Судове рішення #1021158
Справа № 22-523 / 2007 р

Справа № 22-523  / 2007 р.                        Головуючий у 1-й інстанції: Салтан Л.Г.

Суддя-доповідач: Краснокутська О.М.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

« 14» лютого 2007 р.                                                                             м. Запоріжжя

Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Запорізької області у складі:

Головуючого:                                      Пильщик Л.В.

Суддів:                                                 Краснокутської О.М.

Сапун О.А.

При секретарі:            Тахтаул О.М.

розглянула у відкритому судовому засіданні справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Хортицького районного суду м. Запоріжжя від 11 грудня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів,

ВСТАНОВИЛА:

У жовтні 2006 року ОСОБА_2 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення аліментів.

У позовній заяві зазначала, що перебувала з 26.08.1990 року у шлюбі з ОСОБА_1 від якого мають неповнолітню дочку - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в свідоцтві про народження якої батьком записаний ОСОБА_1 Неповнолітня дочка мешкає разом з нею та знаходиться на її утриманні.

Посилаючись на те, що ОСОБА_1 є приватним підприємцем, матеріальну допомогу на утримання дитини регулярно надавати не бажає, просила стягнути з ОСОБА_1 аліменти на утримання дочки у розмірі 300 грн. щомісячно.

Рішенням Хортицького районного суду м. Запоріжжя від 11.12.2006 року позов задоволено частково. Стягнуто з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання доньки - ОСОБА_3 у розмірі 268 грн , щомісячно, починаючи з 13.10.2006 року до повноліття дитини. Стягнуто з ОСОБА_1 судовий збір у дохід держави - 51 грн. та витрати на інформаційно- технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 7,50 грн.

В апеляційній скарзі на рішення ОСОБА_1 просить його змінити , посилаючись на порушенням норм процесуального права. Просить змінити рішення в частині розміру стягнутих аліментів та стягнути з нього 1/4 частину всіх видів доходів щомісячно.

 

2

Заслухавши доповідь судді, вивчивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга ОСОБА_1 не підлягає задоволенню з таких підстав.

Згідно до вимог ст.. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно до вимог ч.1 ст.184 СК України якщоплатник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також За наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.                                                     

Судом першої інстанції при вирішенні питання про стягнення аліментів правильно враховані зазначені вимоги закону, а також те, що відповідач є приватним підприємцем, має нестабільний і нерегулярний дохід, його матеріальне становище і стан здоров"я , матеріальне становище позивачки та інші істотні обставини та на підставі вимог ст.. 182 СК України, враховуючи, що 01 жовтня 2006 року прожитковий мінімум на дитину від 6 до 18 років складає 536 гривень, який повинні забезпечувати обидва батьки, стягнув з відповідача аліменти в сумі 268 гривень щомісячно.

Доводи апеляційної скарги про те, що суд першої інстанції не взяв до уваги стабільний заробіток відповідача і стан його здоров"я, а рішення суду не відповідає обставинам справи і вимогам закону, є неспроможними, оскільки з рішення суду видно, що ці обставини судом взяті до уваги і ним надана оцінка.

Судом повно і всебічно з"ясовані обставини справи, висновки відповідають цим обставинам і набутим доказам, характер правовідносин між сторонами судом визначений правильно, норми матеріального і процесуального права не порушені і застосовані вірно, постановлено законне і обґрунтоване рішення.

Керуючись ст.ст. 307, 308, 313, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА   :

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.

Рішення Хортицького районного суду м. Запоріжжя від 11 грудня 2006 року по цій справі залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення , проте може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація