Судове рішення #10239318

                                    Справа № 2о-46/10

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 липня 2010 року             Новоайдарський районний суд Луганської області у складі:

головуючого                               Івановій О.М.

при секретарі                                 Борисенко Ю.Г.

розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в с.м.т. Новоайдар цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту належності документів, заінтересована особа: Новоайдарська державна нотаріальна контора, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про встановлення факту належності документів, заінтересована особа: Новоайдарська держнотконтора.

В обґрунтування заявлених вимог ОСОБА_1 зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2. За життя ОСОБА_2 подарувала заявнику АДРЕСА_1. Право приватної власності на землю, на якій розташоване домоволодіння, що було предметом дарування, підтверджується державним актом на право приватної власності на землю від 25.06.1993 року. Заявник має намір продати АДРЕСА_1, перешкодою є невідповідність в написанні по батькові дарувальника в правовстановлюючих документах на дарунок, а саме: в свідоцтві про смерть по батькові дарувальника зазначено як «ОСОБА_2», в договорі дарування по батькові дарувальника зазначено як «ОСОБА_2», в державному акті про право приватної власності на землю ім’я власника зазначене як «ОСОБА_2», у витязі з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки по батькові власника зазначено як «ОСОБА_2». Земельна ділянка, згідно державного акту на право приватної власності на землю, є невід’ємною частиною дарунка – АДРЕСА_1, оскільки земля видавалася для обслуговування житлового будинку та господарських будівель. Дана невідповідність в написанні по батькові дарувальника перешкоджає в реалізації права заявника на розпорядження прийнятим ним у дар майном. Заявник вважає, що помилка в написанні по батькові дарувальника в правовстановлюючих документах на дарунок сталася внаслідок співзвучності по батькові дарувальника, що призвело до допущення помилки при заповненні документів.      

Заявник ОСОБА_1 у попереднє судове засідання не з’явився, надав письмову заяву про розгляд справи у його відсутність, заявлені вимоги підтримує в повному обсязі.

Представник заінтересованої особи ОСОБА_3 у судове засідання не з’явилась, надала заяву про розгляд справи у її відсутність, при вирішенні питання про встановлення факту належності документів поклалася на розсуд суду.

 Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Перевіривши матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Судом встановлено та підтверджується наявними у справі доказами, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть (а.с.13).

За життя ОСОБА_2 подарувала заявнику АДРЕСА_1, що підтверджується договором дарування (а.с.6-7).

Право приватної власності на землю, на якій розташоване домоволодіння, що було предметом дарування, підтверджується державним актом на право приватної власності на землю від 25.06.1993 року (а.с.9-11). Заявник має намір продати АДРЕСА_1, перешкодою є невідповідність в написанні по батькові дарувальника в правовстановлюючих документах на дарунок, а саме: в свідоцтві про смерть по батькові дарувальника зазначено як «ОСОБА_2» (а.с.13), в договорі дарування по батькові дарувальника зазначено як «ОСОБА_2» (а.с.6-7), в державному акті про право приватної власності на землю ім’я власника зазначене як «ОСОБА_2» (а.с.9-11), у витязі з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки по батькові власника зазначено як «ОСОБА_2» (а.с.12).

Земельна ділянка, згідно державного акту на право приватної власності на землю, є невід’ємною частиною дарунка – АДРЕСА_1, оскільки надана для обслуговування житлового будинку та господарських будівель. Дана невідповідність в написанні по батькові дарувальника перешкоджає в реалізації права заявника на розпорядження прийнятим ним у дар майном.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім’ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

 Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для задоволення заявлених вимог в повному обсязі, оскільки заявником надані документи, які підтверджують, що дарувальник – ОСОБА_2, за договором дарування від 15.10.1993 року та власник земельної ділянки - ОСОБА_4, згідно держакта на право приватної власності на землю № 424 від 25.06.1993 року та витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки є однією особою.

Висновки суду підтверджуються письмовими доказами, дослідженими у судовому засіданні

Керуючись ст. ст. 130, 209, 213-215, 256, 259 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту належності документів, заінтересована особа: Новоайдарська державна нотаріальна контора - задовольнити.

Встановити, що державний акт на право приватної власності на землю № 424 від 25.06.1993 року виданий на ім’я ОСОБА_4 та витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 15.06.2010 року № 05-24/1562, де власником зазначена ОСОБА_4 належать ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.

Головуючий                                                О.М. Іванова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація