Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
26 липня 2010 р.Справа № 2а-18689/10/0570
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Савченко С.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Краматорського МРЕВ при УДАІ ГУМВС України в Донецькій області, третя особа – ОСОБА_2 про визнання дій незаконними та зобов”язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
Позивач, ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Краматорського МРЕВ при УДАІ ГУМВС України в Донецькій області, третяо особа – ОСОБА_2 про визнання дій незаконними та зобов”язання вчинити певні дії.
Згідно частини 4,5 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява підписується позивачем або його представником. Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
За приписами ч.1,2 ст. 59 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративного судочинства України повноваження на ведення справи в суді дає представникові право на вчинення від імені особи, яку він представляє, усіх процесуальних дій, які може вчинити ця особа. Розпорядження довірителя представникові, який бере участь в адміністративному процесі на основі договору, щодо ведення справи є обов'язковими для нього. Представник, який бере участь в адміністративному процесі на основі договору, має право повністю або частково відмовитися від адміністративного позову, визнати адміністративний позов, змінити адміністративний позов, досягнути примирення, передати повноваження представника іншій особі (передоручення), оскаржити судове рішення, якщо право на вчинення кожної із цих дій спеціально обумовлене у виданій йому довіреності.
Подана позовна заява не відповідає вимогам ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства, а саме: позивач діє в інтересах ОСОБА_2, разом із позовною заявою надана довіреність від 24 березня 2010 року на ОСОБА_1, однак в довіреності не вказано право на звернення до адміністративного суду.
Вищенаведене посвідчує надання позовної заяви особою, яка не має повноважень на ведення справи. Відповідно до пункту 4 частини 3 статті 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позовну заяву від імені позивача подано особою, яка не має повноважень на ведення справи.
Керуючись статтею 23, пунктом 4 частини 3 статті 108, статтями 160, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Повернути позовну заяву ОСОБА_1 до Краматорського МРЕВ при УДАІ ГУМВС України в Донецькій області, третяо особа – ОСОБА_2 про визнання дій незаконнимита зобов”язання вчинити певні дії.
2. Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом. Ухвала про повернення позовної заяви може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання через Донецький окружний адміністративний суд заяви про апеляційне оскарження ухвали суду протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
3. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Савченко С. В.