Судове рішення #10239153

                                    Справа № 2-687/10

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 02 липня 2010 року.             Новоайдарський районний суд Луганської області

                      у складі:         головуючого       Іванової О.М.

                        при секретарі      Борисенко Ю.Г.

розглянувши у попередньому  судовому засіданні в залі суду в с.м.т. Новоайдар цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Колядівської сільської ради про поновлення процесуального строку для звернення до суду, продовження строку для прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою про поновлення процесуального строку для звернення до суду, продовження строку для прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно. В обґрунтування заявлених вимог зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть. За життя ОСОБА_2 залишила заповіт на користь позивача, відповідно до змісту якого, заповіла йому земельну частку (пай), згідно сертифіката на право на земельну частку (пай) серії ЛГ № 0135348. Після складання заповіту у 2003 році, спадкодавець у 2004 році отримала державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЛГ № 011666, але він не увійшов до змісту заповіту, хоча земельна ділянка згідно держакту виділена в натурі з земель, які є колективною власністю відповідно до сертифіката на право на земельну частку (пай) серії ЛГ № 0135348, тому позивач вважає що має право на держакт як спадкоємець за заповітом. Позивач на час відкриття спадщини постійно мешкав зі спадкодавцем та має намір реалізувати право на спадщину, але пропустив встановлений законом строк для прийняття спадщини через необізнаність в діючому законодавстві, просив поновити процесуальний строк для звернення до суду.

Позивач у попереднє судове засідання не з’явився, надав письмову заяву про розгляд справи у його відсутність, просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі (а.с.25).

Представник відповідача у судове засідання не з`явився, від нього надійшла заява про розгляд справи у відсутність представника Колядівської сільської ради (а.с. 24), позовні вимоги визнав в повному обсязі.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що заявлені вимоги обґрунтовані та підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом установлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Судовим розглядом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть (а.с. 6). За життя ОСОБА_2 залишила заповіт на користь позивача (а.с.7), відповідно до змісту якого, заповіла йому земельну частку (пай), згідно сертифіката на право на земельну частку (пай) серії ЛГ № 0135348.

Після складання заповіту у 2003 році, спадкодавець у 2004 році отримала державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЛГ № 011666 (а.с.15), але він не увійшов до змісту заповіту, хоча земельна ділянка згідно держакту виділена в натурі з земель, які є колективною власністю відповідно до сертифіката на право на земельну частку (пай) серії ЛГ № 0135348(а.с.16).

Позивач на час відкриття спадщини постійно мешкав зі спадкодавцем, що підтверджується довідкою (а.с.20) та має намір реалізувати право на спадщину за заповітом.

Згідно ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи.

Згідно ч. 1 ст. 1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини.

Згідно ч. 1 ст. 1268 ЦК України  спадкоємець за заповітом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Згідно ч. 3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом встановленого законом строку не заявив про відмову від неї.

Судом встановлено, що позивач постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини - вважається таким, що фактично прийняв спадщину, через це суд вважає, що вимоги позивача з приводу продовження йому строку для прийняття спадщини є безпідставними та не підлягають задоволенню.

Згідно ч. 1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Згідно ст. 392 ЦК України власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.

Згідно ч. 2 ст. 72 ЦПК України документи, подані після закінчення процесуального строку, залишаються без розгляду, якщо суд за клопотанням особи, що їх подала, не знайде підстав для поновлення його.

Згідно ч. 1 ст. 73 ЦПК України суд поновлює строк, встановлений відповідно законом або судом, за клопотанням сторони або іншої особи у разі його пропущення з поважних причин.

Зважаючи на те, що позивач по справі є спадкоємцем за заповітом, має  намір прийняти спадщину, відповідно до документів , досліджених у судовому засіданні, суд знаходить підстави для визнання за позивачем права власності на земельну частку (пай), згідно сертифікату  на право на земельну частку (пай) серії ЛГ № 0135348, який визначено у змісті заповіту та на земельну ділянку, згідно державного  акту на право власності на земельну ділянку серії ЛГ № 011666, оскільки дана земельна ділянка виділена в натурі з земель колективної власності на території Колядівської сільської ради Новоайдарського району відповідно до сертифіката на право на земельну частку (пай) серії ЛГ № 0135348 . Суд також знаходить підстави для поновлення процесуального строку для звернення за захистом своїх прав до суду та вважає можливим визнати причину пропуску процесуального строку позивачем – поважною.

Висновки суду підтверджуються письмовими доказами, дослідженими у судовому засіданні.

Згідно ст. ст.  1220, 1222,  1268, 1270, 392 ЦК України, керуючись ст. ст. 10, 11, 72, 73, 130, 209, 212,  213, 214, 215, 223  ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Колядівської сільської ради про поновлення процесуального строку для звернення до суду, продовження строку для прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно – задовольнити частково.

Поновити ОСОБА_1 процесуальний строк для звернення до суду за захистом своїх прав.

Визнати за  ОСОБА_1 право власності на:

?   сертифікат на право на земельну частку (пай) серії ЛГ №0135348, виданий Новоайдарською райдержадміністрацією на підставі рішення від 28.02.1997 року №64, який залишився після ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1;

?   земельну ділянку, розташовану на території Колядівської сільської ради загальною площею 7,1713 га., згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЛГ № 011666 від 20.08.2004 року, яка залишилась після ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

В іншій частині позовних вимог відмовити за безпідставністю.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.

Головуючий                                          О.М. Іванова

  • Номер: 6/404/104/21
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-687/10
  • Суд: Кіровський районний суд м. Кіровограда
  • Суддя: Іванова Олена Миколаївна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 15.04.2021
  • Дата етапу: 21.04.2021
  • Номер: 6/404/223/23
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-687/10
  • Суд: Кіровський районний суд м. Кіровограда
  • Суддя: Іванова Олена Миколаївна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 01.11.2023
  • Дата етапу: 03.11.2023
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація