АДРЕСА_1 , просила суд визнати за нею як за спадкоємцем за заповітом право власності на вказане нерухоме майно .
У судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала, викладене у заяві підтвердила.
Відповідач Борівська сільська рада Макарівського району Київської області у судове засідання свого представника не направили , подали письмову заяву де просили суд слухати справу у їх відсутності, позовні вимоги визнають .
Вислухавши пояснення позивачки , дослідивши письмові матеріали справи та матеріали спадкової справиНОМЕР_1 на майно померлої ОСОБА_2, суд встановив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла громадянка ОСОБА_2
(а.с. 5).
Після її смерті відкрилась спадщина за заповітом на спадкове майно, що складається з житлового будинку з надвірними спорудами , що в АДРЕСА_1
(а.с. 8-10)
Позивачка по справі як спадкоємиця за заповітом, посвідченим 14.12.1995 року своєчасно, протягом шести місяців з дня відкриття спадщини звернулась з письмовою заявою про прийняття спадщини до Макарівської державної нотаріальної контори та отримала свідоцтво про право на спадщину за заповітом на частину спадкового майна .
2
Проте, у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на житловий будинок в АДРЕСА_1у державній нотаріальній конторі їй було відмовлено в зв'язку з відсутністю право установчого документа на нерухоме майно.
Відповідно до рішення Борівської сільської ради Макарівського району Київської області „ Про оформлення права приватної власності на нерухоме майно" від 06 вересня 2006 року житловий будинок по АДРЕСА_1зареєстрований за ОСОБА_2( запис в по господарській книзі НОМЕР_3).
(а.с. 12 )
Оскільки, для оформлення права власності на спадкове майно за законом необхідно підтвердити належність цього майна спадкодавцю, а право установчий документ на нерухоме майно покійним при житті оформлено не було, суд приходить до висновку, що оскільки власник нерухомого майна не може пред'явити позов про визнання його права власності , в зв'язку з смертю, проте є підтвердження що саме за ОСОБА_2 зареєстрований будинок в АДРЕСА_1, позивачка по справі є спадкоємцем за заповітом , суд приходить до висновку, що позов має бути задоволений.
Враховуючи викладене, керуючись ст., ст.. 386, 392 ЦК України , ст.ст. 10,11,60,88,212, 215,223 ЦПК України, суд ,-
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1, задоволити.
Визнати за ОСОБА_1право власності на спадщину за заповітом до майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2, яке складається з житлового будинку з надвірними спорудами , що знаходиться в АДРЕСА_1 ( технічний паспорт на індивідуальний жилий будинок за інвентаризаційним № 16 ) загальною площею 51,0 кв. м., житловою площею 20,9 кв. ( житловий будинок А ; сарай Б; погріб В ; сарай Г ; убиральня Д ; №1-4 огорожа; ) вартістю 12 386 гривень.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з часу проголошення рішення суду.
Апеляційну скаргу на рішення може бути подано до Апеляційного суду Київської області через Макарівський районний суд протягом двадцяти днів з часу подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення набирає чинності відповідно до ст.. 223 ЦПК України.