КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
1 березня 2010 року
справа № 2-а-3585/10/1070
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панченко Н.Д., перевіривши виконання вимог ст.ст.105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України
за позовом ОСОБА_1
до
третя особаФінансового управління Бучанської міської ради
Ірпінська об’єднана державна податкова інспекція Київської області
провизнання протиправними дій та зобов’язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (надалі - позивач) звернулась до Київського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фінансового управління Бучанської міської ради (надалі - відповідач), за участю третьої особи - Ірпінської об’єднаної державної податкової інспекції Київської області (надалі – третя особа) про визнання протиправними дій відповідача щодо невиплати податкового кредиту у розмірі 2859, 50 грн., зобов’язання відповідача здійснити перерахунок суми надміру сплаченого податку з доходів фізичних осіб внаслідок реалізації права на податковий кредит у розмірі 2859, 50 грн. та стягнення з відповідача суми штрафу у розмірі 2859,50 грн.
Згідно з пунктом 4 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.
Відповідно до завдання адміністративного судочинства, що закріплено у статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Компетенція адміністративних судів поширюється, зокрема, на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності (ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України).
Статтею 18 Кодексу адміністративного судочинства України визначено предметну підсудність адміністративних справ. Так, відповідно до приписів пункту 1 частини першої вказаної статті Кодексу, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
При цьому, суд звертає увагу позивача, що порушення судом правил предметної підсудності є підставою для скасування рішення з направленням справи на новий розгляд до належного суду.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, адміністративний позов подано до фінансового управління Бучанської міської ради за участю третьої особи - Ірпінської об’єднаної державної податкової інспекції.
Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997р. № 280/97-ВР (надалі – Закон України від 21.05.1997р. № 280/97-ВР) визначено систему органів місцевого самоврядування.
Згідно частини першої статті 5 Закону України від 21.05.1997р. № 280/97-ВР система місцевого самоврядування включає, зокрема, міську раду. Відповідно до частини першої статті 11 Закону України від 21.05.1997р. № 280/97-ВР, управління є виконавчим органом міської ради.
Водночас, третя особа без самостійних вимог, а саме Ірпінська об’єднана державна податкова інспекція, не є стороною в адміністративному процесі в розумінні положень Кодексу адміністративного судочинства, а лише є особою, яка бере участь у справі, оскільки, відповідно до приписів статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.
З огляду на ту обставину, що позивачем позовні вимоги заявлені до органу місцевого самоврядування в особі фінансового управління Бучанської міської ради, суд дійшов висновку, що дана справа підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду.
Згідно з пунктом 6 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
При цьому, повернення позовної заяви, згідно з вимогами частини шостої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, не позбавляє права позивача для повторного звернення до адміністративного суду (у даному випадку до відповідного місцевого загального суду, як адміністративного суду) в порядку, встановленому законом.
Керуючись статтями 18, 107, 108, 181, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до фінансового управління Бучанської міської ради, за участю третьої особи - Ірпінської об’єднаної державної податкової інспекції Київської області, про визнання протиправними дій відповідача щодо невиплати податкового кредиту у розмірі 2859, 50 грн., зобов’язання відповідача здійснити перерахунок суми надміру сплаченого податку з доходів фізичних осіб внаслідок реалізації права на податковий кредит у розмірі 2859, 50 грн. та стягнення з відповідача суми штрафу у розмірі 2859, 50 грн., - повернути позивачу.
2. Копію ухвали про повернення позовної заяви разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами надіслати позивачу за адресою, зазначеною у позовній заяві.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5–денний строк з дня постановлення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суддя Н. Д. Панченко