Справа № 2-636 2007 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 березня 2007 року Макарівський районний суд Київської області в складі головуючого судді Устимчук М.Ю., при секретарі Лигі Л.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Макарів цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1до Забуянської сільської ради Макарівського району Київської області про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно , -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з вказаною заявою, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер її чоловік ОСОБА_2.
Після його смерті відкрилась спадщина за законом на спадкове майно , що складається з земельної частки (паю), розміром 4,37 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж ділянки в натурі , що знаходиться на території Забуянської сільської ради Макарівського району Київської області .
Вона як спадкоємець першої черги за законом , який постійно проживав з спадкодавцем однією сім"єю , своєчасно протягом шести місяців фактично прийняла спадщину, оскільки протягом шести місяців з дня смерті чоловіка вступила у володіння та користування його майном, доглядала спадкове майно, проте з письмовою заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори не звернулась , позбавлена можливості отримати свідоцтво про право на спадщину, а тому просила суд встановити факт своєчасного прийняття нею спадщини та визнати за нею право власності на спадкове майно покійного чоловіка .
У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_3. позовні вимоги підтримав, викладене у заяві підтвердив та пояснив, що син померлого громадянин ОСОБА_4, який також звертався до державної нотаріальної контори померІНФОРМАЦІЯ_1
Відповідач Забуянська сільська рада Макарівського району Київської області у судове засідання свого представника не направили, подали письмову заяву, де зазначили що позов визнають, просили слухати справу у відсутності їх представника .
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові матеріали справи та матеріали спадкової справи , суд встановив, що ІНФОРМАЦІЯ_2 в АДРЕСА_1помер громадянин ОСОБА_2 .
( а.с. 8 ) . Після його смерті відкрилась спадщина за законом на спадкове майно , яке складається з земельної частки ( паю) розміром 4, 37 га.
Позивач по справі, як спадкоємець першої черги за законом своєчасно, протягом шести місяців фактично прийняла спадщину після смерті чоловіка та звернулась з письмовою заявою до Макарівської нотаріальної контори про прийняття спадщини .
Син покійного, громадянин ОСОБА_4, який також прийняв спадщину на частину спадкового майна, померІНФОРМАЦІЯ_1
Приймаючи до уваги те, що на момент смерті громадянина ОСОБА_2 діяв Цивільний Кодекс УРСР в редакції 1963 року, за вимогами якого позивач по справі протягом шести місяців з дня відкриття спадщини виконала дії, що свідчать про прийняття спадщини, є спадкоємцем першої черги за законом, володіє сертифікатом на право на земельну частку (пай), керуючись ст. ст. 529 , 548, 549 ЦК УРСР ( в редакції 1963 року ), п. 4 Прикінцевих та перехідних положень Цивільного кодексу України від 01.01.2004 року, ст.ст. 10,11,60, 88, 212, 215, 223 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
2
Позовні вимоги ОСОБА_1, задоволити частково .
Визнати за ОСОБА_1право власності на спадкове майно за законом, що складається з :
земельної частки паю , розміром 4, 37 га., вартістю 14 141 грн. 06 коп. ( Сертифікат на право на земельну частку (пай), серії РН № НОМЕР_1 виданого на підставі рішення Макарівської районної державної адміністрації від 22 жовтня 2001 року за № НОМЕР_2 ); що належало ОСОБА_2.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з часу проголошення рішення суду.
Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано до Апеляційного суду Київської області через Макарівський районний суд протягом двадцяти днів з часу подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення набирає законної сили відповідно до вимог ст.. 223 ЦПК України.