Справа № 2-0-38 2007 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 лютого 2007 року Макарівський районний суд Київської
області в складі головуючого судді Устимчук М.Ю., при секретарі Лигі Л.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Макарів цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересовані особи Макарівська районна державна адміністрація та Товариство з обмеженою відповідальністю „ Борівка" , про встановлення факту що має юридичне значення, -
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернувся до суду з вказаною заявою, посилаючись на те, що згідно свідоцтва про право власності на нерухоме майно він являється власником будівлі, яка в зв'язку з укладенням договору купівлі - продажу, була ним придбана у ТОВ „ Борівка " с Борівка Макарівського району Київської області у жовтні 2006 року.
Не житлова будівля , а саме : під навіс для сільськогосподарської техніки , що є власністю товариства з обмеженою відповідальністю розташовані на земельній ділянці загальною площею 1,5 га, яка належить до земель колективної власності ТОВ „ Борівка" . Відповідно до договору купівлі-продажу майнових паїв та акту прийому-передачі вирішено передати йому у власність земельну ділянку площею 1,5 га із земель колективної власності під будівлями та спорудами, розташованими за адресою АДРЕСА_1
Відповідно до ст.. 377 Цивільного кодексу України до особи, яка придбала будівлю або споруду переходить право власності на земельну ділянку, на якій вони розміщені без зміни її цільового призначення у розмірах встановлених договором. Якщо договором про відчуження будівлі або споруди розмір земельної ділянки не визначений, до набувача переходить право власності на ту частину земельної ділянки, яка зайнята будівлею або спорудою та на частину земельної ділянки, яка є необхідною для їх обслуговування.
Земельна ділянка на даний час використовується ним, передача земельної ділянки фактично відбулася за рішенням зборів, але не оформлено відповідно до ст.. 125, 126 ЗК України. Видача державного акту на підставі акту прийому передачі чи договору купівлі-продажу об'єктів нерухомості не передбачена і не заборонена законодавством.
В зв'язку з викладеним він не може надалі на законних підставах використовувати земельну ділянку, а отже ефективно вести господарську діяльність внаслідок чого має збитки, втрачає прибутки, а тому звернувся до суду .
У судовому засіданні заявник заяву підтримав, викладене у заяві підтвердив.
Представник заінтересованої особи Макарівської районної державної адміністрації Ткаченко Ю.А. у судовому засіданні заявлені вимоги підтримав .
Представник заінтересованої особи ТОВ „ Борівка" Пивовар В.І. у судовому засіданні заявлені вимоги підтримав.
Вислухавши пояснення заявника та представників заінтересованої особи, дослідивши письмові матеріали справи суд встановив, що заявник по справі відповідно до свідоцтва про право власності на нерухоме майно є власником об'єкту нерухомого майна, а саме : під навісу для сільськогосподарської техніки , що розташований в АДРЕСА_1
(а.с. 7 )
2
Вказаний об'єкт нерухомого майна , що належав ТОВ „Борівка„ с. Борівка Макарівського району Київської області був ним викуплений та отриманий на підставі акту прийому передачі основних засобів від 11.05.2006 року .
(а.с. 8-9 )
На підставі акту прийому - передачі та протоколу засідання комісії ТОВ „ Борівка" заявнику по справі ТОВ „ Борівка „ , було передано у власність земельну ділянку розміром 1,5 га. зайнята під будівлею під навісу для сільськогосподарської техніки .
(а.с. 11)
Зазначена земельна ділянка фактично використовується заявником по справі, проте видача державного акту на підставі акту прийому-передачі чи протоколу засідання комісії не передбачена законодавством.
Відповідно до ч.1 ст. 377 Цивільного Кодексу України до особи, яка придбала будівлю чи споруду , переходить право власності на земельну ділянку на якій вони розміщені без зміни її цільового призначення у розмірах встановлених договором. Якщо договором про відчуження будівлі або споруди розмір земельної ділянки не визначений, до набувача переходить право власності на ту частину земельної ділянки, яка зайнята будівлею чи спорудою та на частину земельної ділянки, яка є необхідною для їх обслуговування .
Враховуючи вищевикладене, а також те, що земельна ділянка загальним розміром 1,5 га була передана заявнику по справі для обслуговування будівельної споруди, яка є його приватною власністю , керуючись ст.. 377 ЦК України, ст.ст. 256-259,10, 60, 79, 215,294 ЦПК України, суд ,-
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1, заінтересована особа Макарівська РДА та ТОВ „ Борівка" , про встановлення факту, що має юридичне значення, задоволити.
Встановити факт передачі у власність ОСОБА_1земельної ділянки загальною площею 1,5 га в АДРЕСА_1, який дає право отримати ОСОБА_1 Державний акт на право власності на вказану земельну ділянку.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Київської області через Макарівський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає чинності відповідно до ст.. 223 ЦПК України.