Копія
Справа № 2-а-4367/10/2270/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 липня 2010 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіТарновецького І.І.
при секретаріПарамей А. Ю.
за участі:представника позивача Сумнєвич Н.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом прокурора Красилівського району в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Красилівському районі < 3-тя особа > до товариства з обмеженою відповідальністю "Агродім-4" < 3-тя особа > про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Красилівського району звернувся в суд з позовом в інтересах ТОВ "Агродім - 4" в якому просив стягнути з відповідача заборгованість по внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в розмірі 3771,41 грн. Позовні вимоги мотивували тим, що відповідач маючи статус платника страхових внесків, внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування не сплачував.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просила задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився повторно, хоча про час та місце розгляду справи повідомлявся вчасно та у встановленому законом порядку.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що ТОВ "Агро дім-4" зареєстроване Красилівською районною адміністрацією 05.08.2005 року і включене до ЄДРПОУ а також, перебуває на обліку в управлінні ПФУ в Красилівському районі як страхувальник - платник страхових внесків.
Маючи статус платника страхових внесків, внески не сплачував врезультаті чого утворилась заборгованість в розмірі 3771,41 грн.
Згідно ч.1 ст.14 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» платниками страхових внесків до Пенсійного фонду України є підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.
Відповідно до п.6 ст. 17 названого Закону відповідач зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Згідно п.6 ст. 20 Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий період, не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду.
Враховуючи викладене, позовні вимоги є повністю обгрунтованими та законними, що дає можливість задовольнити позов в повному обсязі.
Статтею 106 Закону передбачено, що у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов"язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею. Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного Фонду у випадках передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені і застосуванням фінансових санкцій. Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і в строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
У разі якщо страхувальник, який одержав вимогу про сплату недоїмки протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу /рішення/ в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до адміністративного суду, передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.
Станом на 27.04.10 рік заборгованість становить 3771,41 грн. в тому числі по страхових внесках - 1826,04 грн., фінансові санкції - 1440,58 грн., пеня - 504,79 грн. згідно поданого розрахунку.
Керуючись ст.ст. 9, 71, 86, 122, 158- 163, 167, 254 КАС України суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовільнити.
Стягнути з ТОВ "Агродім 4" (м. Красилів вул. Будівельна,17 код 33707812) на користь управління Пенсійного фонду України в Красилівському районі 3771,41 грн. (три тисячі сімсот сімдесят одну гривню 41 коп.) заборгованості.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
< виготовлено > < Дата виготовлення >
< чи набрала законної сили > < Дата набрання законної сили >
Суддя/підпис/І.І. Тарновецький
"Згідно з оригіналом" СуддяІ.І. Тарновецький