Справа №2-1469/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
З а о ч н е
21 травня 2010 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
у складі :
головуючої – судді Курус Р.І.
при секретарі – Антоненко В.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дрогобичі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -
в с т а н о в и в :
Позивачка звернулась до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини. Позов мотивує тим, що з 24.06.1994 року перебуває в зареєстрованому шлюбі з відповідачем, в якому у них ІНФОРМАЦІЯ_3 народився син ОСОБА_3. На протязі останнього часу вони з відповідачем проживають окремо і останній жодної матеріальної допомоги для утримання дитини їй не надає. Їй стало важко утримувати дитину, а тому просить суд постановити рішення, яким стягувати з відповідача в її користь аліменти на утримання сина в розмірі по ј зі всіх видів його заробітку щомісячно, починаючи з дня пред'явлення позову і до досягнення дитиною повноліття, але не менше 30№ прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Позивачка в судовому засіданні підтримала позовні вимоги, просить провести заочний розгляд справи та задоволити її позов.
Відповідач в судове засідання не з’явився, не повідомивши причин, хоча повістка йому була направлена своєчасно на останню відому судові адресу і, керуючись ст. 224 ЦПК України, суд вважає цю особу повідомленою про час та місце судового засідання. При таких обставинах суд визнав неявку відповідача неповажною та розглянув справу у його відсутності, провівши заочний розгляд справи.
Вислухавши пояснення позивачки, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що позов є підставним та підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
Небажання відповідача надавати докази в обґрунтування своїх заперечень проти позову, зокрема з причини ухилення від участі в судових засіданнях, дає суду право при заочному розгляді справи обмежитися доказами, наданими позивачем, що повністю відповідає положенням ч. 1 ст. 224 ЦПК України.
Як встановлено матеріалами справи, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 з 24.06.1994 року перебувають в зареєстрованому шлюбі (копія свідоцтва про одруження серія НОМЕР_1), в якому у них ІНФОРМАЦІЯ_3 народився син ОСОБА_3 (копія свідоцтва про народження серія НОМЕР_2).
Разом з тим, як встановлено в судовому засіданні, на час звернення позивачки до суду з позовом про стягнення з відповідача аліментів на утримання неповнолітнього сина, останній проживає разом з матір'ю та перебуває на її утриманні (довідка Стебницького МВУЖКГ №257 від 26.03.2010 року)
Обов’язок утримувати дитину - це моральне і найважливіше правове зобов’язання батьків. У разі їх ухилення від його виконання аліменти можуть стягуватись за рішенням суду. Обов’язок утримувати дітей виникає з моменту їх народження і зберігається до досягнення ними повноліття.
Відповідно до ч. 3 ст. 181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) в твердій грошовій сумі.
У відповідності до вимог ст. 182 СК України суд враховує, що позивачка виховує та проживає з неповнолітньою дитиною, перебуває у важкому матеріальному становищі.
Суд переконаний, що позивачка потребує допомоги на утримання дитини, а відповідач зобов’язаний таку допомогу їй надати, а тому позов є підставним та підлягає до задоволення зі стягненням з відповідача в користь позивачки аліментів у межах пред’явленого позову. Рішення суду в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць слід допустити до негайного виконання.
Відповідно до п. 6 ст. 214 ЦПК України під час ухвалення рішення суд вирішує питання як слід розподілити між сторонами судові витрати, а тому згідно з вимогами ст. 88 ЦПК України з відповідача слід стягнути судовий збір в дохід держави в сумі 51,00 грн. та згідно Порядку оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.12.2005 року за №1258 з наступними змінами, - витрати на ІТЗ в сумі 120,00 грн.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 209, 212, 214-215, 224, 226 ЦПК України, ст. ст. 180-182 СК України, суд, -
в и р і ш и в :
Позов задоволити.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя АДРЕСА_1 в користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, в розмірі по ј зі всіх видів його заробітку щомісячно, починаючи з 07 квітня 2010 року і до досягнення дитиною повноліття, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Стягнути з ОСОБА_2 51,00 грн. судового збору в дохід держави та 120,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду судової справи.
Рішення суду в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя