У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАІНИ
2010 року місяця червня „07” дня колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючого, судді: Горбань В.В.
Суддів: Курської А.Г.
Терент’євої Н.М.
При секретарі: Козловій К.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сімферополі цивільну справу за поданням Відділу державної виконавчої служби Чорноморського районного управління юстиції в АР Крим про накладення тимчасового обмеження на виїзд за кордон у відношенні ОСОБА_5, за апеляційною скаргою Відділу державної виконавчої служби Чорноморського районного управління юстиції в АР Крим на ухвалу Чорноморського районного суду Автономної Республіки Крим від 16 грудня 2009 року,
ВСТАНОВИЛА:
06 листопада 2009 року начальник Відділу державної виконавчої служби Чорноморського районного управління юстиції в АР Крим Коваленко А.В. звернулася до суду з поданням про накладення тимчасового обмеження на виїзд за кордон у відношенні ОСОБА_5.
Ухвалою Чорноморського районного суду Автономної Республіки Крим від 16 грудня 2009 року провадження у справі за поданням Відділу державної виконавчої служби Чорноморського районного управління юстиції в АР Крим про накладення тимчасового обмеження на виїзд за кордон у відношенні ОСОБА_5 закрито у зв’язку з тим, що справа не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства.
В апеляційній скарзі начальник Відділу державної виконавчої служби Чорноморського районного управління юстиції в АР Крим просить ухвалу суду скасувати з постановленням нової про накладення тимчасового обмеження на виїзд за кордон відносно ОСОБА_5 Посилається на те, що суд безпідставно закрив провадження у справі, вважає, що подання повинен розглядати суд, який видав виконавчий лист.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Постановляючи ухвалу про закриття провадження у справі за поданням Відділу державної виконавчої служби Чорноморського районного управління юстиції в АР Крим про накладення тимчасового обмеження на виїзд за кордон у відношенні ОСОБА_5 на підставі п. 1 ст. 205 ЦПК України, суд першої інстанції виходив із того, що ВДВС Чорноморського РУЮ звернувся до суду з зазначеним поданням як орган державної влади з метою реалізації повноважень, наданих йому ст. 5 Закону України «Про виконавче провадження», тобто у справі виник спір за зверненням суб’єкта владних повноважень, розгляд якого проводиться за правилами адміністративного судочинства, а тому зазначена справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
З такими висновками суду першої інстанції погоджується колегія суддів, оскільки вони відповідають вимогам процесуального законодавства.
Згідно зі ст. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають з цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Пунктом 4 ч. 1 ст. 17 КАС України встановлено, що спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом, поширюється компетенція адміністративних судів.
Судом встановлено, що ВДВС Чорноморського РУЮ звернувся до суду як орган державної влади з метою реалізації повноважень, наданих йому ст. 5 Закону України «Про виконавче провадження», якою до функцій органів державної виконавчої служби віднесено здійснення контролю за додержанням своєчасного і повного виконання рішення суду.
Таким чином, у справі виник спір за зверненням суб’єкта владних повноважень із приводу реалізації наданих йому законом функцій та у випадку, який установлено законом, розгляд якого проводиться за правилами адміністративного судочинства, тому зазначена справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Отже, висновки суду першої інстанції щодо закриття провадження у справі відповідно до пункту 1 частини 1 статті 205 Цивільного процесуального кодексу України ґрунтуються на вимогах закону.
Доводи апеляційної скарги не містять правових підстав для скасування ухвали суду.
Відповідно до вимог пункту 1 частини 1 статті 312 ЦПК України апеляційний суд відхиляє скаргу і залишає ухвалу без змін, якщо судом першої інстанції постановлено ухвалу з додержанням вимог закону.
Виходячи з наведеного та керуючись статтями 307, 312, 313, 314 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів судової палати у цивільних справах,
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Відділу державної виконавчої служби Чорноморського районного управління юстиції в АР Крим відхилити.
Ухвалу Чорноморського районного суду Автономної Республіки Крим від 16 грудня 2009 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Судді: Горбань В.В. Курська А.Г. Терент’єва Н.М.