Судове рішення #10240884

А П Е Л Я Ц І Й Н И Й  С У Д  В І Н Н И Ц Ь К О Ї  О Б Л А С Т І

У Х В А Л А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

22 червня 2010 року                                                           м. Вінниця

Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області в складі:

головуючого: Щолокової О.В.,

суддів: Міхасішина І.В., Вавшка В.С.,

при секретарі: Зозулі Н.Р.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Замостянського районного суду м. Вінниці від 07 вересня 2009 року у справі за позовом ОСОБА_1 до УМВС України у Вінницькій області, Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про неправомірну відмову в поновленні виплати раніше призначеної пенсії, -

                                       в с т а н о в и л а :

           В лютому 2009 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до УМВС України у Вінницькій області, Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій відповідачів незаконними, зобов’язання керівництва ВФЗБО УМВС України у Вінницькій області відновити пенсійну справу №11722 та за виплатними документами передати до Головного  управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, зобов’язання ГУПФУ у Вінницькій області поновити виплату раніше призначеної пенсії по п. «б» ст. 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб».

           Постановою Замостянського районного суду м. Вінниці від 07 вересня 2009 року в задоволенні позову ОСОБА_1 до УМВС України у Вінницькій області, Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про неправомірну відмову в поновленні виплати раніше призначеної пенсії відмовлено.        

           В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить постанову суду першої інстанції скасувати та постановити нове рішення про задоволення позову, посилаючись на порушення судом норм матеріального права, неправильну оцінку обставин справи.

           Колегія суддів, перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції,  вважає, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з наступних підстав.

           По справі встановлено, що 01.12.2003 року ОСОБА_1 відділенням пенсійного забезпечення фінансово-економічного відділу УВМС України у Вінницькій області призначена пенсія на умовах, передбачених п. «б» ст. 12 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ» від 04.07.2002 року за №51-IV,

             01 січня 2004 року позивач перейшов на отримання пенсії згідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року (а.с. 28-1), в зв’язку з чим йому була припинена виплата пенсії на умовах, передбачених п. «б» ст. 12 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ» від 04.07.2002 року №51-IV.

            Законом України «Про внесення змін до деяких законів України                   з питань пенсійного забезпечення та соціального захисту військовослужбовців» від 04.04.2006 року у п. «б» ст. 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ»  було внесено зміни, та викладено статтю в новій редакції, згідно якої пенсія за вислугу років призначається в разі досягнення на день звільнення зі служби 45-річного віку, крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону, за наявності у них страхового стажу 25 років і більше, з яких не менше ніж 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ, державній пожежній охороні, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України.

             Згідно п.3 розділу II Прикінцевих положень вказаного закону  передбачено збереження пенсійного забезпечення за особами, пенсії яким призначені до набрання чинності цим Законом на умовах, передбачених пунктом "б" статті 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" (в редакції Закону України від 4 липня 2002 року N 51-IV).

            15 липня 2008 року ОСОБА_1 звернувся до  відділу фінансового забезпечення бухгалтерського обліку УМВС України у Вінницькій області про поновлення виплати пенсії відповідно до п. «б» ст. 12 Закону України  «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

            За змістом зазначеної норми в редакції чинній з 06.08.2002 року по    29.04.2006 року,  згідно якої право на пенсію за вислугою років мають  особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом, звільнені зі служби незалежно від підстав та часу звільнення і досягли 45-річного віку, крім осіб, позбавлених військових або спеціальних звань, а також звільнених із служби у зв'язку з засудженням за умисний злочин, вчинений з використанням свого посадового становища, або вчиненням корупційного діяння, а ті з них, що є інвалідами війни, - незалежно від віку, і мають загальний трудовий стаж 25 календарних років і більше, з яких не менше 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ.

            Таким чином право на пенсію за вислугу років, передбачену п. «б» ст. 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб», незалежно від часу звільнення зі служби мають особи, які звернулися за нарахуванням такої пенсії в період з 06.08.2002 року по 29.04.2006 року.

           З матеріалів справи вбачається, що позивач набув загальнотрудовий стаж та відповідний вік після звільнення з органів внутрішніх справ, а за відновленням пенсії звернувся 15 липня 2008 року, в той час, коли діяли умови призначення пенсії відповідно до Закону України від 04.04.2006 року.

            За таких обставин, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про відсутність підстав для задоволення позову ОСОБА_1, та обґрунтовано відмовив у задоволенні його позовних вимог.

             Постанова суду є законною та обґрунтованою, прийнятою з дотриманням норм матеріального та процесуального права, підстав для її скасування не вбачається.

            Враховуючи наведене, керуючись, ст. ст. 307, 308, 314, 315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів, -

                                          у х в а л и л а:

 

         Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.

         Постанову Замостянського районного суду м. Вінниці від 07 вересня 2009 року залишити без змін.

Ухвала набуває законної сили з моменту її проголошення та з цього часу може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.

Головуючий:  /підпис/            

Судді:               /підписи/

    З оригіналом вірно:

                   

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація