Справа № 2-А-636/2010р.
Категорія № 2.7
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 липня 2010 року м. Житомир
Богунський районний суд міста Житомира
В складі : суддя Грибан І.О.
секретар с/з Шпаковська Ю.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до УДАІ УМВС України в Черкаській області про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд з вимогами про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення Серія СА № 109921 від 02.04.2010р. В обґрунтування позову в судовому засіданні зазначав, що вказаною постановою на нього за порушення Правил дорожнього руху України, а саме : перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортного засобу понад 20 км/год., за ч. 1 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу. Постанову вважає незаконною, оскільки, докази правопорушення інспектором надані не були, швидкість вимірювалася на вимірювальному приладі «Беркут», що не працює в автоматичному режимі та не має фото-кіно фіксації. Крім того, інспектором ДПС позивача було зупинено до початку дії знаку «Населений пункт», а тому за ПДР позивач мав право рухатися на автомобілі по автодорозі за межами населеного пункту зі швидкістю до 90 км/год.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про причини неявки суд не повідомив, письмові заперечення не надав.
Справа розглядалася судом на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Суд, розглядаючи справу в межах заявлених позовних вимог, заслухавши пояснення позивача, проаналізувавши надані в справі докази, приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
Позивач оскаржує рішення відповідача, як суб’єкта владних повноважень, у справі про притягнення його до адміністративної відповідальності за порушення ним правил дорожнього руху.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку, орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису тощо.
В матеріалах даної адміністративної справи відсутні дані, які б вказували на достовірність отримання інформації відповідачем, зокрема відсутні офіційні документи, які б свідчили про те, що позивач перевищив встановлені обмеження швидкості руху транспортного засобу на, відсутні показання технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, покази свідків. Відповідачем не надано доказів (свідоцтва про повірку дистанційного засобу вимірювальної техніки) того, що вимірювач швидкості «Беркут» № 0510161 був в придатному для використанні стані і використовувався відповідно до Інструкції.
За таких обставин та зважаючи на той факт, що відповідач не надав доказів правомірності свого рішення, що є обов’язковим відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, суд приходить до висновку, що в діях позивача відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Постанова про притягнення позивача до адміністративної відповідальності винесена з порушенням вимог закону та підлягає скасуванню.
Керуючись ст.ст. 11, 52, 69, 71, 158, 160, 163 КАС України, ч. 1 ст. 122, ст. 287-293 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги задовольнити частково.
Постанову від 02.04.2010р. Серія СА № 109921, винесену інспектором ДПС ВДАІ Лисянського району Черкаської області, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_2 – скасувати .
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів, починаючи з дня виготовлення повної постанови, шляхом подання через Богунський районний суд м. Житомира заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву або апеляційну скаргу не буде подано.
Суддя І.О. Грибан
- Номер:
- Опис: перерахунок пенсії
- Тип справи: Адміністративна апеляційна скарга
- Номер справи: 2-а-636/2010
- Суд: Вінницький апеляційний адміністративний суд
- Суддя: Грибан Інна Олександрівна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.01.2016
- Дата етапу: 08.06.2016
- Номер:
- Опис: про перерахунок пенсії
- Тип справи: Касаційна скарга
- Номер справи: 2-а-636/2010
- Суд: Касаційний адміністративний суд
- Суддя: Грибан Інна Олександрівна
- Результати справи:
- Етап діла: Рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.02.2016
- Дата етапу: 15.02.2016