Справа № 2о-44/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 липня 2010 року Новоайдарський районний суд Луганської області у складі:
головуючого Івановій О.М.
при секретарі Борисенко Ю.Г.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в с.м.т. Новоайдар цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересована особа: ОСОБА_2, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересована особа: ОСОБА_2.
В обґрунтування заявлених вимог ОСОБА_1 зазначила, що їй на праві приватної власності належить домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1. Заявниця має намір передати у дар це домоволодіння своєму сину – ОСОБА_2. Звернувшись до нотаріальної контори з метою оформлення договору дарування, заявниця дізналася, що її прізвище та прізвище її сина за документами різняться в написанні, так: прізвище заявниці в паспорті зазначене як «ОСОБА_1», а прізвище сина за паспортом – «ОСОБА_2». При оформленні договору дарування обдарований, враховуючи різницю в написанні прізвищ, за договором повинен сплатити податок з доходу фізичних осіб у розмірі 5% від вартості майна, отриманого у дар, як особа яка не є членом сім`ї заявниці першого ступеня спорідненості. Хоча як син (родич) дарувальника він має право не сплачувати податок, оскільки в такому разі застосовується нульова ставка податку.
Заявник ОСОБА_1.у попереднє судове засідання не з’явилась, надала письмову заяву про розгляд справи у її відсутність, заявлені вимоги підтримала в повному обсязі.
Заінтересована особа ОСОБА_3 у судове засідання не з’явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутність, заявлені вимоги підтримав.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Перевіривши матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що заявлені вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено та підтверджується наявними у справі доказами, що заявниці на праві приватної власності належить домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1, що підтверджується свідоцтвом про право приватної власності на житловий будинок (а.с.4).
Заявниця має намір передати у дар належне їй домоволодіння своєму сину – ОСОБА_2. Звернувшись до нотаріальної контори з метою оформлення договору дарування заявниця дізналася, що її прізвище та прізвище її сина за документами різняться в написанні, так: прізвище заявниці в паспорті зазначене як «ОСОБА_1» (а.с.5), а прізвище сина за паспортом – «ОСОБА_2» (а.с.9). При оформленні договору дарування обдарований, враховуючи різницю в написанні прізвищ, за договором повинен сплатити податок з доходу фізичних осіб у розмірі 5% від вартості майна, отриманого у дар, як особа яка не є членом сім`ї заявниці першого ступеня спорідненості. Хоча як син (родич) дарувальника він має право не сплачувати податок, оскільки в такому разі застосовується нульова ставка податку, отже факт встановлення родинних відносин має для заявниці юридичне значення.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для задоволення заявлених вимог в повному обсязі, оскільки заявником надані документи, які підтверджують, що заінтересована особа по справі – ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 є сином заявниці – ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2, зокрема, це підтверджується свідоцтвом про народження ОСОБА_2 серії ЯИ № НОМЕР_1, де в графі «мати» зазначена ОСОБА_1; дата народження ОСОБА_2, зазначена в свідоцтві про його народження, відповідає даті народження зазначеній в паспорті.
Висновки суду підтверджуються письмовими доказами, дослідженими у судовому засіданні
Керуючись ст. ст. 130, 209, 213-215, 256, 259 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересована особа: ОСОБА_2 - задовольнити.
Встановити, що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 є матір’ю ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.
Головуючий О.М. Іванова